(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО УКРАЇНІ
СТАТТЯ "ПАЛАЦОВО-ПАРКОВИЙ КОМПЛЕКС "КАЧАНІВКА"

        Всього в двох годинах їзди від Києва, в невеликому селищі Качанівка розташувався єдиний збережений палацово-парковий комплекс з такою самою назвою.

Комплекс "Качанівка" складається з палацу, альтанок, флігелів, паркової архітектури (декоративні містки і алеї). Палац оточений ландшафтним парком і озерами. Качанівський ансамбль - один з найбільш яскравих зразків садибної архітектури, створений в кращих традиціях світового палацово-паркового мистецтва. Багато туристів приїжджають сюди на вихідні для того, щоб побачити на власні очі зразок старого маєтку і просто відпочити біля природи.

        Садиба була заснована російським полководцем графом Румянцевим-Задунайським, як одна із резиденцій президента Малоросійської колегії генерал-губернатора Малоросії, який у свою чергу отримав її в якості подарунка від Катерини другої. Тоді ж, за проектом російського архітектора Карла Бланка, український зодчий Максим Мосцепанов побудував чудовий замок з величезним парковим комплексом біля нього. Парк дійсно не маленький, він займає площу близько 600га.

Після того, як власниками замку стають український поміщик Г. Почека та його дружина Параска Андріївна (Тарнавська за першим шлюбом), настає період розквіту садиби: території її розширюються, будуються нові будівлі, цей край стає улюбленим місцем для представників творчої інтелігенції. Це місце зіграло ключову роль у творчості відомих культурних діячів свого часу. Тут відпочивав учень Академії мистецтв Василь Штернберг, який саме в Качанівці написав роботи, удостоєні різноманітних нагород. Влітку 1838 року композитор Михайло Глінка працював над оперою «Руслан і Людмила» і зараз біля Майорського ставка стоїть альтанка названа його ім'ям, яка символізує культурну єдність російського й українського народів. Гостював у садибі і Тарас Шевченко, видатний український поет і художник. А в 1880 році Ілля Рєпін проводить в маєтку цілий рік і пише всесвітньо відому картину «Запорожці пишуть листа турецькому султану».

        Свого розквіту маєток досягає у період хазяйнування Василя Тарнавського молодшого (1837-1899). Саме ця людина, будучи меценатом, активним громадським діячем, фанатичним колекціонером української старовини, перетворив маєток в архітектурний шедевр, що й нині радує око. 

        Гірки Кохання і Вірності, маленькі і великі озера загальною площею 125 га, парковий масив, що нараховує більше 50 порід дерев і 30 видів кущових рослин. Хвойні дерева відіграли особливо важливу роль у формуванні художнього образу парку: ялинка, сосна кедрова, сосна Веймута, ялиця сибірська, кипарис.

        Починаючи з 1919 Качанівка, як і вся культура садибно-паркового мистецтва на Україні знаходиться в занепаді. З 1922 по 1981 маєток слугував дитячим будинком, санаторієм, шпиталем. Величезної шкоди було завдано палацу в 1925-1935, коли тут знаходилось дитяче містечко ім.Воровського - муніципалітет безпритульних дітей.

        У 1981 році створено державний історико-культурний заповідник «Качанівка», якому в 2001-му році за наказом президента надано статус національного. Поступово почалося відродження палацо-паркового комплексу. Не пошкодуйте свого часу - відвідайте цей куточок природи. 

Автор Дар'я Талан

Екскурсії по Україні > Екскурсія в Переяслав-Хмельницький :: Місцями царського полювання :: Еко-екскурсії по Києву :: Сплав на байдарках Повне занурення :: Міжрічинський національний парк :: Стежками митців :: Екскурсія в Козелець та Батурин :: Дендропарк Софіївка :: Дендропарк Олександрія + Храмовий комплекс в с. Буки :: Екскурсія до Трипілля і Каньйон Буки :: Екскурсія Парковими стежками Чернігівщи :: Екскурсія Козелець - Чернігів :: Козелець-Чернігів-Седнів :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Українське село та Радомишль :: Великі Сорочинці :: Автобусна одноденна екскурсія до Вінниці :: Екскурсія в Межигір’я :: Одноденний тур в Канів :: Статті про Україну :: Археологічний заповідник Китаїв :: Унікальна Чернігівщина :: Храмовий комплекс Буки :: Статті про Київ і область :: Дендропарки України :: Урочище Феофанія :: Українське село :: Козелець-Крути-Батурин :: Статті про Київ і область

 

Качанівський парк, стаття про Качанівку, интерестно інформація про Качановський палацово-парковий комплекс, екскурсії в Качанівку з києва, тури в Качанівку, палацово парковий комплекс Качанівка, стаття Качанівка, в Качанівку на вихідні, стаття про Качанівського заповідника.

 

witch.hand