(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

Невідомий Київський замок

       Цей будинок має унікальний талант приковувати погляд і захоплювати та привертати увагу випадкового перехожого. Споруда викликає захват і захоплення. Особливо воно виграє, якщо підходити до нього, прямуючи вгору по Шовковичній по правому тротуару.

       Ця будівля, схожа із середньовічним замком з елементами романського стилю в декорі фасадів, була побудована за проектом архітектора Павла Альошина в 1911-1913 рр.. на замовлення чиновника Миколи Ковалевського і служило садибою його сім'ї. Перед архітектором стояло непросте завдання: на невеликій ділянці розмістити садибу зі стайнею, корівником, гаражем і садом. Тому тут використано навіть підземний простір - під територією двору знаходилися погріб з льодовиком і сарай для дров та вугілля. Гранована вежа зі шоломоподібним куполом прикриває будівлю, і не відразу можна побачити, що воно побудоване під кутом 78 градусів. Водостічні труби заховані в стіну, щоб їх тінь візуально не розбивала фасад, а на барельєфі з боку вул. Шовковичної зображений архітектор власною персоною в образі кота. На першому поверсі були розташовані холи, будуар, бібліотека, більярдна. На другому поверсі були кімнати домочадців, спальні, дитяча, класна і мала їдальня з лоджією. На цокольному поверсі - кімнати обслуговуючого персоналу, котельня і камера кондиціонера. А під куполом вежі на горищі знаходилася репетиційна оркестру, звідки музиканти могли спуститися в головний зал по внутрішніх сходах. Архітектор використав всі досягнення часу: у будинку було парове опалення і ліфт, що зв'язує всі поверхи.

       На замовлення Ковалевського була зроблена невелика кімната, інтер'єр якої імітував купе залізничного вагону, в пам'ять про те, що господар особняка познайомився зі своєю дружиною в поїзді. І це купе ще могло трястися, немов вагон на рейках.

       Ковалевський з сім'єю прожив у цьому будинку до 1918 р., після чого емігрував. 

Автор Салюк Юлія

       Побачити на власні очі і дізнатися набагато більше про будинок Ковалевського (вул. Пилипа Орлика, 1/15) - унікальний Київський замок в романському стилі, ви можете відвідавши наші Екскурсії по Києву !!! 

Дзвоніть нам!!  Контакти

witch.hand