(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

МУЗЕЙ УКРАЇНСЬКОГО ГОНЧАРСТВА В СЕЛІ ОПІШНЯ

В наш час поступово збільшується значення музеїв, їх вплив на духовний та інтелектуальний зріст людини. Тому відвідування музеїв з кожним роком все більше і більше перетворюється на, так звану, органічну потребу нашого життя. У зв'язку з цим протягом останніх декількох років проглядається тенденція збільшення кількості організованих дитячих і просто сімейних екскурсій по музеях країни. Багато сімей вважають це своїми сімейними традиціями, адже це допомагає зміцнити родинні зв'язки і сприяє взаєморозумінню, особливо між батьками і дітьми.

Зі свого боку, ми хочемо допомогти відкрити для багатьох людей більше пам'яток України та світу, розповісти про них найцікавіші факти та історії. Зокрема і про музеї. У цій статті ми хочемо поділитися з Вами інформацією про Національний музей українського гончарства, який буде цікавий і сподобається як дорослим, так і дітям.Музей українського гончарства

Музей українського гончарства - це один з найкращих музеїв України, який зберігає, підтримує і поширює на весь світ традиційне для нашого народу гончарне майстерність. Знаходиться цей Музей в Столиці гончарства України - селі Опішня Полтавської області.

Сама Полтавщина завжди у нас асоціюється зі знаменитою на весь світ Сорочинською ярмаркою, гоголівськими місцями, такими як Сорочинці, Гоголево, Диканька, з «Вечорами на хуторі біля Диканьки» і т.д. Але ось Опішня - це зовсім інша сторона Полтавського регіону! Не менш важлива, історична і не менш цікава, ніж всі перераховані вище пам'ятки Полтавщини. Опішню дуже часто називають гончарною Меккою України. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України селище Опішня входить в «Список історичних населених пунктів України».

Можливо, про Національний музеї-заповідник українського гончарства в селищі Опішня не всі чули, але інформація про нього останні роки поширюється далеко за межі України. Крім того, з кожним роком значно збільшується кількість відвідувачів Музею українського гончарства. Побачити на власні очі творіння майстрів гончарного ремесла, якому на Україні вже більше 3000 років, хочуть не тільки жителі з усієї території України, а й представники багатьох країн світу.

На території України, як уже згадувалося, гончарне ремесло активно розвивається на протязі вже декількох тисячоліть! В кінці XIX - на початку ХХ століть в Опішні, тоді це було невелике містечко, працювало вже майже 1000 гончарів, твори яких експортувалися практично на всі континенти світу.

Кераміка, зроблена майстрами з Опішні, протягом багатьох років була, є зараз і буде завжди етнічними символом культури українського народу, його світовим брендом. Одні фотографії гончарів за своєю роботою, земляних печей, ярмаркових розкладок їх творінь, човни, навантажені глечиками з глини, що пливуть по Ворсклі, а також багато іншого допомагають усвідомити, наскільки великий масштаб розповсюдження гончарного ремесла.Музей українського гончарства

Музей-заповідник українського гончарства в Опішнізаймає територію, площа якої 7 гектарів. На території цього музею-заповідника відкриті ще дві державні установи: Державна спеціалізована школа-інтернат I-III ступенів «Колегіум мистецтв в Опішні» тавідділення Інституту народознавства Національної Академії Наук України - Інститут керамології.

Музей гончарства в Опішні було відкрито в 1986 році. У 1989 році уряд країни постановило сформувати на базі даної установи Державний музей-заповідник українського гончарства. Цей музей з перших днів відкриття і до сьогодні виконує функції культурно-освітньої та науково-дослідної установи та є національною гончарною скарбницею країни. У 2001 році Музей українського гончарства отримав статус «Національний».

У структурі Музею українського гончарства працюють також Гончарна бібліотека, яка спеціалізується на проблемах світового та українського гончарства і налічує у своєму фонді понад 100 000 одиниць, Національний архів українського гончарства, видавництво «Українське Народознавство», Аудіовізуальний фонд та аудіовізуальна студія українського гончарства. Видавництво «Українське Народознавство» друкує у світ Національні наукові щорічники «Український керамологічний журнал», «Бібліографія українського гончарства», «Українська керамологія» та Національний культурологічний щорічник «Українське гончарство».

Діяльність Музею українського гончарства спрямована на створення керамологічних колекцій. Однією з головних задач цього музею є вивчення сучасного стану українського гончарства і проведення дослідження з його історії. В Національному музеї-заповіднику українського гончарства в селі Опішня знаходиться найбільша колекція гончарних виробів в Україні. Вона налічує більше 40 000 експонатів. У цій музейній колекції можна побачити роботи практично всіх традиційних центрів українського народного гончарства, а також творчість кращих українських керамістів. На території Музею Українського гончарства в Опішні існує також Національна галерея української монументальної кераміки, в основі якої знаходяться керамічні вироби скульпторів і художників-керамістів, які були створені цими майстрами під час проведення Національних симпозіумів гончарства в Опішні.Музей українського гончарства

При вході на територію Музею українського гончарства відкривається прекрасний вид на ландшафтний парк, по якому хаотично встановлені ексклюзивні творіння кращих українських гончарів, створюючи монументальну колекцію садово-паркового керамічного мистецтва. Напевно, самим основним декором в Музеї-заповіднику є глиняні горщики і дзвіночки різних розмірів, які розвішані на парканах, деревах, виставлені біля будинків, вікон. Чого тут тільки не побачиш - різні казкові і біблійні персонажі, двоголовий лев, міфічний кентавр, Оранта - богиня трипільців, ангели, Святий Юрій і Діва Марія, жартівливі скульптури, які зображують комічні сцени з нашого повсякденного життя і т.д.

У музейній експозиції, яка знаходиться прямо під відкритим небом можна побачити дуже цікаві твори, серед яких яскраво виражаються риболовля, зображення українських гулянь, посиденьок козаків, комахи, тварини, глиняні качечки в цегляному ставку, різнопланові жіночі та чоловічі образи в різних техніках , є й еротичні, романтичні фігури, різні інопланетні істоти і багато іншого.

Після перегляду експозиції під відкритим небом обов'язково варто зайти в саму будівлю Музею, на вході якого гостей зустрічає містична істота. В Музеї українського гончарства абсолютно все зроблено для відвідувачів і з любов'ю. Кожному гостю Музею вручають брошурку і фірмову Опішнянську свістюльку. Для дорослих цей подарунок лише збільшує враження від ставлення співробітників музею, а діти свістюльці невимовно раді. Тут регулярно проводяться організовані екскурсії.Музей українського гончарства

Музей українського гончарства в Опішному володіє неповторною атмосферою, яка здатна впливати на інтелект людини, викликати емоції, розбурхувати його уяву, дозволяє пізнавати навколишній світ і вивчати історію з першоджерел. Усі колекції Музею українського гончарства презентабельні, інформативні, цікаві та зрозумілі для сприйняття, як дорослим, так і дітям.

Головні експонати в інтер'єрі Музею українського гончарства - це експозиція глиняного посуду, особливо та її частина, яка виставлена ??у формі веселки із понад 350 мисок з різних міст та регіонів України. Також тут можна побачити велику колекцію панно (картини на глині??), глиняні іграшки, Галерею портретів відомих гончарів.

Екскурсоводи Музею люб'язно розповідають відвідувачам технології виготовлення гончарних виробів, їх застосування і призначення. Але найголовніше - кожен відвідувач може сам доторкнутися до гончарної майстерності, відчути пластику глини на своїх руках і під керівництвом досвідченого майстра виготовити щось з неї, побачити чарівництво трансформації глини з безформної грудочки в щось логічне, що має форму, і красиве.

Національний музей українського гончарства в Опішному - це справжня гончарна Мекка України, яку обов'язково варто побачити на власні очі, відчути неповторну атмосферу старовинного українського ремесла. Тут можна також побувати в музеях-садибах двох дуже відомих гончарів - Пошивайла та Селюченко. Відвідання цього Музею долучить кожного відвідувача до раніше невідомого для нього пласту культури та історії України, залишить приємні спогади і непереборне бажання подальшого освоєння музейного простору.

Екскурсії по Україні > Екскурсія в Переяслав-Хмельницький :: Місцями царського полювання :: Еко-екскурсії по Києву :: Міжрічинський національний парк :: Стежками митців :: Екскурсія в Козелець та Батурин :: Дендропарк Софіївка :: Дендропарк Олександрія + Храмовий комплекс в с. Буки :: Екскурсія до Трипілля і Каньйон Буки :: Екскурсія Парковими стежками Чернігівщи :: Екскурсія Козелець - Чернігів :: Козелець-Чернігів-Седнів :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Українське село та Радомишль :: Великі Сорочинці :: Автобусна одноденна екскурсія до Вінниці :: Екскурсія в Межигір’я :: Одноденний тур в Канів :: Статті про Україну :: Археологічний заповідник Китаїв :: Унікальна Чернігівщина :: Храмовий комплекс Буки :: Статті про Київ і область :: Дендропарки України :: Урочище Феофанія :: Українське село :: Козелець-Крути-Батурин :: Статті про Київ і область

тур в полтаву, тури на полтавщину, відпочинок в полтаві, визначні місця в полтаві, екскурсії в полтаві, екскурсія по полтаві, музеї полтави, визначні місця полтави і полтавської області, село опішня, що побачити в селі опішня, музей українського гончарства, музей в селі опішня, цікава стаття про музей українського гончарства, екскурсія в музей українського гончарства.

witch.hand