(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ
СТАТТЯ "ПАРК СЛАВИ"

Парк Слави дуже відрізняється від решти столичних парків. Тут ви не знайдете жодного кафе, атракціону, тиру та будь-якої іншої розваги на кшталт названих. Суєта і гучні вигуки? Тут їх не почуєте. Якщо ви збираєтесь завітати сюди, приготуйтесь до якоїсь властивої парку монументальності, строгості, урочистості і почуття легкого світлого суму. Бо ж цей парк присвячено захисникам Києва, що віддали своє життя в бурхливі дні Другої Світової війни.

Повна назва цього одного з найвизначніших меморіальних комплексів столиці – Парк Вічної слави воїнам Великої Вітчизняної війни. Цю величезну паркову зону було відкрито в жовтні 1957 року. Ветеранам, жителям та гостям Києва щорічно вдається збиратись тут у різні пам'ятні дати задля вшанування пам'яті полеглих воїнів.

Серце парку – обеліск Слави, що має висоту 27 метрів. Біля його підніжжя знаходиться могила Невідомого солдата, на якій уже понад 50 років безперервно палахкотить полум’я вічного вогню. Це полум’я було доставлене з Мамаєвого кургану , який знаходиться на полі Сталінградської битви, і запалене у день відкриття парку. Центральною алеєю Загиблих Воїнів можна дійти до стели, на якій знаходяться 34 меморіальні плити з викарбуваними на них іменами загиблих солдатів.

Нещодавно на території парку було відкрито меморіальний комплекс в пам'ять про жертв Голодомору 1932-33 років: мармурова стела, музей і пам'ятник дівчині з колосками, що є символом жертви страшного голоду.

Але парк Слави є не лише пам'ятником історії, але й прекрасним місце для відпочинку. Широкі алеї, довгі сходи і просто фантастична панорама – важко сумувати, коли навколо така дивовижна краса! Казковим фарбам київської палітри вдалося постати у всій красі: у золотих куполах Лаври, що поєдналися з зеленим сяйвом листя, у блакитній стрічці Дніпра, сліпучій синяві неба. На лівому березі Дніпра милує око дивовижне плетиво лялькових будиночків, високих новобудов і поїзда метро, який, здавалося б, перетинає іграшковий міст.

Ще одна цікава деталь, пов’язана з парком, це величезна кількість наречених. Рідко де можна зустріти стільки прекрасних дам у довгих білих сукнях. Але в цьому немає нічого дивного. Навідуватись до парку вже давно стало традицією серед столичних молодят. Прогулюючись парковими алеями, вони тримаються за руки, фотографуються на тлі дивовижних київських пейзажів, в той час як інші відвідувачі з зацікавленням спостерігають за ними. Бо й справді, навряд чи можна знайти краще місце для панорамної зйомки української столиці.

Автор Остап Українець

Статті про Київ і область > Софіївська площа :: Софія Київська :: Михайлівський Золотоверхий собор :: Фролівський монастир :: Володимирський Собор :: Урочище Феофанія :: Кирилівська церква :: Київ мажорний :: Видубицький монастир :: Іллінська церква :: Андріївська церква в Києві :: Археологічний заповідник Китаїв :: Караїмська кенаса у Києві :: Будинок з химерами :: Аскольдова могила :: Арка Дружби Народів :: Замок Річарда :: Пам’ятники Києва :: Пейзажна алея :: Миколаївський костел в Києві :: Київська фортеця :: Невідомий Київський замок :: Золоті Ворота :: Постамент Батьківщина :: Архітектура Печерську :: Фунікулер :: Київський Печерськ :: Поштова площа Києва :: Андріївський узвіз :: Маріїнський парк :: Контрактова Площа :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Пуща Водиця :: Старовинний район Києва-Поділ :: Гідропарк :: Труханів острів :: Голосіївський парк :: Парк Слави :: Музей Однієї Вулиці :: Дельфінарій Немо в Києві :: Музей Експериментаніум :: Міжнародний музей вишивки :: Музей іграшки :: Музей книги :: Художній музей :: Музей воскових фігур :: Музей води у Києві :: Музей Булгакова Київ :: Музей Тараса Шевченка :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Храмовий комплекс Буки :: Українське село :: Олександрія :: Контакти

парк слави київ, пам'ятник голодомору, найвидатніші пам'ятники києва, парк великої вітчизняної війни, вічний вогонь, парк на арсенальній, цікаві місця в києві, оглядовий майданчик на дніпро, екскурсії по Києву, екскурсії по нічному Києву, де погуляти в києві, цікаві місця києва, пам'ятники міста київ.

witch.hand