(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ
СТАТТЯ "МУЗЕЙ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА"

Музеї Києва. Оглядова автобусна екскурсія по Києву

Національний музей Тараса Григоровича Шевченка знаходиться в Києві на бульварі Т. Шевченка, 12.

Музеї Києва, Оглядова екскурсія по Києву, музей Тараса Шевченка

В 1933 році заснована Галерея картин Т. Шевченка, що почала діяти з наступного року. Її було створено на базі харківського літературного музею при Інституті Т. Шевченка. До галереї з Інституту Т. Шевченка передали понад сотню мистецьких робіт художника.
В 1939, під час 125-річчя з дня його народження, у Києві була організована Республіканська ювілейна Шевченківська виставка, де, окрім експонатів картинної галереї, з’явились матеріали з музеїв та архівів Харкова, Києва, Львова, Ленінграда, Москви, Баку, Саратова.

В 1940 Радою Народних Комісарів УРСР було постановлено організувати у Києві Центральний державний музей, заснований на матеріалах Республіканської Шевченківської виставки. Тут планувалося зосередження всіх оригінальних матеріалів, пов'язаних з життям та творчістю Т. Шевченка. Виставкові матеріали закріплювались за музеєм. Вперше експозиція була відкрита в 1941 році у приміщенні Маріїнського палацу. Тут зберігалось понад десять тисяч експонатів.

На початку війни діяльність музею припинилась. Частину найцінніших експонатів вдалось евакуювати перед німецькою окупацією і відправити до Новосибірська. У квітні 1949 була відкрили нову експозицію в приміщенні на бульварі Шевченка, 12.

До колекції музею належать унікальні цінності: оригінали малярських робіт Т. Шевченка, документи про його життя і творчість, рукописні списки його поезій, рідкісні фотографії поета і його друзів, першодруки творів Шевченка з автографами, різні видання творів поета і літератури про нього, включаючи як прижиттєві, так і сучасні вітчизняні та зарубіжні видання. Понад чотири тисячі експонатів розміщаються в 24 залах.

Музеї Києва, Оглядова екскурсія по Києву Музеї Києва, Оглядова автобусна екскурсія по Києву, музей Тараса Шевченка

Експозиційні зали містять чимало творів видатних художників, композиторів, скульпторів, письменників, діяльність яких відобразила епоху Шевченка, життя й творчість поета. Тут можна знайти художні роботи таких авторів, як Карл Брюллов, Ілля Рєпін, Василь Тропінін, Іван Крамський, Василь Штернберг, Іван Соколов, Михайло Башилов, Костянтин Трутовський, Лев Жемчужников, Іван Сошенко, Михайло Микешин, Сергій Васильківський, Микола Самокиш, Опанас Сластіон, Фотій Красицький, Іван Їжакевич, Василь Касіян, Михайло Дерегус, Карпо Трохименко, Михайло Хмелько, Борис Смирнов, Федір Каменський, Петро Клодт, Володимир Беклемішев, Федір Балавенський, Іван Кавалерідзе, Михайло Лисенко, Іван Макогон, Петро Мовчун, Валентин Зноба та ін.

Автор Остап Українець

Статті про Київ і область > Софіївська площа :: Софія Київська :: Михайлівський Золотоверхий собор :: Фролівський монастир :: Володимирський Собор :: Урочище Феофанія :: Кирилівська церква :: Київ мажорний :: Видубицький монастир :: Іллінська церква :: Андріївська церква в Києві :: Археологічний заповідник Китаїв :: Караїмська кенаса у Києві :: Будинок з химерами :: Аскольдова могила :: Арка Дружби Народів :: Замок Річарда :: Пам’ятники Києва :: Пейзажна алея :: Миколаївський костел в Києві :: Київська фортеця :: Невідомий Київський замок :: Золоті Ворота :: Постамент Батьківщина :: Архітектура Печерську :: Фунікулер :: Київський Печерськ :: Поштова площа Києва :: Андріївський узвіз :: Маріїнський парк :: Контрактова Площа :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Пуща Водиця :: Старовинний район Києва-Поділ :: Гідропарк :: Труханів острів :: Голосіївський парк :: Парк Слави :: Музей Однієї Вулиці :: Дельфінарій Немо в Києві :: Музей Експериментаніум :: Міжнародний музей вишивки :: Музей іграшки :: Музей книги :: Художній музей :: Музей воскових фігур :: Музей води у Києві :: Музей Булгакова Київ :: Музей Тараса Шевченка :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Храмовий комплекс Буки :: Українське село :: Олександрія :: Контакти

музеї києва, цікаві місця києва, екскурсії для дітей та школярів по києву, тури в київ, екскурсія до замку, тури по києву для дітей, цікаві музеї києва, що показати дітям у києві, куди повести дитину в києві.

witch.hand