(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ПАМ'ЯТНИК ГАЛУШЦІ В ПОЛТАВІ

В Україні кожен регіон, кожне місто, практично кожен населений пункт має свою особливість, щось, чим він відомий далеко за межами своєї території, далеко за межами своєї країни. Подібних «особливостей» в Полтаві хоч греблю гати! Одним із символів Полтави по праву вважається така народна страва як галушки. І, звичайно ж, креативні і люблячі своє рідне місто жителі Полтави вирішили віддати належне галушці і увіковічити пам'ять про неї в камені.Пам’ятник галушці

Урочисте відкриття пам'ятника традиційному українському народному блюду - галушці - відбулося 1 квітня 2006 року. Авторами цього цікавого будови з каменю стали скульптор Микола Цись та народний художник України Анатолій Чернощеков. Відкриття Пам'ятника Галушці приурочено ні як не до Дня Сміху, а до дня народження великого українського письменника Миколи Васильовича Гоголя, який прославив традиційне полтавське блюдо галушка на весь світ в своїх чудових творах.

Пам'ятник галушці в Полтаві виконаний у формі величезної глибокої тарілки, яка наповнена дванадцятьма вже приготованими галушками, з не менш великоюта глибокою ложкою. Тарілка з ложкою встановлені на спеціальному постаменті, зробленому у вигляді дерев'яної стільниці, яка перевита традиційним українським вишитим рушником. Пам'ятник галушці в Полтаві символізує сімейне благополуччя і добробут.

Головним ініціатором створення Пам'ятника галушці в Полтаві був депутат Верховної Ради України Анатолій Кукоба, але сама ідея створення цього оригінального пам'ятника, який став би візитною карткою Полтави, з'явилася за кілька років до його відкриття в середовищі місцевих художників.

Пам'ятник галушці побудований не за бюджетні, а за спонсорські кошти. Загальна вартість створення цього оригінального пам'ятника обійшлася приблизно в 100 000 гривень. Після урочистого відкриття Пам'ятник галушці практично відразу ж став одним з найпопулярніших і найулюбленіших місць відпочинку, як серед гостей, так і серед жителів Полтави. Крім народного визнання і любові, пам'ятник галушці в Полтаві дуже часто піддавався критиці, оскільки символом такого величезного, історично значущого міста України стала тарілка з ложкою і їжею.

Розташований Пам'ятник галушці в дуже мальовничому і тихому куточку Полтави, в історичній частині цього міста - на Івановій горі, на Соборній площі. Поруч з Пам'ятником знаходиться також і однойменний ресторан, в якому можна скуштувати різні види смачних полтавських галушок.Пам’ятник галушці

Спочатку Пам'ятник галушці був встановлений поряд з Свято-Успенським кафедральним собором (УПЦ КП). Однак настільки близьке розташування пам'ятника до храму викликало масу невдоволення серед членів релігійної громади та полтавської інтелігенції. Тому через рік, влітку 2007 року, Пам'ятник галушці був перенесений на інший бік Соборної площі, ближче до ресторану «Іванова Гора».

Починаючи з 2007 року, на Соборній площі щорічно проходить традиційне Свято галушки. Під час цього свята гості та мешканці Полтави веселяться, насолоджуються неймовірним смаком різних видів галушок (з сиром, з м'ясом, із печінкою, зі сметаною, з різними спеціями, з картоплею і зі шкварками та багатьма іншими), беруть участь у конкурсах. Свято Галушки супроводжується концертами, театральними виступами за мотивами творів Миколи Гоголя та Івана Котляревського, проведенням виставки «Історія полтавської галушки». Також під час святкування Дня галушки в Полтаві проводиться кулінарний конкурс на краще приготування галушки і конкурс за швидкістю поїдання галушок. До речі, в травні 2008 року на Святі галушки 19-річний студент третього курсу Полтавського університету споживчої кооперації Геннадій Чіпко встановив рекорд за швидкістю поїдання галушок, який занесений в книгу рекордів Гіннеса, - хлопець з'їв за 52,3 секунди порцію з 12 галушок.

Пам'ятник галушці є одним з головних пунктів відвідування в Полтаві для туристів і гостей міста. Також з тих пір, як на Соборній площі з'явився цей оригінальний пам'ятник, повз нього не проїжджає жоден весільний кортеж. Віднедавна серед полтавчан з'явилася нова цікава традиція - наречена й наречений фотографуються на тлі Пам'ятника галушки, при цьому один з членів молодої сім'ї сідає в ложку, а другий тримається за її кінець. Згідно цієї традиції, той з подружжя, хто перший візьметься за ложку, а не всядеться в неї, буде головою сім'ї.

Екскурсії по Україні > Екскурсія в Переяслав-Хмельницький :: Місцями царського полювання :: Еко-екскурсії по Києву :: Сплав на байдарках Повне занурення :: Міжрічинський національний парк :: Стежками митців :: Екскурсія в Козелець та Батурин :: Дендропарк Софіївка :: Дендропарк Олександрія + Храмовий комплекс в с. Буки :: Екскурсія до Трипілля і Каньйон Буки :: Екскурсія Парковими стежками Чернігівщи :: Екскурсія Козелець - Чернігів :: Козелець-Чернігів-Седнів :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Українське село та Радомишль :: Великі Сорочинці :: Автобусна одноденна екскурсія до Вінниці :: Екскурсія в Межигір’я :: Одноденний тур в Канів :: Статті про Україну :: Археологічний заповідник Китаїв :: Унікальна Чернігівщина :: Храмовий комплекс Буки :: Статті про Київ і область :: Дендропарки України :: Урочище Феофанія :: Українське село :: Козелець-Крути-Батурин :: Статті про Київ і область

тур в полтаву, тури на полтавщину, відпочинок в полтаві, визначні місця в полтаві, екскурсії в полтаві, екскурсія по полтаві, музеї полтави, де відпочити в полтаві, що побачити в полтаві, цікаві місця в полтаві, пам'ятники в полтаві, пам'ятник галушці, цікава стаття про пам'ятник галушці, галушка як символ полтави. 

witch.hand