(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО ВОЛИНЬ
"ОЛИЦЬКИЙ ЗАМОК"

Олыцкий замок

Гортаючи сторінки історії, помітно як з плином часу змінюється значимість і популярність різних міст. З часом на мапі з'являються нові міста, а деякі - навпаки, зникають. Схожа історія і в міста Олика, що знаходиться в Ківерцівському районі Волинської області. Зараз це маленьке волинське містечко, який не є навіть і районним центром, але був в його історії час, коли він стояв на рівні з Луцьком як за кількістю населення, так і за адміністративним і економічним значенням.Олыцкий замок

Вперше місто Олика згадувався в часи Галицько-Волинського князівства в Іпатіївському літописі. Час розквіту Олики припав на часи, коли це місто було у власності могутнього і старовинного роду литовських князів Радзивіллів.

Головною визначною пам'яткою Олики, яка до цих пір проявляє особливий інтерес у безлічі туристів, є старовинний замок - Олицький замок або Замок Радзивіллів.

Роду Радзивіллів належала велика кількість земель в Литві, а також частина території нинішньої Білорусі. У 1547 році імператор Карл V передав князям Радзивіллам в маєток Олику, яка належала цьому роду аж до 1939 року. Саме князями Радзивіллами в Олиці було введено Магдебурзьке право, після чого місто стало їх майоратом - неподільним маєтком, спадкоємцем якого міг стати тільки первісток чоловічого роду.

У 1558 році князь Ян Радзивілл Чорний звів тут величезний замок, який виконував оборонні функції. Приблизно 200 величезних гармат забезпечували високу обороноздатність Олицького замка. Тому стінам цього замку вдалося витримати багато облог за більше ніж чотири століття свого існування. Олицький замок вважається одним з перших і найбільших бастіонних споруджень на Україні, площа якого становила 2,7 га. Кількість кімнат в палаці - 365, рівно стільки, скільки і днів у році.Олыцкий замок

За наказом князя Альбрехта Станіслава Радзивілла ця фортеця була реконструйована і вдосконалена. Всі корпуси оборонного комплексу були збудовані в квадратний двір, що посилювало захист фортеці. У дворі замку почали з'являтися одно- і двоповерхові корпуси, один з них, розташований у північно-західній частині двору, і був палацом. Паралельно з перебудовою всього замку, на його території за проектом архітектора Бенедетто Моллі був зведений колегіальний костел Святої Трійці в характерному на той час стилі бароко. Фасад костелу прикрасили чотири скульптури святих - Павла, Петра, Войцеха і Станіслава. До наших днів вдалося вціліти декільком дерев'яним скульптурам апостолів. На жаль, Троїцькому костелу довелося пережити неодноразові оскверніння грабіжників і природні руйнування. Сьогодні цей монастир потребує капітальної реконструкції.

Олыцкий замокКрім цієї святині, в Олиці є ще один монастир - Петропавлівський костьол. Він знаходиться за величезною дзвіницею Троїцького костелу. Петропавлівський костьол - це один з найстаріших кам'яних соборів у Волинській області, побудований приблизно в 1460 році, задовго до появи тут князів Радзивіллів.

За часів Радянського Союзу на території замку Радзивіллів розмістили обласну психіатричну лікарню № 2, яка існує тут і сьогодні.

Відвідати величний замок Радзивілів в Олиці може кожен бажаючий, вхід тут завжди відкритий. З усіх кімнат зараз закритими для відвідування є тільки покої князів і слуг.

Автор Марина Мельниченко

Статті про Волинь > Тури на Волинь :: Стаття про Волинську область :: Озеро Світязь :: Оконські джерела :: Українська Швейцарія :: Воротнів :: Шацькі озера :: Шацький національний природний парк :: Замок Любарта :: Зимненський Святогірський монастир :: Оборонна вежа Чарторийських :: Музей Лесі Українки :: Петропавлівський костьол у Луцьку :: Олицький замок :: Збаражський замок :: Підгорецький замок :: Будинок скульптора Голованя :: Лютеранська кірха :: Дубенський замок :: Дубенський форт :: Корець :: Кременець.Фортеця на Замковій горі :: Меджибожський замок :: Козацькі могили :: Межиріцький монастир-фортеця :: Свято-Троїцький кафедральний собор :: Музей Волинської ікони :: Покровська церква в Луцьку :: Володимир-Волинський :: Успенський собор у Володимир-Волинському :: Тунель кохання :: Острог-місто-історія

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури по волині, тури на волинь, поїздка до олики, луцьк, визначні місця олики, замки на волині, цікава інформація про олицький замок, історія олицького замку, , олицький замок, екскурсія до олицького замку тури по україні, тури в шацьк, волинь тур, туроператор по волині, тури на шацькі озера, екскурсії по волині і волинській області, тур по волині на вихідні, поїздка в україну, поїздка на волинь, що побачити на волині, цікаві тури по волині, тур по луцьку, тур по волині для іноземців, відпочинок на волині, де відпочити на волині, тури вихідного дня на волинь.

witch.hand