(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО САНКТ-ПЕТЕРБУРГ
"ПЕТЕРГОФ"

На відстані 30 км від Санкт-Петербурга розташована чудова заміська резиденція російських імператорів - Петергоф.Петергоф

Петергоф - це один з найблискучіших, найвідоміших і найколоритніших палацово-паркових ансамблів всього світу. Його часто називають головною прикрасою «перлового намиста» Санкт-Петербурга, міста на Неві приголомшливої ??краси і виняткової витонченості.

Назва палацово-паркового ансамблю «Peterhof» перекладається з німецької, як «Петров двір». Це ще раз свідчить про те, що історія створення цієї чудової літньої резиденції імператорської сім'ї нерозривно пов'язана з імператором Петром I, який в 1714 році прийняв рішення створити царську заміську резиденцію, яка за своєю красою і величчю не поступалася б французькому Версалю. Сам імператор Петро I брав дуже активну участь у створенні цього шедевра, він особисто створив загальну концепцію планування палаців і парків, проектував палаци і навіть самостійно підбирав породи дерев для парку. До сьогоднішніх днів збереглося безліч креслень, в яких Петро Великий власноруч робив позначки та виправлення, особисті малюнки імператора, і величезна кількість інших документів, які підтверджують те, що він розробляв навіть окремі деталі фонтанів та архітектурних споруд палацового комплексу.

Задум створення цього палацово-паркового комплексу був не тільки в тому, щоб затьмарити красу і розкіш найзнаменитіших королівських резиденцій світу, але і для того, щоб створити символ закінчення наполегливої ??і тривалої боротьби Російської імперії за вихід до Балтійського моря. Для цього було навіть вибрано вельми вдале місце на березі Фінської затоки. Море в цьому місці відступало поступово, чим утворювало справжні мальовничі тераси, на яких і розташувалися кілька неймовірно красивих парків. Їх загальна площа становить приблизно 1000 га.

Темпи будівництва Петергофа мали небачену на той час швидкість. 15 серпня 1723 року відбулося урочисте відкриття палацово-паркового комплексу. До цього часу вже був виритий Морський канал, створене розкішне планування Нижнього парку, побудовані палаци Марлі і Монплезір, діяла велика частина фонтанів. Приморська резиденція Петра I ввела в захват всю Європу не менше, ніж нова столиця Російської імперії - Петербург.

ПетергофГоловною домінантою Петергофа є величний Великий палац, який зведений на приморській терасі і звернений до моря. Від нього у формі тризуба відходять акуратні і доглянуті алеї казкового Нижнього і трошки скромного Верхнього парків. Нижній парк Петергофа створений на французький манер. Серед його досконалих, чітко вивірених пропорцій, акуратно підстрижених дерев, романтичних павільйонів і витончених палаців розташований унікальний, не маючийаналогів у всьому світі, фантастичний фонтанний комплекс - Великий каскад, в який входять 4 каскадиі більше 150 різних фонтанів. Це один з найбільш вражаючих фонтанних комплексів у світі, який нагадує величезний грот, по сторонах якого розташовані водоспади у формі сходових ступенів, чудово прикрашених скульптурами. Самий яскравий символ перемоги в Північній війні є фонтан «Самсон», прикрашений скульптурним зображенням біблійного силача Самсона, який розриває леву пащу. Цей фонтан Петро Великий звів на честь 25-річчя з дня Полтавської перемоги.

Для будівництва цих фонтанів Петро Великий не випадково вибрав дану місцевість. Тут знаходяться декілька водойм, які поповнюютьсяб’ючимиз-під землі ключами. Ці ж джерела використовуються і до нашого часу для фонтанів.Петергоф

Під час правління Петра II Північна столиця і палацово-парковий комплекс «Петергоф» були віддані забуттю. Їх відродження почалося після приходу до влади цариці Анни Іоанівни, яка хотіла показати себе як гідну спадкоємицю Петра Великого. Величезний внесок у відновлення будівельних робіт Петергофа вніс видатний російський зодчий XVIII століття М. Г. Земцов.

Жахливі події Другої світової війни завдали величезної шкоди ансамблям Петергофа, які були захоплені німцями 20 вересня 1941 і перебували в німецькій окупації до 19 січня 1944 року. За цей час в усіх парках дерева були вирубані, багато художніх цінностей знищені або розкрадені, вивезені за межу країни статуї Неви, Волхва, Самсона і багато інших, Великий палац був підірваний і спалений.

Після закінчення війни почалися активні реставраційні роботи. Статуя «Самсон, що роздирає пащу лева» була відновлена ??на своєму місці 14 вересня 1947 року.

З боку моря відкривається чудова панорама Петергофа. Великий палац велично розташовується на краю 16-метрової природної тераси, а перед ним виблискує своєю красою Великий каскад, перед яким злітає вгору найсильніший струмінь з фонтану «Самсон, що розриває пащу лева». До моря від Великого каскаду веде Морський канал, який ділить на дві частини Нижній парк - на «Східну» і «Західну». Східну частину Нижнього парку прикрашають фонтани-вертушки, «Римські фонтани», каскад «Шахова гора» і палац Монплезір. У Західній частині Нижнього парку розташовані палац Марлі, павільйон Ермітаж, « Менажерні» фонтани, каскад «Золота гора».

 

 

Дуже складно навіть коротко описати в рамках однієї статті всі чудові пам'ятки Петергофа. Численні фонтани, вражаючі палаци і парки, мармурові та позолочені статуї - все це було покликане символізувати багатство і славу Російської імперії, яка прорубала «вікно в Європу» і зайняла міцне місце на Балтійському узбережжі.

Краса, пишність і розкіш палацово-паркового комплексу «Петергоф» переносить на 300 років тому, в часи будівництва цього шедевра архітектурно-паркового мистецтва.

Автор Марина Мельниченко

тури в росію, тури в санкт-петербург, відпочинок в санкт-петербурзі, визначні місця санкт-петербурга, тури в санкт-петербург з києва, храми і собори санкт-петербурга, петергоф в санкт-петербурзі, петергоф, заміська імператорська резиденція петергоф, історія петергофа, петергофський палац, музеї санкт-петербурга, цікава стаття про санкт-петербург, екскурсійні тури в санкт-петербург, що побачити в санкт-петербурзі, тури та екскурсії в санкт-петербург з києва, цікава інформація про визначні місця санкт-петербурга.

witch.hand