(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ХОРТОБАДЬ

Національний парк ХортобадьЧудовий Національний угорський парк Хортобадь розташований на захід від міста Дебрецен і на схід від величної річки Тиса. Площа парку становить більш ніж 82 000 гектарів, завдяки таким неосяжним розмірам, Хортобадь є найбільшою природоохоронною зоною Угорщини. Крім величезних розмірів, Хортобадь ще й найдавніший Національний парк країни, його заснували в 1973 році. У 1999 році він був вписаний в список культурних спадщин світу ЮНЕСКО.

Територія парку це рівнинний рельєф з солончаковими пасовищами і широкими степами. Грунт в основному складається з алювіальних пісків. А ще територія парку Хортобадь багата на болота, водойми і прекрасні дубові гаї. Даний Національний парк є частиною Пуста - степовий регіон. На сьогодні землі регіону меліоровані для сільськогосподарських цілей, тому лише в парку можна побачити незайману природу.Національний парк Хортобадь

Клімат парку Хортобадь континентальний, посушливий. У середньому кількість опадів за рік не перевищує 500 мм. У літній період тут досить жарко, часто дмуть сильні вітри і утворюються смерчі. Ще влітку в Хортобаді можна спостерігати міражі. Гора Бюрек є найвищою точкою на території парку. Середня висота грунту знаходиться на позначці 92 метри від рівня моря.

На широких просторах парку Хортобадь водиться 342 види птахів, 152 видів з цього числа тут же в'ють гнізда і дають потомство. З року в рік, щоосені, каравани ключів журавлів роблять тут зупинку для відпочинку, чим викликають великий інтерес у туристів і місцевого населення помилуватися незрівнянним видовищем, що подарувала матінка природа.

Національний парк ХортобадьШтучне озеро під назвою Тиса, яке створили в 70-х роках минулого століття, надає прекрасні умови для життя різних видів птахів. Крім довгоногих журавлів, які за довгі роки стали «обличчям» парку Хортобадь. Не тільки для птахів парк став безпечною домівкою, що охороняється законом, тут безліч інших тварин, характерних угорському клімату. До цього числа входять дикі коні; угорські довгорогі бики, які виділяються завдяки своєму сіро-білому забарвленню, нагадуючи зовнішнім загрозливим виглядом ще доісторичних турів; з химерно закрученими рогами гірські німецькі вівці. В якості водопоїв в парку Хортобадь дзюрчать струмки з кристально - чистою водою.

На території парку Хортобадь побудовані ресторанчики в стилі «чарда» і селянські будиночки, криті очеретом. Такі затишні ресторанчики розташовані тут через кожних 10 кілометрів.Національний парк Хортобадь

Головною визначною пам'яткою Національного парку Хортобадь вважається девятиарочний міст, який вибілений вапном. Серед місцевого населення він відомий як «міст дев'яти дірок». Міст розташований на автомобільній трасі Будапешт-Дебрецен. Його довжина становить 167 метрів. Будівництво цієї незвичайної споруди тривало з 1827 по 1833 рік. Міст був побудований за проектами інженера Френца Половнева. Дев'ятиарочний міст побудований не над рікою, як це характерно для подібних споруд, а над болотною драговиною. Неподалік від мосту знаходиться заїжджий двір (чарда), йому вже майже 300 років. Зараз тут розташовується етнографічна виставка.

Ще з давніх часів територія нинішнього парку Хортобадь виступала для місцевого населення в ролі пасовища для худоби. Однією з давніх традицій цієї місцевості є коневодство. У селі під назвою Мате розташований конезавод. Протягом більш ніж трьох сотень років тут розводять породистих коней «ноніус». Щороку, в перший місяць літа, в Хортобадь проводять «Свято скакунів», безліч туристів приїжджає сюди помилуватися на благородних коней.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

національний парк Хортобадь, парк Хортобадь в венгрии, екскурсія в парк Хортобадь, тури в Угорщину, парки в Угорщині, цікава стаття про парк Хортобадь, відпочинок в Угорщині, парк Хортобадь в Дебрецені.

witch.hand