(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ПАЛАЦ ФЕШТЕТИЧІВ, МІСТО КЕСТХЕЙ

Палац Фештетичів, місто КестхейУ південно-західній частині Угорщини знаходиться всесвітньо відоме озеро Балатон, уздовж берегів якого розташувалося багато курортних міст. Кожен з них має свою історію, свої цікаві пам'ятки, у них є, чим похвалитися. Безсумнівно, найстарішим, найвідомішим і найкрасивішим серед цих міст вважається місто Кестхей, яке розташувалося на південно-західному березі Балатону, в 160 км від Будапешта. Через це місто проходять найважливіші автомобільні та залізничні шляхи, які тягнуться уздовж всього північного узбережжя Балатону. У Кестхеї є також пристань для суден, які виконують регулярні рейси по Балатону, і для прогулянкових суден по озеру.

Перші достовірні згадки про місто Кестхей з'явилися в 1247 році, але на цьому місці ще в II-IV сторіччі існувало римське поселення з назвою Валькумей. З 1421 року Кестхей володіє правом міста.Палац Фештетичів, місто Кестхей

У цьому досить невеликому старовинному містечку зібралося багато цікавих пам'яток, що збереглися до нашого часу. Після вигнання турецьких завойовників в Кестхеї почалося активне будівництво храмів і особняків. У будівництві переважав архітектурний стиль бароко. До наших днів у Кестхей збереглася францисканська церква, побудована ще в 1386 році в готичному стилі. Первозданний вигляд вона не зберегла, оскільки пережила неодноразові перебудови. У 1880 році до церкви прибудували дзвіницю.

У центрі міста розташовані і інші визначні пам'ятки - міська ратуша (споруда XVIII століття) на головній площі, виконана у споконвічно бароковому стилі. У центрі головної площі Кестхея стоїть також Колона Святої Трійці, побудована в 1770 році.

Палац Фештетичів, місто КестхейПалац Фештетичів, місто КестхейПалац Фештетичів, місто Кестхей

Але головною визначною пам'яткою міста вважається палац Фештетичів. Назва палацу походить від дворянського роду, у володіннях якого він перебував. Цей чудовий, імпозантний замок був споруджений в середині XVIII століття Криштофом Фештетичем. Палац побудований за зразком розкішних французьких особняків. Пишне зовнішнє і внутрішнє оздоблення палацу Фештетичів вважається одним з найбагатших в Угорщині, яке завжди приводило в захват гостей. Навколо палацу на площі 7 га (площа парку раніше була набагато більшою) розкинувся чудовий парк, оформлений за зразком чудових англійських і французьких парків, з витонченими скульптурами і красивими фонтанами. Прогулянки по цьому парку, в оточенні доглянутих кущів, розлогих дерев і п'янкого аромату квітів, залишають масу незабутніх вражень. Територія парку на сьогоднішній день оголошена природоохоронною зоною. У парку також знаходиться величезна кінна стайня, побудована згідно з проектом Міклоша Ібла.Палац Фештетичів, місто Кестхей

Серед усіх угорських замків палац Фештетичів вважається одним з трьох найбільших замків і єдиним палацом, якому вдалося зберегтися в первозданному вигляді. Суттєвих перебудов у замку не проводили.

Початковий архітектурний план резиденції аристократів Угорщини передбачав будівництво 34 кімнат, але в 1745 році був побудований замок з 101 кімнатою. Пізніше, в 1887 році, його перебудували у стилі неорококо.

Родина Фештетичів свого часу прославилася як меценати, які активно брали участь в житті міста, всіляко сприяли розвитку Кестхея. Вони підтримували науку, національну літературу, мистецтво, музеї. Завдяки родині Фештетичів в місті були засновані аптека, лікарня, гімназія, на Балатоні був побудований перший вітрильний корабель, який здійснював регулярні перевезення пасажирів. Один із власників палацу Дьордь Фештетич заснував в Кестхеї в 1797 році вищу аграрну школу Георгікон. Це було перше сільськогосподарське училище в Європі.Палац Фештетичів, місто Кестхей

Чудові інтер'єри залів палацу Фештетичів дозволяють своїм відвідувачам відправитися в невелику, але дуже захоплюючу подорож в багатий світ угорських аристократів XVIII-XIX століть - масивні каміни, які прикрашені різьбленням найтоншої роботи, картини в позолочених рамках, розкішні меблі, багатий декор та інші предмети побуту.

Зараз у палаці Фештетичів працює замковий музей Гелікон, в залах якого відвідувачі можуть ознайомитися з предметами інтер'єру, меблями, музичними інструментами, картинами, каретами аристократів, колекцією мисливських трофеїв герцога Віндішгретца та іншими експонатами, які відкривають стиль і спосіб життя угорських аристократів різних епох. У залах, розташованих на першому поверсі, зараз знаходиться музей, в якому виставлені найкрасивіші і найцінніші зразки старовинної угорської зброї різних періодів історії. Дана експозиція для палацу була люб'язно надана Національним Музеєм.

Палац Фештетичів, місто КестхейПалац Фештетичів, місто КестхейПалац Фештетичів, місто Кестхей

Найкрасивішим, найвитонченішим, найбагатшим і найціннішим залом у палаці Фештетичів є його бібліотека. Це єдина в своєму роді бібліотека, в якій до нашого часу збереглася в оригінальному стані приватна колекція книг угорських вельмож.Загальна кількість експонатів цієї бібліотеки налічує близько 100 000 томів, серед яких перші друковані книги, архівні документи, унікальні й неповторні гравюри, ноти з оригінальними автографами відомих угорських композиторів (Гайдна, Голдмарк, Плейель) та інші.

На сьогоднішній день для відвідування в угорському замку Фештетичів відкриті колишнє гостьове крило, бальні зали, дзеркальний зал. Тут постійно проводяться заходи різного характеру - концерти, вечори класичної музики у дзеркальній залі, бали, прийоми, літературні читання, міжнародні конференції ...

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

замок Фештетич, замки і палаци угорщини, відомі замки Угорщини, палац Фештетич, екскурсія в замок Фештетич, палац Фештетич в місті Кестхей. 

witch.hand