(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ
СТАТТЯ "ПАМ'ЯТНИКИ КИЄВА"

Батьківщина-мати є одним із найвідоміших пам'ятників столиці. Вважається символом жіночого начала і духовної сили українців. Скульптура знаходиться на схилі Дніпра, тому її видно навіть з найбільш віддалених точок міста. Висота пам'ятника перевищує навіть висоту американської статуї Свободи і сягає 62 м до кінчика меча від п'єдесталу. Якщо ж врахувати висоту постаменту, то в підсумку вона складатиме 102 м. В руках у скульптури гігантський меч завдовжки майже 16 метрів і щит вагою 13 тонн. Біля її підніжжя знаходиться музей Великої Вітчизняної війни. 

Своєрідною візитівкою української столиці вважається пам’ятник її засновникам. Його відкриття приурочене до святкування 1500-ї річниці заснування Києва. Композицію було виконано у вигляді човна , на якому знаходяться постаті Кия, Щека і Хорива, а також їхньої сестри Либідь. Монумент виготовлений з кованої міді, а постамент – гранітний. Для столичних молодят вже стало традицією приїжджати до пам’ятника і закидати його квітами. Навіть існує повір’я, що треба стати до монумента спиною і кинути букет через голову. Якщо він попаде в човен, пара буде щаслива в сімейному житті.

 Одним із найцікавіших пам’ятників Києва вважається «Їжачок в тумані». Його встановили кілька років тому столичні умільці, взявши за основу стовбур зіпсованого дерева. Їжачок задумливо сидить на височенному пеньку і в руках тримає вузлик, очевидно, збираючись вирушати в далеку мандрівку. Перед його очима стоїть конячка – ще одна героїня мультфільму «Їжачок у тумані», на честь якого і був створений однойменний пам’ятник. Туристи дуже полюбляють це місце і майже завжди після зустрічі з їжачком залишають в його вузлику монетки, сподіваючись побачитися з ним ще раз.

Пам’ятник котові Пантелеймону недарма вважається одним з найоригінальніших у Києві. Кажуть, раніше в ресторані поруч жив кіт Пантюша, якого страшенно любили не тільки власники ресторану, але й численні гості. Але під час пожежі він загинув. На згадку про нього була встановлена бронзова статуя котика, з якою сьогодні пов’язано дуже багато легенд. І за однією з них, Пантюша перед пожежею попередив гостей про небезпеку, але сам врятуватися не зміг. Інша легенда стверджує, що бронзовий кіт – це насправді пам’ятник булгаковському котові Бегемоту, персонажеві роману «Майстер і Маргарита». Існує повір’я, що коли ви потримаєте кота водночас за хвіст і за вухо, а під лапку покладете якусь монетку, то можете сміливо загадувати бажання, тому що воно неодмінно збудеться. Та як би там не було, пам’ятник котові досі користується великим успіхом не тільки серед гостей міста, але й серед самих киян. Бажаючі сфотографуватися з Пантелеймоном вже вмудрилися відполірувати кота до золотого блиску.

Автор Остап Українець

Статті про Київ і область > Софіївська площа :: Софія Київська :: Михайлівський Золотоверхий собор :: Фролівський монастир :: Володимирський Собор :: Урочище Феофанія :: Кирилівська церква :: Київ мажорний :: Видубицький монастир :: Іллінська церква :: Андріївська церква в Києві :: Археологічний заповідник Китаїв :: Караїмська кенаса у Києві :: Будинок з химерами :: Аскольдова могила :: Арка Дружби Народів :: Замок Річарда :: Пам’ятники Києва :: Пейзажна алея :: Миколаївський костел в Києві :: Київська фортеця :: Невідомий Київський замок :: Золоті Ворота :: Постамент Батьківщина :: Архітектура Печерську :: Фунікулер :: Київський Печерськ :: Поштова площа Києва :: Андріївський узвіз :: Маріїнський парк :: Контрактова Площа :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Пуща Водиця :: Старовинний район Києва-Поділ :: Гідропарк :: Труханів острів :: Голосіївський парк :: Парк Слави :: Музей Однієї Вулиці :: Дельфінарій Немо в Києві :: Музей Експериментаніум :: Міжнародний музей вишивки :: Музей іграшки :: Музей книги :: Художній музей :: Музей воскових фігур :: Музей води у Києві :: Музей Булгакова Київ :: Музей Тараса Шевченка :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Храмовий комплекс Буки :: Українське село :: Олександрія :: Контакти

родина мать київ, пам'ятник батьківщина, найвидатніші пам'ятники києва, їжачок в тумані, пам'ятник Кию, Щеку, Хориву та сестрі Либідь, монумент дружби народів, цікаві місця в києві, оглядовий майданчик на дніпро, екскурсії по Києву, екскурсії по нічному Києву, де погуляти в києві, цікаві місця києва, пам'ятники міста київ.

witch.hand