(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО ОДЕСУ
"ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕАТР ОПЕРИ ТА БАЛЕТУ"

Одеський національний театр опери та балету- це чудова споруда, що розташувалася в центрі Одеси, за адресою провулок Чайковського, 1.

Одеський національний театр опери та балетуОперний театр - справжня перлина Південної Пальміри, її найбільший скарб. Будівля Оперного театру - це одна з найбільших архітектурних пам'яток і найкрасивіших театрів не тільки України, але всього світу.

Проект оперного театру належить віденським архітекторам Фердинанду Фельнеру і Герману Гельмеру, авторам обширної колекції неповторних театрів по всій Європі. У їхній колекції театрів Одеський театр опери та балету став тринадцятим за рахунком. Але «нещаслива» містика числа 13 ніяк не торкнулася театру, а її подолання стало лише черговою чудовою історією Одеського Оперного.

Театр був побудований на протязі 3 років (з 1884 по 1887 рік) з місцевого будівельного матеріалу - черепашнику (вапняку) на місці міського театру, що згорів у 1873 році. Австрійські архітектори під час будівництва театру не приїжджали до Одеси. Будівлю зводили кращі одеські архітектори (Ф. Гонсіровский, Ю. Дмитренко, А. Бернардацці), які також внесли свій величезний внесок у проект споруди. Зробили вони це вельми вдало. Відкриття театру відбулося 1 жовтня 1887 року. Коли будівлю побачив Фельнер, він вигукнув: «Одеський театр кращий у світі!». Так що багато гідів-екскурсоводів помиляються, коли говорять: «Одеський оперний театр другий за красою після Віденського!».Одеський національний театр опери та балету

Більше 120 років тому під час урочистого відкриття Оперного театру були заховані особливо важливі «секретні матеріали». Біля дзеркала, що знаходиться на центральних білих сходах, замурували металевий ящик із символічним ключем, покритим позолотою, немов казковий «Золотий ключик» від театру папи Карло, а також офіційним актом про введення будівлю в експлуатацію, програмою спектаклю, афішею і газетами того дня . З цього моменту почався відлік історії Одеського національного театру опери та балету.

Одеський оперний театр ще з часів його побудови називали «примою» серед всіх визначних пам'яток Одеси. За своєю архітектурою, технічними даними, плануванням і зовнішньому оздобленню він не поступається кращим театрам Європи. Архітектурний стиль Оперного - це «віденське бароко», основний стиль у мистецтві Європи (кінець XVI - початок XVIII століття). Через багатство декору і округлу форму будівлі одесити по-доброму називають його «віденським тортом».

Одеський національний театр опери та балетуЦентральний вхід в театр виконаний у формі Тріумфальної Арки в Парижі, з обох боків встановлено дві скульптурні групи на високих п'єдесталах, що символізують Комедію і Трагедію: праворуч - фрагмент з комедії «Птахи» Арістофана, ліворуч - епізод трагедії «Іполліт» Евріпіда. Над фасадною частиною будівлі ще одна скульптурна група - це покровителька мистецтва Мельпомена, що мчить у колісниці, запряженій четвіркою приборканих пантер. Весь фронт будівлі прикрашають танцюючі амури («путті») і бюсти великих геніїв російського мистецтва та літератури: Глинки, Гоголя, Грибоєдова, Пушкіна, які ніби уособлюють музику, комедію, драму і поезію.

Внутрішнє убрання театру просто вражає своїм багатством, величчю і красою. Зал і внутрішній інтер'єр Оперного театру виконані в стилі Людовика VI - у стилі «рококо». Вони відповідають гаслу: «Золотій формі - золотий зміст», тому що на внутрішню обробку театру було використано 9 кг чистого сусального золота. Арки, колони, куполи, свічники, велика кількість позолоти, ліпнини, дзеркал в позолоченій оправі, які красиво поєднуються з бежевим, білим і теплим кремовим кольором стель і стін, оксамитова темно-червона оббивка лож і сидінь - чудова краса, створена в витонченої гармонії! Стелі прикрашають розписи художника Лефлера у вигляді медальйонів, що зображують епізоди з трагедій Шекспіра: «Сон в літню ніч», «Гамлет», «Як вам це сподобається», «Зимова казка».

Фінальним акордом внутрішньої краси залу є витончена кришталева люстра, що переливається всіма кольорами веселки. Це величезна кришталеве чудо висотою в 9 метрів, діаметром 4 метри. Вага її складається приблизно 2,5 тонни.

В одному з випусків «Новоросійського телеграфа» писалося про красу Оперного театру: «Глядацький зал вражає небувалою в Одесі розкішшю і красою оздоблення лож. У всьому залі знизу і до стелі включно переважають оксамит, сатин, позолота. При чудовому освітленні все це блищить, горить, сяє!».

Відкриття Оперного театру знаменувалася ще однією дуже важливою подією в житті міста - у 1887 році в день урочистого відкриття театру в Одесі вперше засвітилися електричні лампочки. Для цього була побудована перша електростанція змінного струму.

Як би гірко це не звучало, але «тринадцятому театру» багато разів загрожувала небезпека. Перша загроза - це пожежа в 1925 році, яка пошкодила глядацький зал і знищила сцену, унікальну завіса (на ній був зображений епізод з казки О.С.Пушкіна «Руслан і Людмила»). Під час Великої вітчизняної війни німці збиралися підірвати будівлю Оперного. На щастя, це не трапилося. Але пізніше, в 1955-1956 роках, Театр постраждав від стихійних лих - вода почала руйнувати фундамент будівлі. Для того щоб зберегтиТеатр від грунтових зсувів і води, під будівлю було закачано 6 млн. літрів рідкого скла. Протягом двох років театр відреставрували і всередині, і зовні.

Але будівля все одно продовжувала повільно руйнуватися. Протягом 11 років, з 1996 по 2007 рік, в Оперному театрі проводилися капітальні ремонтні роботи, які відновили і зміцнили будівлю на століття. За допомогою 1800 палі зміцнили фундамент театру, відреставрували фасад, внутрішні приміщення (звичайно ж, без золота не обійшлося), встановили новий завісу. Безпеку будівлі забезпечують сучасні системи кондиціонування, енергозабезпечення, пожежної сигналізації, відеоспостереження, охорони та внутрішньої мобільного зв'язку.Одеський національний театр опери та балету

22 вересня 2007 двері відреставрованого Оперного театру знову відкрилися для відвідувачів. Друге відкриття театру було не менш урочистим, ніж перше, що відбулося більше 120 років тому. З 1929 року Оперний театр носив звання «Академічного», а в 2007 році йому присвоїли статус «Національного». Хоча одесити все одно, неофіційно називають його «віденським тортом» і запрошують своїх гостей на «десерт» - відвідати балет чи оперу.

Репертуар Одеського театру опери та балету дуже великий, але найбільш вдалими і відомими постановками вважаються вистави: «Спляча красуня», «Лускунчик», «Коник-Горбоконик», «Жізель», «Дон Кіхот», «Кармен», «Наталка-Полтавка», «Травіата », «Чіо-Чіо-Сан», «Запорожець за Дунаєм». Під час цих вистав зал театру був переповнений. Театр сьогодні може сміливо похвалитися чудовими музикантами і артистами, які виступали на його сцені - це відомі Пабло Сарате, Анна Павлова, Федір Шаляпін, Сергій Рахманінов, Айседора Дункан, диригував прекрасний російський композитор П.І.Чайковський.

Відвідавши Одесу, не пропустіть можливості насолодитися архітектурою Театру опери та балету, насолодитися його прекрасною музикою і майстерністю артистів. Не дивлячись на дорогу розкіш оздоблення театру, вхід сюди доступний кожному завдяки демократичній ціновій політиці.

Автор Марина Мельниченко

Тури в Одесу > Одеса - це любов :: Екскурсії по Одесі :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Місто Одеса :: Свято сміху в Одесі :: Чудеса в Одесі :: Потьомкінські сходи в Одесі :: Тещин міст в Одесі :: Місто Білгород Дністровський :: Винний центр Шабо :: Плоский дім в Одесі :: Історичний Район Одеси Молдованка :: Готель у Одесі Пасаж :: Аквапарк Посейдон в селищі Чорноморське :: Арабський культурний центр в Одесі :: Пам’ятники в Одесі :: Хаджибейська фортеця :: Одеський морський порт :: Приморський бульвар :: Одеський театр опери та балету :: Одеські катакомби :: Аркадія :: Екскурсії по Одесі :: Вулиця Дерибасівська :: Будинок клоунів в Одесі :: Пам’ятник Дюку :: Ринок «Привоз» :: Садиба Петрівське :: Одеський дельфінарій Немо :: Воронцовський маяк

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

Статті про Одесу та Одеську область > Тури в Одесу :: Місто Одеса :: Свято сміху в Одесі :: Чудеса в Одесі :: Потьомкінські сходи в Одесі :: Тещин міст в Одесі :: Місто Білгород Дністровський :: Винний центр Шабо :: Плоский дім в Одесі :: Історичний Район Одеси Молдованка :: Готель у Одесі Пасаж :: Аквапарк Посейдон в селищі Чорноморське :: Арабський культурний центр в Одесі :: Пам’ятники в Одесі :: Хаджибейська фортеця :: Одеський морський порт :: Приморський бульвар :: Одеський театр опери та балету :: Одеські катакомби :: Аркадія :: Екскурсії по Одесі :: Вулиця Дерибасівська :: Будинок клоунів в Одесі :: Пам’ятник Дюку :: Ринок «Привоз» :: Садиба Петрівське :: Одеський дельфінарій Немо :: Воронцовський маяк

тури по україні, тури в одесу, відпочинок в одесі, ескурсії в одесі, визначні місця одеси, цікаві місця в одесі, пам'ятники одеси, оперний театр, одеський національний театр опери та балету, цікава стаття про одеський оперний театр, історія одеського театру опери та балету, що можна побачити в одесі,  тури та екскурсії  до одеси, вихідні в одесі, поїздка в одесу з києва.

witch.hand