(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ОСТРІВ ДЖАРИЛЧАГ У СКАДОВСЬКУ

Острів Джарилчаг

Однією з найголовніших і найяскравіших візитних карток Скадовська, безсумнівно, вважається острів Джарилчаг, який знаходиться в Карнікітській затоці Чорного моря.Це один з найбільших островів України в Чорному морі, площа якого становить 62 км2. Але, не дивлячись на те, що острів Джарилчаг займає таку велику територію, він не має ніякого політичного або ж економічного значення. Фактично він вважається нежилим.

Острів ДжарилчагПерші письмові згадки про острів Джарилчаг з'явилися ще в стародавні часи, а саме в роботах великих мислителів Птолемея і Геродота. У цих роботах острів згадується як берег Ахілла. Саме Геродот і Птолемей розповіли у своїх роботах всьому світу про те, що тисячі років тому це затишне місце було повністю покрито густими лісами і могучими дубами. До сьогоднішнього дня частина цієї красивої місцевості зберігає пам'ять про історію та подвиги Ахілла і Геракла. А сам острів носить досить цікаву назву, якаперекладається з тюркської мови як «обпалені дерева». Крім цього до періоду Троянської війни приписують міф про створення коси.

У деяких джерелах острів Джарилчаг згадується також і в такому легендарному творі як «Одіссея». В одному з епізодів цієї книги Одіссей і його команда потрапляють на Козій острів, на якому жили циклопи людожери. А з історичних джерел відомий той факт, що острів Джарилчаг був заселений племенами аримаспов, які раніше були скіфськими рабами і які засліплювали всіх своїх невільників.

Відомий письменник Костянтин Паустовський у своїй повісті «Чорне море» писав про острів наступне:«У північних берегів Криму є Саргасове море. Називається воно Джарилчажський затоку. Там зарості водоростей піднімаються восени з дна обширними полями». Острів ДжарилчагІ це, дійсно, правда! Відмінною рисою даної місцевості є особлива фауна і флора. Тут, на острові Джарилчаг, звідки далеко видно місто Скадовськ, водяться олені і зайці, муфлони і єнотовидні собаки. А ось, що стосується флори, то Паустовський був абсолютно прав - всю Джарилчажську затоку заполонили морські водорості. Їх тут ростуть цілі плантації. Самазатока є неглибокою, і в літній час вода тут дуже добре прогрівається (температура досягає 30 градусів). Ряснесонячне світло сприяє бурхливому зростанню водоростей, утворюючи на морському дні Джарилчажськоїзатоки підводні луки величезних розмірів. А це також дає свої плюси. Наприклад, багато морські мешканці знаходять у водоростях притулок і їжу. А от для людей головна цінність полягає в йоді, який виділяється водоростями і який так необхідний для правильного і здорового розвитку дитячого організму. Саме тому місто Скадовськ, який знаходиться поруч з островом, отримав для себе славу одного з найкращих дитячих курортів України, завдяки неглибокій береговій лінії і води з підвищеним вмістом йоду.

З 1923 року острів Джарилчаг входить до складу Національного заповідника «Асканія-Нова». Через чотири роки був створений окремий Приморський заповідник, якому в той час судилося проіснувати лише кілька років. І лише через 82 роки, острову повернули недоторканний статус. Згідно з указом Президента України В.Ющенка з метою збереження об'єктів наукового, оздоровчого та естетичного значення був відкритий Джарилчагжський національний природний парк. Територія цього заповідника умовно ділиться на чотири частини:

  • Степова частина острова;
  • Солоні озера і рослини, характерні для даної місцевості;
  • Північна частина острова з піщаним берегом і величезною кількістю морських водоростей;
  • Південна частина острова з піщаним берегом і кучугурами (сама популярнасеред туристів частина острова).

Острів ДжарилчагОстрів Джарилчаг дуже часто називають «нежилим островом». Все це тому що він один з небагатьох островів, якому вдалося зберегти унікальну красу природи. На острові постійних жителів немає. Він являє собою звичайну причорноморськурівнину, на якій є величезна різноманітність трав, є також мінеральні джерела та лікувальні грязі.

Джарилчаг відокремлює від суші невеликапротока, якуіноді заносить піском. Таким чином, виходить, що острів Джарилчаг на деякий час стає півостровом. Південна частина Джарилчага - це довга пляжна зона, де туристи можуть насолодитися невеликими озерцями і кристально чистою водою. До послуг туристів тут, як уже згадувалося, є мінеральні джерела, лікувальні грязі, катання на водних лижах, «бананах» і яхтах, катання на конях по парковій частині отсрова, а так само є можливість насолодитися прекрасною рибалкою і скуштувати дуже смачні страви з креветок, крабів і мідій. На пристані острова Джарилчаг з боку затоки в літній час відкриті кафе. Відпочиваючі на цьому острові можуть скористатися низкою інших розважальних послуг:

  • Зайнятися дайвінгом;
  • Відправитися в туристичний похід до 120 км або здійснити пішу прогулянку;
  • Здійснити екскурсію на Кінбурнську косу;
  • Здійснити екскурсію на Тендрівську косу;
  • Відвідати ботанічний заказник;
  • Здійснити сафарі по косі.

Дістатися на острів можна на теплоході, рибальськомучовні, або ж відправитися в невелику, але дуже захоплюючуі цікавуподорож по хвилях теплого і гостинного Чорного моря на катері.

Острів ДжарилчагКрім усього перерахованого вище острів Джарилчаг має ще одну пам'ятку - маяк, який за обрисами дуже нагадує знамениту паризьку Ейфелеву вежу. Якщо точніше, то на острові Джарилчаг є два маяка. Перший, який серед цих піщаних дюн виглядає, немов марево Ейфелевої вежі, був побудований в 1902 році. Його будівництво замовив Сергій Скадовський у самого проектувальника паризької вежі. Цю неймовірно легку і ажурну конструкцію встановили посередині пасовища верблюдів, якими на той час володів поміщик Скадовський, на відстані 200 метрів від моря. Центральна частина маяка була виконана у формі циліндра. Десятки років поспіль цей маяк освітлював шлях морякам під час густих туманів і бур. Наприкінці ХХ століття Джарилчажський маяк перестали використовувати, все обладнання з нього було знято. А сам маяк був визнаний історичним пам'ятником культури.Сьогодні на вежу можна без проблем піднятися і насолодитися прекрасним вид безкрайніх морських просторів, який відкривається з висоти вежі.

Другий маяк був побудований в 1997 році.Знаходиться він усього лише в 50 Местре від старого маяка. Новий маяк працює практично без допомоги людини: у денний час він накопичує сонячну енергію, а в нічний час працює автоматично в режимі проблиску.

Поїздка на острів Джарилчаг - це захоплююча подорож у світ, яке підносить кожному безліч приємних і незабутніх сюрпризів.

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури по Україні, тури в скадовськ, відпочинок у Скадовську, відпочинок на морі в Україні,  цікава інформація про скадовськ, острів джарилчаг у скадовську, цікава інформація про острів джарилічаг у скадовську, цілющі джерела на острові джарилчаг, відпочинок на острові джарилчаг.

witch.hand