(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ОЗЕРО ФЕРТЕ-ХАНШАХ - СКАРБ ПРИРОДЫ

Озеро ФертеНаціональний парк Ферте-Ханшаг розташований на північному заході Угорщини на самому кордоні з Австрією. Територія цього парку становить 235,88 квадратних кілометрів. Існування його як національного парку Угорщини починається з 1994 року. Територія парку зосереджена навколо озера Ферте. Парк Ферте-Ханшаг складається з регіону Ханшаг і озера Ферте з його околицями. Відвідування парку, можливо, лише в тому випадку якщо це організована екскурсія, деякі території і зовсім закриті для відвідувань туристів.

Озеро Ферте є четвертим за величиною в Центральній Європі і являє собою унікальний біосферний заповідник. Площа озера досить велика - 315 кілометрів квадратних при середній глибині 1 метр. Майже на 90 % плеса озера вкрито очеретом, а серед нього пророблені тунелі для човнів. Озеро підживлюють струмки Ракош і Вулка. Сток озера з'єднаний каналом з басейном Дунаю. Вода озера Ферте містить дуже велику кількість солей. Рівень води піддається частим коливанням і неодноразово спостериігалося повне його висихання. Останнє відбулося в 1870 році. Вчені визначили приблизний вік озера Ферте - 20 тисяч років, виникнення озера пов'язано із закінченням льодовикового періоду.Озеро Ферте

Озеро Ферте багате на рибу, тут її мешкає 15 видів. Найпоширенішими є - судак, в'юн, щука, сазан. Також тут мешкає безліч видів безхребетних та рідкісних видів комах. Тут на озері, в природних умовах спостерігається більше ніж 300 видів птахів. Серед цієї кількості - чаплі, дикі гуси, очеретянки і безліч інших. У період сезонної міграції тут роблять зупинку зуйки, гуменники, бекаси. Серед досить рідкісних видів необхідно відзначити орлана-білохвоста, червонозобу казарку і луня, всі вони вважаються жителями цієї водойми.

На березі озера прокладена стежка, яка дозволяє орнітологам і відвідувачам парку Ферте-Ханшаг проводити спостереження за активної біосферою даного заповідника.

На південному сході від озера тягнуться солончакові степи, які поступово переходять в Ханшаг. Цікавою особливістю даної території є те, що в період повені всі ці землі ховаються під водою, а з настанням літа і його тривалості, рівень води падає і утворює цілу низку солоних озерець. Ці озерця поступово висихають і до настання осені від них не залишається і сліду, а сіль осідає в грунті.

Озеро ФертеФерте-Ханшаг дійсно унікальний за своєю красою природний куточок. Це великі території з неповторним ландшафтом, який є цінним сховищем культурологічних та етнографічних скарбів і звичайно ж не менш унікальної флори і фауни. У різні епохи в цих околицях жили римляни, кельти, готи, гуни, авари. Для будівлі своїх осель вони добували каміння у вапнякових каменоломнях. У наш час ці древні каменоломні використовуються в кінематографі в якості декорацій. Найбільш грандіозним спорудженням в цих краях вважається знаменитий, розкішний палац, що належав князівської династії Естергазі.

Ферте-Ханшаг прийняв позиції першого національного парку в Угорщині, який виконує всі вимоги щодо його статусу. У парку визначено три зони:

Природна- являє собою внутрішню, незайману частина парку, де геть відсутня господарська діяльність або здійснюється, але виключно в інтересах проживання живих істот.Озеро Ферте

Охоронна- є зоною природозберігаючого експлуатування території з урахуванням обмеження від зовнішніх факторів, а точніше їх впливу на дану середу. При проведенні господарських робіт на даній території не використовуються штучні та хімічні добрива. Також тут не проводять покоси майже до середини літнього сезону, а випас худоби проводять, враховуючи вегетацію.

Зовнішня - історичні та культурологічні пам'ятки всіх прилеглих населених пунктів. На цій території проживає місцеве населення, обмеження використання території не є настільки суворими. Дана територія відноситься до спектру масового туризму, а також інтенсивного вживання територій.

Національний парк Ферте-Ханшаг занесений в список мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО програми під назвою «Людина і біосфера».

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

Національний парк Ферте-Ханшаг; Озеро Ферте - четверте за величиною в Центральній Європі; Як дістатися до національного парку Ферте-Ханшаг; Екскурсії з орнітологами; Особливості відвідування національного парку Ферте-Ханшаг, тури в угорщину, що побачити в угорщині, природні памятки в угорщині, національні парки в угорщині, озера угорщини, відомі озер угорщини, цілющі озера  угорщини, тури на озеро ферте.

witch.hand