(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

НИЗЬКІ ТАТРИ

Низькі Татри Низькі Татри - це мальовничий гірський масив, який входить в ланцюг гір Карпатської дуги. Масив займає друге місце за своєю величиною серед гірських хребтів Словаччини. Ця країна відома своїми дивовижними гірськолижними курортами, термальними джерелами і неперевершеними печерами.

Низькі Татри розкинулися на просторах долин ріки Грон і Ваг, найбільшої водної жили країни. Найвищими піками масиву є пагорби Хопок, з висотою 2024 метри і Дюмбієр - 2045 метрів над рівнем моря. Територія, на якій розташований гірський масив, а це 170000 гектар, включає в себе Національний парк. Це густі хвойні ліси, з надзвичайною флорою і фауною, що вкривають підніжжя. Також на цій місцевості знаходиться велика кількість державних заповідників та унікальних природних місць. До їх числа входять: Печера Мертвих летючих мишей і Бранковскій водоспад.

У зимовий період, саме ідеальне місце для будь-якого виду зимового спорту - Низькі Татри. Схили цих гір мають хороше снігове покриття, більш ніж Високі Татри, завдяки своєму північному орієнтуванню. Довжина гірського масиву досягає 110 кілометрів. Висоти спусків тут менші ніж на Високих Татрах. Гірськолижний сезон триває від початку грудня до квітня. Тому найкращі умови для активного гірськолижного відпочинку, як для новачків, так і для асів, саме в регіоні Низьких Татр. Різниця висот близько 1000 метрів, а протяжність трас швидкісних спусків близько 2500 метрів. У підніжжя пагорбів масиву Нижніх Татрів розміщено безліч сучасних гірськолижних центрів: Вишній Боца, Нижнього Боца, Талі, Мито під Дюмбьер, Янська Долина, Чертовіца, Демановська Долина і курорти, які знаходяться в її регіоні, а саме: Доновали, Павчіна Легота, Ясна. У всіх цих курортних центрах знаходяться Станції Гірської служби, вони оснащені новітнім технічним обладнанням. Працюють тут професіонали найвищого рівня. У регіоні Низьких Татр в селищі Ясна, знаходиться Центр лавинної превенції.

Низькі Татри Клімат в гірському регіоні - континентальний, а от в передгірних районах характерні більш низькі температури. Середня січнева температура повітря близько мінус 6 ?С, а в липні наближається до плюс 16 ?С. Що стосується середньорічної температури повітря, то на висотах вона близько 0 ?С.

В не далекому минулому відпочинок в горах з катанням на лижах, сноуборді і інші розваги гірськолижного курорту, були доступні для елітних верств населення. Але в наш час «зимова казка в горах» стала доступною для соціуму й зі скромним фінансовим становищем. З кожним роком все більшої популярності і оборотів набирають гірськолижні курорти Словаччини, зокрема регіону Низьких Татр. Чудові умови створені природою та обслуговуванням на найвищому рівні, а головне доступність цін, є тим самим моментом тяжіння.

До дрібниць продумані і прораховані туристичні маршрути області Низьких Татр, дозволять насолодитися всіма дарами і пишністю неперевершених снігових пагорбів і густими зеленими лісами пахучою хвої. Тутешнє повітря найкращий лікар від всіх хвороб і недуг.

Курорти регіону Низькі Татри

Не одне покоління лижників і сноубордистів твердять, що кращий гірськолижний курорт, не тільки всієї області Низьких Татр, а й цілої Східної Європи - це Ясна, що розташовується в Демановській Долині. Він входить до числа першої категорії кращих міжнародних туристичних центрів. Розташований цей курорт біля підніжжя північної сторони гори Хопок. Гірськолижна база розміщена на висоті 900 до 2024 метрів від рівня моря. Довжина лижних трас досягає 57 кілометрів. Крім лижних трас тут є і SNOWPARK, він призначений як для асів, так і для новачків у стилі фрістайл. Створені прекрасні умови для прихильників лижного бігу і sky-альпіністів. Зарядом неповторних відчуттів і яскравих емоцій можна зарядитися від спортивних заходів таких як: snowscoot, kitewing, skifox, snowbik, paragliding і звичайно ж нічних катань.

На гірськолижній базі Ясна, надаються послуги: школи сноуборду, лижної школи, дитячий садок, сервісне обслуговування і прокат гірськолижного інвентарю, спортивні магазини.

Обладнання гірськолижної бази Ясна:

 • фунікулер - 1 шт;
 • канатна дорога - 4 шт;
 • лижні витяги - 10 шт;
 • пропускна здатність - 24500 чол/год;

Довжина спусків:

 • складний - 1800 метрів;
 • середній - 2000 метрів;
 • легкий - 2900 метрів.

Класифікація трас:

 • чорні (складні) - 5;
 • червоні (середньої складності) - 7;
 • сині (легені) - 6.

У Ясна виділяють чотири зони катання:

 • 2020 - 1160 метрів - Хопок-Південь- червоні і чорні траси , можливості цілинного катання;
 • 2020 - 1230 метрів - Хопок - Північ - основний клас трас червоні з парою чорних;
 • 1450 - 1030 метрів - Заградки - траси від Прехіба до Кінські Грун, основні траси червоні;
 • 1430 - 1140 метрів - Отупне- сині траси, зона для новачків.

Низькі Татри На гірськолижній базі Ясна, в центральній її частині, знаходиться траса № 13 - траса для новачків. Лижники називають цю трасу «жабник». Адже тут новоспечені підкорювачі снігових вершин роблять свої перші лижні кроки під пильним поглядом інструкторів. Набравшись досвіду, новачки освоюють складніші траси, а саме: № 1а, 7а, 10 і 11а - середньої складності. Однією з найбільш улюблених, серед любителів помірних спусків, є траса № 5 FIS. А от любителів екстриму чекають траси під № 1, 2, 6, 12. Справжніх асів чекають «гострі» відчуття на трасах № 3 і 7. На цих же трасах з року в рік проводяться масштабні, національного та міжнародного рівня, змагання з зимових видів спорту, які є складовою календаря Кубка Європи.

Курорт Доновали - ще один з курортів високого рівня, який є улюбленим серед сноубордистів і лижників. Цей гірськолижний центр знаходиться біля селища Доновали. Тут проходить кордон гірських масивів Велька Фатра і Низькі Татри. Курорт поділяють на зони: Нова Голя (складніше траси і спуски для асів) і Заградіште (траси для новачків).
У Доновали є 17 відмінних гірськолижних трас, їх загальна довжина становить 11 кілометрів. Траси розташовані на висоті від 900 до 1360 метрів, у районі гір Нова Гола, її висота 1370 метрів, і Зволен - 1403 метри. На території є траси для бігових лиж, їх довжина, починаючи від 8670 до 17150 метрів. Траси обладнані спеціальними сніговими гарматами, завдяки чому радість катання не перерветься навіть у малосніжні зими.

Розваги і визначні місця

Гірськолижний курорт Низькі Татри - це туристичні комплекси з комфортабельними готелями і високим рівнем обслуговування. Після насиченого дня відпочиваючі мають можливість провести час за чашкою гарячої кави або глінтвейну в барі чи ресторані готелю. Тут не вщухає вечірньо-нічне життя - дискотеки, більярд, сауни, басейни, тренажерні зали та інші розваги на будь-який смак. Більше того, інструктори і обслуговуючий персонал володіють російською мовою, що допомагає відчувати себе ще більш комфортно.

Низькі Татри Екскурсійна програма запропонує Вам відвідати сусідні міста: Брезно, Ліптовськи Мікулаш, Банська Бистриця, Старий Смаковец дебезліч унікальних пам'яток. Або ознайомитись з печерами Деменівської долини: Деменівською крижаною печерою, Деменівською печерою свободи та Важецькою печерою, ці незабутні враження від творінь природи, обійдуться всього на всього в 12 євро. Так само є можливість відвідати Бойніцкий замок або як його ще називають «замок привидів», займе це близько 6-7 годин, включаючи дорогу, а за вартістю приблизно 40 євро. Не пропустіть можливість скупатися в термальному басейні Бешенева.

На території Низьких Татр, точніше, у східній їх частині, розташована гора Кралева-Голя (висота досягає 1948 метрів від рівня моря). Таку назву їй дали, тому що вона була улюбленим місцем полювання короля Матяша Корвіна. Про гору ходить безліч легенд, так що слід відвідати це загадкове місце.

У Ясна широкий вибір спортивних розваг - льодолазання, сноурафтінг, паралайдінг, стрільба з лука, полювання, рибалка, спортивні польоти і навіть є поле для гольфу на 18 лунок із загальною площею 60 гектарів.

Любителів водних процедур, аквапарк «Татраландія» прийме на вищому рівні і порадує своїми крутими гірками.

На території Низьких Татр знаходиться термальний парк - Бешенева. Він розташований на правобережжі річки Ваг, в 12 кілометрах від містечка Ружомберок. Температура термальних джерел досягає 36 - 40 ?С. Вони утворилися на основі мінеральних джерел, які знаходяться на глибині 1980 метрів. У парку налічується 6 басейнів з термальною водою. Басейни відкриті для відвідувачів цілий рік.Низькі Татри

Щороку на початку липня, в місті Детва, проводиться грандіозного масштабу фестиваль фольклору. Він вважається найбільшим у всій Словаччині. Цей захід триває інколи тиждень, а буває і три-чотири дні. Місце проведення обрано не випадково, адже Детва вважається словацьким фольклорним центром.

Як дістатися

Дістатися до Низьких Татр, а точніше до курортів, можна кількома способами. Якщо Ви любитель авіа перельотів, то потрібно тримати орієнтир на аеропорт Попрад-Татри (самий високогірний аеропорт у всій Європі). Від міста Попрад він розташований в 5-ти кілометрах. До населених пунктів можна дістатися тільки на таксі або взяти в оренду машину, так як громадський транспорт від аеропорту не їздить. Транспорт від міста Попрад буде вже залежати від того, який курорт Ви обрали.

Якщо ж дісталися до Братислави, то звідси їздять потяги, які довезуть Вас до курорту Ясна. Найближча залізнична станція до цього курорту знаходиться в Ліптовському Мікулаші. За часом дорога займе від 3-х до 4-х годин. Вартість квитка буде залежати від обраного класу і тривалості поїздки. Приблизна вартість квитка 2-го класу - 13 євро. Цим же потягом можна доїхати до курорту Ружомберок. Якщо ж будете добиратися з Попрада залізничним транспортом, то вартість квитка 2-го класу буде близько 3-х євро.

До курорту з Ліптовського Мікулаша потрібно подолати 14 кілометрів, зробити це можна за допомогою таксі. Так само з цього містечка можна доїхати до курорту Ясна на автобусі. Час в дорозі близько півгодини. Ясна на цьому маршруті є кінцевою станцією, так що ви її не проїдете.

Словаччина > Термальні курорти Словаччини :: Загальна інформація про Словакію :: Бардеєевскі купелі :: Бойніце :: Курортне місто-Попрад :: Вишні Ружбахи :: Пієштяни :: Аквапарк Татраландія :: Віза в Словаччину :: Шенген в Словаччину :: Печери Словаччини :: Чому Словаччина? :: Гірськолижні курорти Словаччини :: Низькі Татри :: Високі Татри :: Гірськолижний курорт Ясна :: Липтовський Микулаш :: Деменівська Долина :: Татранська Ломніца :: Гірськолижний курорт Смоковці :: Штребське Плесо :: Дитячий табір в Словаччині :: Чудеса Братислави :: Прешов :: Кошице :: Замки Словаччини :: Екскурсійний тур до Словаччини :: Автобусний гірськолижний тур до Словаччи :: Тур на Різдво до Словаччини :: Новий рік в Бардєєвських Купелях :: Новий рік в Смоковці :: Новий рік на курорті Вишні Ружбахи :: Трансфер в Словаччину

тури в словаччину, відпочинок в словаччині, гірськолижні курорти в словаччині, тури на гірськолижні курорти в словаччину, аквапарки словаччини, де відпочити в словаччині, курорти словаччини, куди поїхати в словаччину, цікава стаття про гріськолижні курорти в словаччині, цікава інформація про аквапарки словаччини, відпочинок на гірськолижних курортах словаччини, високі татри, низькі татри. 

witch.hand