(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО УКРАЇНУ
"НІКІТСЬКИЙ БОТАНІЧНИЙ САД"

Нікітський ботанічний сад

 Одним з найкрасивіших і видатних парків Кримського узбережжя є Нікітський ботанічний сад, що розташований недалеко від Ялти в селищі Нікіта. Заснований він ще у 1812 році відомим вченим-біологом XIX століття Христианом Христиановичем Стевеном. На сьогоднішній день Нікітський ботанічний сад - одна із найстаріших науково-дослідних установ України.Нікітський ботанічний сад

Ще з початку свого існування головною метою Саду був прискорений розвиток сільськогосподарської діяльності Криму за рахунок акліматизації, інтродукції, селекції, широкого розповсюдження південних квіткових, плодових, декоративних, лікарських, нових технічних і багатьох інших не менш корисних рослин, а також на основі вивчень і активного використання рослинних ресурсів цієї місцевості.Нікітський ботанічний сад

Засновники Нікітського ботанічного саду невдовзі встановили міцні наукові та ділові відносини з головними ботанічними установами всього світу. Завдяки цьому тут зібрані унікальні колекції сортів, форм і видів різноманітних культур, а сам Нікітський ботанічний сад став одним з найвідоміших і найбільших наукових установ в світі.

Сад за кліматичними умовами поділяють на три частини: Центральну, Приморську та Степову. Площа Нікітського ботанічного саду - 1100 га, берегова смуга - 6 км.Нікітський ботанічний сад

Візитною карткою Нікітського ботанічного саду є арборетум (дедрарій), який приніс всесвітньо відому славу саду. Колекція флори саду налічує понад 28 тисяч різних видів рослин. Діючими експозиціями Нікітського ботанічного саду є Нижній і Верхній парки арборетума, колекції квіткових культур в залежності від пори року (іриси, тюльпани, канни, троянди, лилейники, хризантеми), колекція деревних і чагарникових культур. Розарій - це справжня гордість Нікітського саду, адже колекція небаченої краси троянд тут налічує понад 2000 сортів, які розкидані по всьому парку.

На території арборетума Нікітського саду протягом року проходять різні виставки: «Сад екзотичних тварин», «Живі тропічні метелики», «Сад орхідей», «Виставка кактусів і сукулентів», «Аптекарський город».Нікітський ботанічний сад

В ході екскурсії по Нікітському ботанічному саду можна відвідати його основну частину і парк, розташований біля моря, який називається Монтедор. Основний парк відкритий для відвідувачів в певний час і за окрему плату. А ось прогулятися по Монтедор можна в будь-який зручний час і безкоштовно.

Кожний куточок парку викликає величезний інтерес і захоплення у туристів. Тут кожен відвідувач може відправитися в ознайомлювальну подорож по субтропічним куточках планети, насолоджуючись багатством і красою рослин, привезених з Південної і Північної Америки, Австралії та Нової Зеландії, з багатьох середземноморських країн.

Любителі природи зможуть прогулятися по території неймовірної краси розарію, побачити унікальну колекцію кактусів, зібрану в кактусовій оранжереї і багато іншого. У Нікітському ботанічному саду для відвідувачів є прекрасна можливість продегустувати субтропічні плоди і кримські бальзами. Тут відкрито дегустаційний зал фруктів і вин, магазини «Квітковий» і «Світ здоров'я», Виставковий комплекс «Зелений лабіринт», Науковий музей.

Нікітський ботанічний сад називають перлиною Південного берега Кримського півострова, що являє собою результат злагодженої та гармонійної співпраці природи і людини. Варто обов'язково побачити цю красу під час відпочинку в Криму.

Нікітський ботанічний сад

Автор Марина Мельниченко

тури в Крим, цікаві місця Криму, стаття про нікітський ботанічний сад, визначні місця Криму, екскурсія по Криму, тури в Крим з києва, опис нікітського ботанічного саду, ботанічний сад в селі Нікіта, цікава інформація про нікітський ботанічний сад, відомі місця Криму, що подивитися в Криму, пам'ятники архітектури Криму, фото нікітського ботанічного саду, екскурсія в нікітський ботанічний сад.

witch.hand