(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

Палац графів Шенборнів

  

    Селище Чинадієво, що розмістилося між Свалявою та Мукачево, таїть одну з безлічі перлин Закарпаття, а саме - замок Шенборна.

    Ті хто побував там - побували в іншому світі, перенеслися в інший час - це не заперечує не однин з тамтешніх відвідувачів. Може тут справа в незвичайній архітектурі замку, що перетворює його в інструмент магії поза часом і простором?

    Крім того, що замок відрізняється дивовижною гармонією архітекрури веж, які ніби створені разом з навколишньою природою заодно, тут є і загадка чисел, які мають своє символічне значення. А саме: В замку 365 вікон, що рівняються кількості днів у році, 52 кімнати, що можна порівняти з тижнями року і 12 виходів з самого замку, що звичайно ж знаменує місяці. Чотири вежі піднімаються над замком, мають різну форму і кожна з них уособлює чотири пори року. Найдивовижніша астрономічна конструкція замку вражає і зачаровує глибиною змісту і майстерністю архітекторів, які не тільки подбали про зовнішні пишноти, а й наповнили сенсом саму ауру і атмосферу споруди.

    Зачаровує і якийсь перегук з епохою мушкетерів, що залишає в серцях романтиків і відважних шукачів пригод солодке томління і щемливий захват, що дарують натхнення.

    Замок особливо радісний і святковий навесні - його сади з квітучою сакурою поліпшують настрій запашними ароматами і співом птахів. Втім, ботанічне розмаїття замкового саду настільки велике, що в кожну пору року краєвид виглядає справжнім витвором мистецтва, найдосконалішим витвором співтворчості людини і природи.

    Внутрішнє оздоблення замку настільки ж добре, як і зовнішнє: дерев'яні сходи, каміни, зали. Дух захоплює при погляді на чудесних геральдичних левів, що прикрашають замок, і є його захисниками. Льва можна побачити і на гербі, яким прикрашена одна з веж замку. Над головою цього лева корона і хрест - що говорить нам про власника наділеного вищим церковним саном. І це дійсно так - засновник династії Шенборнів, Лотар Шенборн був Бамберзьким єпископом і архієпископом Майнцським.

    На церковно-релігійне значення смислового наповнення замку вказують і вітражі прикрашені біблійною тематикою. 

    Звідки ж бере витік історія цього замку? Все почалося з 1840 року, коли був побудований мисливський дерев'яний будинок. Шенборни частенько приїздили сюди полювати і відпочити, будинок використовувався як літня резиденція. У 1890-1895 роки, найкращими французькими і німецькими майстрами, за наказом графа Шенборна Бухейма, був зведений на місці дерев'яного будинку замок-палац у романтичному стилі, близький за стилем до архітектури французького ренесансу.

    Ці землі Шенборни отримали від австрійського цісаря Карла VI за участь у розгромі угорського національно-визвольного руху 1703-1711 років.

    Цими мукачівськими угіддями вони володіли більш ніж двісті років, аж до Першої світової війни. За цей час вони встигли підняти економіку небагатого краю з колін, звільнивши селян від податків і заохочуючи торгівців. Після розділу ж Австро-Угорщини цей знаменитий замок переходить у власність Чехословацької держави.

    У 1928 році новий уряд провів земельну реформу, ліквідувавши Мукачево-Чинадієвську домінію. Перед Другою світовою війною, коли існувала самостійна Закарпатська держава - Карпатська Україна, в придбанні маєтку Шенборна був зацікавлений Герман Герінг. Але його пропозицію про купівлю було відхилено владою і більше - це не обговорювалося. Після визволення від фашистської окупації Закарпаття у 1945 році була відкрита перша в області здравниця (будинок відпочинку «Карпати»). У 1958 році на базі замку було відкрито санаторій, що спеціалізується на лікуванні серцево-судинних захворювань, яким він залишається по сьогоднішній день. Не дивлячись на лікувальний профіль установи, двері замку відкриті для екскурсантів та відвідувачів.

    Звичайно ж, у кожного замку повинен бути свій привид, такий є, з чуток, і у цьому замку. Чорна дама - привид ображеної на ревнивого чоловіка дружини, однією з роду Шенборнів. Втім, за відгуками туристів, вона поки не докучала своєю активною присутністю жодній з прогулянок.
    Так що, сміливо пориньте в атмосферу цього чудового місця. Скуштуйте води з джерела «Краси», який тут знаходиться, помилуйтеся садами і обов'язково поблукайте кімнатами замку. Такого іншовимірного, такого загадкового і чаруючого своїми казковими обрисами місця, ви не знайдете. 

Автор Хоростовська Наталія (Aranrut)

ЗАМОВИТИ ТУРИ по УКРАЇНІ можна
044 383 32 78 або 067 444 01 90 (або онлайн заявка)

Тури на День Незалежності > Тур Смачне Закарпаття :: Тур Закарпатський калейдоскоп :: Гранд тур в Закарпаття :: Автобусний тур Файні Карпати :: Бузький Гард - 5 чудо України :: Львівська симфонія :: Тур на Шацькі озера :: Дводенний тур в Тернопіль :: Тур в Почаїв на вихідні з Києва :: Одеса - це любов :: Екскурсія палацами Поділля :: Тур у Кременець :: Триденний екскурсійний тур в Чернівці з Києва :: Тур в Камянець - Подільський та Чернівці :: Регулярний автобусний тур в Полтаву

санаторій карпати, замок графа шенборна, екскурсія до замку графів шенборнів, екскурсійні тури вихідного дня на Закарпаття, тур по закарпаттю, цікаві місця у закарпатті, що цікавого відвідати на закарпатті

witch.hand