(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

  ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО ВОЛИНЬ
"ПЕТРОПАВЛІВСЬКИЙ КОСТЬОЛ У ЛУЦЬКУ"

 Петропавлівський костьолНе багатьом містам у всьому світі вдалося зберегти до сьогоднішнього дня в своєму зовнішньому вигляді дух Середньовіччя. Але місту Луцьк це виявилося під силу. Його чудові, цікаві та загадкові пам'ятки вражають до глибини душі жителів і гостей міста. Однією з найцікавіших, найбільш красивих і цінних архітектурних пам'яток Луцька є Петропавлівський костьол, що розташований в Старому місті за адресою вул. Кафедральна, 6.

Більше тридцяти років (1606-1639 рр..) тривало будівництво монастиря для ченців єзуїтського ордену. Автором проекту і керівником будівельного процесу цієї будівлі був відомий італійський архітектор Джакобо Бріано. Будівля монастиря з точки зору культової архітектури вважається унікальним, виконане воно в популярному на той час стилі бароко. Але головна особливість Петропавлівського костьолу, яка суттєво відрізняє його від подібних споруд, криється в тому, що будівля повинна була виконувати функції не тільки монастиря, але і бути частиною оборонної системи Луцька. Про це свідчать триповерхове підземелля, значної товщини стіни і потужні вежі з бійницями. Здавалося сам собор і місто були просто невразливі до будь-яких облог.St. Peter and Paul Cathedral in Lutsk

За майже чотири століття свого існування Петропавлівський собор має насичену подіями історію, також він неодноразово змінював своїх власників. Собор ще від початку свого існування відігравав важливу роль у житті Луцька, будучи його духовним, культурним та освітнім центром. При ньому існувала величезна бібліотека, єзуїтська колегія, студентський театр.

Після розпаду єзуїтського ордену в кінці XVIII століття собор передали католицькій єпархії. Після пожежі 1781 року Петропавлівський собор піддався масштабнійреставрації, оскільки вогню вдалося пошкодити більшу частину будівлі. Саме після цієї реставрації Петропавлівський собор і придбав сучасний вигляд, його інтер'єр був прикрашений чудовимліпленням, скульптурою, пілястрами і розписами таких відомих на той час художників, як Вільяні, Куниця і Прагтля. Кардинально нову стилістику придбав і фасад будівлі. Однією з родзинок костелу є його вежі біля парадного входу: спочатку це непомітно, але якщо гарненько придивитися, то можна побачити, що ліва башта - восьмикутна, а права - чотирикутна.

Ще однією визначною пам'яткою Петропавлівського собору є його триповерховепідземелля, що вважається самим таємничим місцем у місті. Праворуч від головного входу в монастир є металеві двері, пройшовши через якіможна потрапити в абсолютно інший, потойбічний загадковий світ. Протягом кількох десятиліть тут ведуться розкопки, але незважаючи на те, що тут знайдено багато старовинних речей, меблів, поховань - таємниця цього підземелля досі не розкрита.

St. Peter and Paul Cathedral in LutskПісля Другої світової війни Собор Святих апостолів Петра і Павла закрили, а його приміщення почали використовувати в якості складу. Трохи пізніше тут відкрили музей атеїзму, що існував протягом 20 років. І лише в 1991 році будівлюмонастиря знову передали у власність католицької церкви. Усередині собору стоїть традиційний орган. Вхід постійно відкритий для кожного бажаючого під приглушеним світлом помилуватися багатим оздобленням інтер'єру, відчути чудову атмосферу величі і загадковості.

Собор Святих апостолів Петра і Павла - це одночасно монументальнаі витончена будівля, яку по праву називають найкрасивішою і величною архітектурною спорудою міста. Собор оповитий особливим ореолом загадковості і через століття проносить таємниці історії Луцька. Цій будівлі вдалося зберегти дух старовини, і до цих пір він викликає величезний захват і захоплення, бажання розглядати, вивчати і милуватися його неперевершеним зовнішнім виглядом.

Автор Марина Мельниченко

Статті про Волинь > Тури на Волинь :: Стаття про Волинську область :: Озеро Світязь :: Оконські джерела :: Українська Швейцарія :: Воротнів :: Шацькі озера :: Шацький національний природний парк :: Замок Любарта :: Зимненський Святогірський монастир :: Оборонна вежа Чарторийських :: Музей Лесі Українки :: Петропавлівський костьол у Луцьку :: Олицький замок :: Збаражський замок :: Підгорецький замок :: Будинок скульптора Голованя :: Лютеранська кірха :: Дубенський замок :: Дубенський форт :: Корець :: Кременець.Фортеця на Замковій горі :: Меджибожський замок :: Козацькі могили :: Межиріцький монастир-фортеця :: Свято-Троїцький кафедральний собор :: Музей Волинської ікони :: Покровська церква в Луцьку :: Володимир-Волинський :: Успенський собор у Володимир-Волинському :: Тунель кохання :: Острог-місто-історія

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури по волині, тури на волинь, монастирі на волині, храми та монастирі на волині, костьоли на волині, старовинний костьол у луцьку, петропавлівський костьол, собор святого петра і павла у луцьку, історія про петропавлівський костьол, тури по україні, тури в шацьк, волинь тур, туроператор по волині, тури на шацькі озера, екскурсії по волині і волинській області, тур по волині на вихідні, поїздка в україну, поїздка на волинь, що побачити на волині, цікаві тури по волині, тур по луцьку, тур по волині для іноземців, відпочинок на волині, де відпочити на волині, тури вихідного дня на волинь.

witch.hand