(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ОЗЕРО БАЛАТОН. УГОРЩИНА

Балатон Балатон - під цією назвою криється прекрасне озеро в Угорщині. Воно розкинулося на просторах Середньодунайської рівнини, біля підніжжя пагорбів Баконь. Він уособлює чудовий центр сімейного відпочинку, серфінгу, греблі, парусного спорту, риболовлі, водних лиж і незрівнянних цілющих джерел. Розміри цього озера дивують. Його ширина - 12 кілометрів, а довжина 78 кілометрів, максимальна глибина досягає 11 метрів при середній глибині в 3 метри, а загальна площа складає 596 кв.км. Балатон - найбільше озеро у всій Європі. Дрібний бархатистий пісок вистилає все дно, завдяки якому швидко прогрівається вода. Величезна водна поверхня озера і середземноморський мікроклімат в такій комбінації забезпечують Балатону теплу воду навіть у вітряну погоду. Балатон - це улюблене місце рибалок. Протяжність берега озера становить 197 кілометрів і вздовж його берегової лінії завжди безліч відпочиваючих. Безліч курортів засновано на цьому узбережжі: Кестхей, Балатонфельдвар, Шиофок, Фоньод, Тихань, Бадочонь, Балатонфоред. Балатон з'єднаний з Будапештом автострадою в 115 кілометрів, яка примикає до автомобільної дороги й оперізує все озеро.Балатон

Перші поселення в околицях Балатону були ще в часи Залізного століття, а стародавні римляни любили тут проводити свій відпочинок. У XVIII столітті на узбережжі озера багата аристократія зводила свої особняки і покращувала курортні зони поруч з мінеральними джерелами. Але в часи комуністичної влади, а точніше в період після Другої світової війни, ця курортна зона була закрита для відвідування туристами.

Південне узбережжя, на якому розмістилися гедоністичні містечка, манять молоде покоління туристів з усіх куточків світу. Тутешні готелі в стилі 70 -х років XX століття, забиті під зав'язку в літній період. Берег водойми піщаний і має плавний перехід глибини, що створює ідеальні умови для купання. З раннього ранку диско-музика задасть ритм на весь день і не дасть скучити.Балатон

Старше покоління віддає перевагу північному берегу, він гористий але витончений. Тут комфортно, тихо, спокійно - те, що треба для відпочинку після галасливого міста і роботи з мозковим штурмом. Акуратні маленькі села, немов родзинки на пирозі, прикрашають гористу сільську місцевість, де росте виноград з якого виробляють пресловуте балатонське вино. На північному узбережжі знаходиться півострів Тихань, заповідна зона - національний парк Угорщини (його площа складає 12 кв. км). Також тут знаходиться старовинний лікувальний курорт Балатонфюред, відомий як кардіологічний санаторій.

Щоліта, починаючи з 2000 року, на північному узбережжі озера проходить фестиваль «Долина мистецтв», на котрий з'їжджається величезна кількість майстрів з усіх куточків країни та світу. Спочатку фестиваль носив характер місцевого заходу, організованого невеликою групою художників що проживали в Капольче. Фестиваль протягом 10-ти днів насичений різноманітними культурними аспектами: кіно, театр, музика, літературне читання, експонування предметів мистецтва. Фестиваль припадає на середину липня і триває до початку серпня.

Озеро Балатон можна об'їхати на автомобілі за день, із зупинками у мальовничих місцях узбережжя. Від Будапешта до містечок, які розміщені на узбережжі, дорога займе всього на всього 4 години, якщо скористатися швидким поїздом.Балатон

Угорщина славиться своїми дивовижними винами і цілющою водою на весь світ. І як не дивно все це є на узбережжі прекрасного з озер Угорщини.

Колись на території теперішнього озера Балатон, мільйони років тому, хлюпалося море. Зараз же на цьому місці знаходяться найсучасніші курортні зони. Влітку вода прогрівається до 22-28 С. Для відпочинку з сім'єю і дітьми найбільше підійде південний берег, адже тут прекрасні умови для купання, особливо для  тих хто не вміє плавати, адже глибина не перевищує 1-го метра навіть на відстані 200-300 метрів від берега.

Комфортабельні готелі, будинки відпочинку, кемпінги, розташовані в наймальовничіших містечках узбережжя, гостинно чекають своїх гостей. Тутешні літні ночі повні цікавим клубно-дискотечним життям та іншими розвагами. Ресторани, клуби, кафе та інші захоплюючі місця простяглися вздовж узбережжя і протяжність цієї смуги близько 80 кілометрів. У містах, таких як Шиофок і Балатонфюред, часто проводять концерти різних музичних напрямків.

Курорти

Балатонфюред - самий старовинний курортний центр, розташований на узбережжі озера Балатон. Курорт відомий цілющими вуглекислими джерелами, вода яких використовується для пиття і в лікувальних цілях та прийнятті ванн. Джерело розташоване в центрі парку на території кардіологічного санаторію.

Балатон Озеро Хевіз - розташоване в 4-х кілометрах від міста Кестхей. Цілюща вода цього озера насичена мінеральними солями, а дно покрите мулом, в якому високий вміст радію. Люди їдуть сюди за лікуванням захворювань суглобів, ревматизму, відновленням обміну речовин і різних захворювань нервової системи. Немов магнітом притягує туристів помилуватися на водні лілії, які радують погляд з початку травня по листопад.
Поруч з містом Ревфюлеп знаходиться безліч джерел, які пульсують цілющою мінеральною водою. Місцеві винороби запевняють, що саме завдяки цій воді вино набуває особливого букет. Неподалік, у долині Казі, знаходиться джерело, відоме під назвою Кеккуті. Це вуглекисле джерело володіє прекрасними цілющими властивостями. Також в цих краях ціниться джерело Теодора, цілюща вода якого заслужила довіру у багатьох і часто фігурує в ресторанних меню Балатону.

Але головним цінних фактором є не дивовижні цілющі джерела, а тутешня атмосфера. Тут необмежені можливості провести духовну реабілітацію, після галасливого міста зарядиться енергією природи. Помічено, що після курортів Балатону люди приїжджають, сповнені енергії, життєрадісні.

Пам'ятки та інфраструктура

Кастхей - саме найдавніше місто на балатонським узбережжі, воно розташоване в західній стороні. Тут прекрасні доглянуті пляжі. Місто цікаве своїми старовинними затишними вуличками і казковим палацом сім'ї Фештетич, зведеному в стилі бароко. У містечку часто проводяться концерти і різні конференції.Балатон

Бадачонь і Сіглігет - винні місця Балатону, до яких можна дістатися пароплавом . Від пристані потрібно буде піднятися наверх звивистою дорогою, уздовж якої з обох сторін розміщені винні давильні та погреби.

Кіш - Балатон - «Малий Балатон» - це одна з колишніх бухт величного озера, а в теперішній час заповідна територія. Ця місцевість зовсім не придатна для пляжного відпочинку, а ось поціновувачам незайманої природи, принесе безліч позитивних емоцій. Безліч невеликих острівців, очеретяні зарості - ці шляхи прохідні тільки для плоскодонок тутешніх рибалок.

Балатонлелле і Балатонбоглар - дачні селища, розташовані в тісному сусідстві один з одним. Тут можна чудово провести час, відпочити з високим комфортом і одержати максимальну розрядку. Житлова зона утворена дачами, віллами, курортними готельними комплексами й розкинулася на 12 кілометрів. Пристані цих містечок збереглися і до тепер, так само, як і їх старовинний вигляд і сімейна атмосфера цих селищах.

Балатонфельдвара - курортний центр, який прикрашений широкою платановою алеєю, вона починається від пристані і парку з декоративними чагарниками і деревами. Любителі вітрильного спорту обожнюють Галамбсігет, або як ще його називають «Голубиний острів», він знаходиться поблизу з курортною зоною. Перлиною південного берега озера Балатон - вважається Балатонфельдвара, завдяки комфортабельному кемпінгу і прекрасним пляжам.

Балатон Шиофок - популярний курорт південного узбережжя озера Балатон. Знаходиться цей курорт на розвилці автостради М7, район важливого автотранспортного вузла. Тут безліч готелів, вілли і дачі - кооперативні та приватні, велика кількість пляжів інтернаціональні ресторани, угорські чарди, кондитерські, кафе, дискотеки, магазини, літній табір.

В околицях Балатону самими найстаршими будівлями стародавньої архітектури є бенедиктинський монастир і церкву. Крипта цієї церкви дожила і до наших дні , зберігши свій первісний образ. Від церкви простягається  алея, з якої відкривається мальовничий вид на озеро та його околиці.

Бельведер Пахой розмістився на краю скелі, звідси можна насолодитися чудовими пейзажними видами на ареали озера Балатон. Сусідня вершина гори прийняла на свої землі сіглігетскую фортецю, вона зведена у ХІІІ столітті.

До щедрих природним дарам цій місцевості приєдналися і діяння людства, залишивши найцікавіші культурні пам'ятки та прекрасний архітектурний слід в історії. Вони до наших днів зберегли своє місце розташування і вигляд.

Розваги

У курортних зонах озера Балатон для туристів доступна безліч різноманітних розваг: прогулянкові польоти з спогляданням на вершини заснули вулканів, катання на вітрильнику під місяцем, бали, екскурсії та інші цікаві розваги на будь-який запит. Щорічно на озері проводяться змагання з веслування, плавання і парусні гонки.Балатон

Серед безлічі ресторанів і кафе на Побережній зоні досить багато трактирів в традиційному угорському стилі, де звучить циганська музика. Тут Ви можете насолодитися угорською кухнею: спробувати угорську гостру юшку, локшину з сиром, Турошчуса, халасле, ретеш і надзвичайної смакоти сом і сріблястий судак, і звичайно ж продегустувати вина місцевого виробництва.

Захоплююча різноманітність приваблює туристів сюди не на одноразову поїздку. Маленький світ, який можна вивчити за один день, пропонує неймовірні враження від навколишньої природи, облаштованих розваг і гостинності місцевих угорців. Адже ще на початку століття Балатон прославився як один з найкращих бальнеологічних курортів. Кожен з курортів Балатону оснащений тенісними кортами і гольф-майданчиками. У навколишніх містечках є школи верхової їзди.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

курорти угорщини, озеро Балатон, цікава інофрмація про озеро Балатон, відпочинок на озері Балатон, цікава стаття про озеро Балатон, відпочинок на озері Балатон 2014. тури на озеро Балатон з києва, тури на озеро Балатон із України.

witch.hand