(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ ВІДПОЧИНОК В КРИМУ.
СТАТТЯ: "ПАРК ПАРАДІЗ".

На березі невеликої Кучук-Ламбадской бухти на крутих схилах амфітеатру знаходиться чудовий парк «Парадиз». Парк розташувався на території Будинку відпочинку «Айвазовське» в селищі Партеніт, що між мисом Тепелер і Плака. Колись тут знаходилося невелике селище з назвою Айвазовське (назване так на честь знаменитого художника), зараз же це лікувально-оздоровчий комплекс, що привласнив собі однойменну назву. Парк відкритий як для відпочиваючих санаторію, так і для всіх бажаючих насолодитися його красою.
Багато відвідувачів, що побували хоча б раз у парку «Парадіз», відзначили, що коли потрапляєш в епіцентр його неперевершеної краси, то відчуваєш себе, неначе в раю. Саме тому парк «Парадиз» дуже часто називають ще «Райським куточком».

Парк «Парадиз» або парк Айвазовське, або «Райський куточок» з'явився на карті пам'яток Кримського півострова не так давно. На місці колишніх виноградних полів у 1964-1966 роках почалася історія парку «Парадиз». Тут активно почали здыйснювати посадки 2-3-річних саджанців і крупномірних посадкових матеріалыв у вигляді гаїв, груп сосен, алей, кипарисів і кедрів.
Перед початком посадочних робіт у парку було проведено комплекс меліоративних та інженерних робіт: будівлі встановлені на палі, укріплений берег моря, пробурені свердловини і дренажні штольні для регулювання режиму грунтових вод, встановлені підпірні стіни для стабілізації локальних зсувних переміщень. Через деякий час густо посаджені дерева настільки розрослися, що парк перетворився на суцільний лісопарковий масив. А через відсутність належного догляду за рослинами паркові композиції незабаром почали втрачати свої естетичні якості. Тому керівництвом Будинку відпочинку у 2003 році було прийнято рішення про корінну реконструкцію даного парку.

Основою художнього образу парку «Парадиз» стали легенди, міфи й історичні дати, які пов'язані з Партенітської долиною. Краса і унікальність паркових композицій об'єднала в собі елементи давньогрецької культури, таврських дольменів, середньовічних генуезьких укріплень, фрагменти східної культури. Також художники цього парку, при створенні його композиції, врахували і історично достовірні факти, що підтверджують відвідування цих місць такими відомими особистостями, як Пушкін, Айвазовський, Міцкевич.
Дуже важливе значення у формуванні художнього образу парку «Парадиз» грають не тільки композиції, пов'язані з історією цього краю, але й ті, що характерні для сучасної ландшафтної архітектури. Парк «Парадиз» - це вміле поєднання відомих у всьому світі стилів і напрямків садово-паркового мистецтва: японський сад відображає звичаї і філософію східної культури, мексиканський - образ Америки до часів Колумба і її ландшафти, а також яскравий контраст класичного англійського саду з регулярністю італійського .
Флора парку дуже багата і різноманітна, вона налічує більше 250 видів рослин, серед яких як типові для Криму представники деревно-чагарникової рослинності, так і заморські гості. Приблизно 7000 хвойних дерев і більше 200 видів різних екзотичних рослин чудово поєднуються з морським повітрям, створюючи при цьому унікальний мікроклімат території, який впродовж всього року є дуже сприятливим для лікування захворювань нервової системи, кровообігу, органів дихання.
Справжньою перлиною парку «Парадиз» називають старовинний Оливковий гай, який раніше належав графу Раєвському. Його заселяють 200-річні дерева маслини європейської. Місцеві жителі стверджують, що предки цих маслин були висаджені в цих місцях ще 25 століть тому на честь самої Афіни Парфенос. В Оливковому гаю дуже сприятлива атмосфера для відпочинку, тут можна насолодитися співом птахів, шелестом листя древніх маслин, звуком біжучої хвилі. А вечорами тут дуже часто виступають музичні та дитячі танцювальні колективи. Весь Оливковий гай перетинає струмок з системою природних водойм.
У більшій частині, в композиційній експозиції парку «Парадиз» присутній образ античного світу, який підкреслюють скульптури саду давньогрецької садиби, скульптури античних богів, сатирів, муз і героїв, осколки древніх амфор і піфосів, струмок з каскадами і два басейни, середземноморська рослинність, малі форми архітектури - ротонда, пергола, садові меблі, і багато інших елементів. На алеях парку «Парадиз» можна зустріти фігури богині Флори, Пана, Нарциса, що пильно дивиться в воду на своє віддзеркалення.

 

Одна з античних легенд говорить, що титан Астрей кинув зірку в сторону Тавриди, щоб вказати грекам шлях в благословенний край. Відтворені руїни невеликого античного храму на території парку припускають, що тут колись розташовувалася давньогрецька садиба.

Маршрут прогулянки по парку «Парадиз» починається з основних сходів, яких оточують кипариси. Виникнення цих сходів і симпатичної ажурної альтанки нерозривно пов'язані з колишнім власником Партеніта і Карасан М. Раєвським. Композицію альтанки доповнюють екзотичні дерева (пальми, араукарія, банани, секвойядендрон і багато інших), штучна річка, невелике озеро, по берегах якого висаджені кущі троянд і гортензій. Встановлено лави для відпочинку. Цікаво, що якщо стати в центрі ротонди, то звук вашого голосу буде розноситися по окрузі так, ніби ви говорите в мікрофон.
Контраст античності розбавляє типовий італійський сад, насичений невеликими архітектурними формами, скульптурами і топіарною стрижкою рослинності.

Далі простір парку фокусується на іншому напрямку садово-паркового мистецтва: стилі «Модерн». Його підкреслює мармурова скульптура жриці таємних одкровень Папесса, декоративний басейн і водопад. Тут зачаїлася ще одна легенда: якщо Ви кинете в цей водопад монетку, і вона впаде на саме дно водопаду, то Вам відкриється якась таємниця. Але якщо водопад поверне її тобі (винесе монетку на поверхню), значить - він її не прийняв, а Ви ще негідні одкровення. Кинути монетку другий раз можна тільки через рік. А це теж радує - адже доведеться ще раз побачити красу парку!

Далі непривабливий спуск веде нас до вишуканого розарію з камінням і квітами. Тут на самій сухій і сонячній ділянці парку можна побачити експозицію сукулентів «Арізона» - фрагмент справжнього мексиканського саду, який відображає ландшафт і образ доколумбової Америки. З мексиканського парку через красиві тераси можна спуститися до моря.
У художньому образі парку «Парадиз» японські фахівці садово-паркового мистецтва додали трішки східної культури і філософії влаштування всього світу. На невеликій ділянці створений традиційний японський сад з чайним будиночком і всіма необхідними атрибутами.
За допомогою непосильної праці фахівців ландшафтної майстерні в Партеніті, на невеликій ділянці Південного узбережжя Криму створена справжня Краса з великої літери.

Цей чудовий рукотворний романтичний парк є великою рідкістю садово-паркового мистецтва усієї України.
Адміністрація санаторію всіх відвідувачів парку попереджає, що вона не несе відповідальності за всіх, хто втратив тут голову!!

Автор Маріна Мельніченко

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури в Крим, стаття про парк Парадіз, парки Криму, екскурсії по Криму, тур до Криму з києва, опис парку, парк у селищі Партеніт, цікава інформація про парк, відомі місця Криму, що подивитися в Криму, визначні пам'ятки Криму, історія парку, фото парку Парадіз в селищі Партеніт.

witch.hand