(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ОСТРІВ МАРГІТ В БУДАПЕШТІ

Острів МаргітОстрів Маргіт або його друге ім'я острів Маргарити знаходиться на річці Дунай в угорській столиці Будапешт. Площа острова складає 0,965 км², довжина острова - 2,5 км. Він розташований між Пештом і Будою - частини угорської столиці, з якими його з'єднують мости Маргарити і Арпада. Острів представлений найпрекраснішим парком, що є дуже популярним серед туристів і жителів міста. Тут же на острові знаходиться кілька затишних готелів, які обладнані басейнами з термальною водою тутешнього цілющого джерела.

Своє ім'я острів здобув на честь дочки короля Бели IV, її звали Маргіт. У часи татаро-могольського захоплення, король Бела виголосив обітницю віддати свою дитину в служіння Христа, якщо він почує його молитви і позбавить країну від навали. Це сталося, і король виконав свою обітницю. На острові він побудував монастир, в який відправив свою дочку на ім'я Маргарита. У красуню-принцесу закохався король Чехії і він молив дозволу на звільнення Маргарити, але вона відмовилася, залишившись жити в ув'язненні з власної волі до самої смерті (вона померла на 28 році життя). Після смерті Маргіт була зарахована до лику святих і острів нарекли її ім'ям.Острів Маргіт

У 1796 році володіння островом було в руках намісника Йожефа. Він спорудив тут віллу, яку оточував чудовий парк з дивовижним розарієм. Для відвідувачів парк відкрили в 1869 році.

Острів Маргіт - це природна заповідна зона представлена дивовижним парком-дендрарієм з найчистішим повітрям і унікальним мікрокліматом. Тут на острові розташовані три мінеральних джерела, що пробиваються з надр землі. Вода цих джерел успішно застосовується для лікування різних захворювань дихальних шляхів, опорно-рухового апарату, нервової системи, шлунково-кишкового тракту, гінекологічних захворювань, а також порушень обміну речовин і як загальнозміцнюючі оздоровчі процедури. До них відносяться: грязелікування, плавання, лікувальна фізкультура, масажі, ультрафіолетове і інфрачервоне випромінювання, електротерапія, водолікування, солярій. Існують протипоказання для людей, які мають захворювання: злоякісні пухлини, тромбоз, серцева недостатність, анемія, бронхіальна астма, інфекційні хвороби, епілепсія.

Острів Маргіт

Острів Маргіт відомий своїми визначними пам'ятками, до списку яких входить водонапірна вежа. Піднявшись на неї, відкривається вид на стадіон. В середині вежі розташована виставка фотографій, на яких зображені різні визначні пам'ятки країн світу. Біля підніжжя цієї вежі знаходиться затишний кафетерій.

Дуже цікаво буде оглянути Міст Маргіт. Він представлений опорами, прикрашеними статуями, які встановлені трохи асиметрично, через вигин Дунаю в цьому місці, що утворює два рукави. Зійшовши з моста, ви потрапляєте на центральну алею острова Маргіт. У його серці розміщений сучасний монумент присвячений сторіччю Будапешта, а точніше соборності Буди, Обуди і Пешта. Пам'ятник встановили ще в 1973 році.Острів Маргіт

Неподалік пам'ятника розташований величезний «музичний фонтан», він постійно змінює свої розміри і вигляд. У вечірній час він підсвічується яскравими вогнями, а поруч з ним проводять різні світло-музичні вистави.

Також тут можна взяти напрокат велосипед, веломобіль або ж електромобіль. Ще тут їздять велорикші, які довезуть до тутешніх купалень Палатінус і машинки Тахi, забавні на вигляд.

У центральному секторі парку можна побачити старовинні руїни францисканської церкви побудованої в далекому XIV столітті. Поряд з церквою раніше розташовувалася вілла Йожефа, але в 1838 році під час повені вона була зруйнована.

Загальна атмосфера тут панує дуже спокійна і невимушена, в самий раз для відпочинку!

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

острів Маргіт, острів Маргіт у Будапешті, парк на острові Маргіт, цікаві місця Будапешта, красиві парки в Будапешті, цікава стаття про острів Маргіт, де відпочити в Будапешті, що подивитися в Будапешті.

witch.hand