(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ ТУРИ ПО УКРАЇНІ
ОЗЕРО СВІТЯЗЬ

 ОЗЕРО СВІТЯЗЬВолинь - це ще один з прекрасних куточків України, який щорічно відвідують тисячі туристів з різних країн Європи та СНД. Запитаєте, що саме приваблює туди таку кількість людей, адже там немає гір і моря, як у Криму та Карпатах? Нам є що відповісти на це питання, адже Волинь має безліч цікавих місць. Але мова зараз піде лише про однеіз них - це озеро Світязь, яке стоїть на першому місці серед туристичних спокус цього регіону.

Світязь - це одне з найкрасивіших і найбільших озер природного походження Волинської області, якезнаходиться в північно-західній частині Любомльського району, недалеко від селища Шацьк. Озеро Світязь входить до групи Шацьких озер, якаскладається з 30 озер різного походження.

СВІТЯЗЬОзеро Світязь по праву вважається перлиною Волині. Його часто порівнюють з Байкалом, називаючи озеро відповідно «Українським Байкалом». Звичайно ж, розміри Світязя не такі як у Байкалу, але все ж вони теж є досить суттєвими: максимальна глибина озера - 58,4 м, середня глибина становить 7 м, його площа - 26,2 кв.км, довжина - 9,3 км, а ширина - 4,8 км. Значні глибини озера і його велика площа створюють умови для утворення великих хвиль у вітряну погоду, іноді їх висота досягає півтора метра.

Основна частина прибережної смуги - мілководна, в деяких місцях треба пройти більше ста метрів, поки вода стане на рівні грудей дорослої людини. Це, напевно, одна з головних причин, чому на Шацьких озерах так люблять відпочивати сім'ї з дітьми. До того ж у безвітряну погоду вода в озері прогрівається дуже швидко. Але пройшовши ще трохи далі, починається справжній дайвінг. В озері Світязь існують дуже сприятливі умови для життя різних організмів (влітку середня щільність бентосу прирівнюється до 73 кг / га). Саме тому тут так багато риби - щука, окунь, судак, лящ, місцева цінність - вугор. А якщо тихенько зануритися глибше, то можна побачити і сплячих сомів. Кажуть, що якщо не пробував місцевих вугрів, той взагалі і не бував на Світязі! Тому не пропускайте нагоди покуштувати страви місцевої кухні!

Завдяки карстовомупоходженнюі невичерпним артезіанськимджерелам, озеро Світязь має дуже чисту, м'яку, приємну на смак і прозору воду, з унікальним хімічним складом (вода багата на йод, срібло і гліцерин). У сонячну погоду дно видно на глибині декількох метрів, а взимку вода тут ще прозоріша, ніж влітку. Це робить ще більш привабливим озеро Світязьдля відпочиваючих і сприяє розвитку рекреаційної сфери даного регіону. Після купання в озері шкіра стає більш еластичною і приємною на дотик. Ще після Другої світової війни тут почали активно будувати санаторії, в яких проводили лікування постраждалих воїнів.

шацькі озераОзеро Світязь приваблює також і своїм островом, який розташувався посередині його водного простору і має романтичну назву «Острів закоханих». Цей загадковий і екзотичний острів, порослий лісом кленів і лип - головна визначна пам'ятка озера, що займає 7 гектарів його основної площі. Місцеві старожили стверджують, що в озері є шлях, по якому можна дістатися пішки від берега до острова .... Але це поки залишається для багатьох загадкою ...

Тут скрізь панує приголомшлива, зачаровуючакраса, умиротворення, романтика, спокій, повітря, що п’янитьароматом хвої! Насолоджуватися цим можна цілий день! Але головний апофеоз цієї краси настає лише ввечері, коли світило повільно опускається прямо в безодню, при цьому фарбуючи озеро і небо в яскраві червоно-сині кольори. Для багатьох захоплюючівечірні заходи сонця на Світязі - головна родзинка відпочинку на Шацьких озерах! Тому радимо і Вам побувати в цьому чарівному місці, насолодитися його неповторною красою і визначити для себе, що саме Вам найбільше сподобалося на Світязі!

Автор Марина Мельниченко

Статті про Волинь > Тури на Волинь :: Стаття про Волинську область :: Озеро Світязь :: Оконські джерела :: Українська Швейцарія :: Воротнів :: Шацькі озера :: Шацький національний природний парк :: Замок Любарта :: Зимненський Святогірський монастир :: Оборонна вежа Чарторийських :: Музей Лесі Українки :: Петропавлівський костьол у Луцьку :: Олицький замок :: Збаражський замок :: Підгорецький замок :: Будинок скульптора Голованя :: Лютеранська кірха :: Дубенський замок :: Дубенський форт :: Корець :: Кременець.Фортеця на Замковій горі :: Меджибожський замок :: Козацькі могили :: Межиріцький монастир-фортеця :: Свято-Троїцький кафедральний собор :: Музей Волинської ікони :: Покровська церква в Луцьку :: Володимир-Волинський :: Успенський собор у Володимир-Волинському :: Тунель кохання :: Острог-місто-історія

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури по волині, озеро світязь, шацькі озера, відпочинок на світязі, цікава інформація про озеро світязь, тури на волинь, озера волині, тури в шацьк, стаття про озеро світязь, туроператор по волині, тури на шацькі озера, екскурсії по волині і волинській області, тур по волині на вихідні, поїздка в україну, поїздка на світязь, що побачити на волині, цікаві тури по волині, тур по луцьку, тур по волині для іноземців, відпочинок на волині, де відпочити на волині, тури вихідного дня на волинь.

witch.hand