(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

МУЗЕЙ СУДНОБУДУВАННЯ І ФЛОТУ В МИКОЛАЄВІ

Музей суднобудування і флоту в МиколаєвіОднією з головних визначних пам'яток Миколаєва, його, так званою, візитною карткою є Музей суднобудування і флоту, який розташований за адресою: вул. Адміральська, 4. Миколаївський музей суднобудування і флоту - це єдиний у своєму роді музей в Україні, мета створення якого полягаєу висвітленні цінності та історії цієї галузі, що стала в наш час не настільки популярною як кілька століть тому.

Музей був створений в 1978 році в будівлі колишньої резиденції головнокомандувача Чорноморським флотом. За весь час свого існування в музеї побувало більше 2 млн. чоловік.

Будівлю музею було побудовано ще в 1794 році відомим архітектором П. Нейоловим в стилі російського класицизму. У період з 1794 по 1900 року в цій резиденції працювали і проживали адмірали Грейг, де-Траверсе, Мордвинов, Бутаков, Лазарєв, Аркас. Службові справи приводили в цю будівлю і адміралів Ушакова, Беллінсгаузена, Істоміна та багатьох інших. Старовинна будівля штабу Чорноморського флоту сьогодні є архітектурним та історичним пам'ятником кінця XVIII - першої половини XIX ст.

Музей суднобудування і флоту в МиколаєвіМузей суднобудування і флоту в МиколаєвіМузей суднобудування і флоту в Миколаєві

Експозиція Музею суднобудування і флоту в Миколаєві налічує більше 3000 експонатів, які розташовуються в 12 залах музею. Представлені експонати докладно описують тривалу історію суднобудування в Україні, починаючи з перших верфей в Київській Русі до величезних сучасних заводів. У цьому Музеї зібрані унікальні експонати колекції моделей різних кораблів XVIII -ХХ століть. Музей суднобудування і флоту в МиколаєвіСеред цієї колекції можна побачити модель гарматного фрегата, який першим зійшов з Миколаївської верфі, під назвою «Святий Миколай», знаменитий гарматний бриг «Меркурій», революційний герой-броненосець «Потьомкін», новітній авіаносець «Київ» і багато інших знаменитих кораблів.

У Миколаївському музеї суднобудування і флоту відкриті такі зали: Історія суднобудування домиколаївського періоду, Будова вітрильних кораблів, Війни Російської імперії за Причорномор'я, Кримська війна, Миколаївські верфі до революції, Залізне суднобудування, Велика Вітчизняна війна, Радянські п'ятирічки.

Музей суднобудування і флоту в МиколаєвіУ цих залах можна побачити також багато цікавих експонатів - унікальні карти і документи, навігаційні прилади, прилади морського зв'язку, форми моряків і предмети їхнього побуту, унікальну колекцію старовинної зброї та інше. У залі, який присвячений Кримській війні, представлені медалі та відзнаки Чорноморського флоту, корабельні гармати, Андріївський військово-морський прапор, а також модель першого панцирного корабля під назвою «Новгород».

Біля входу в Музей суднобудування і флоту на великій і красивійалеї встановлені бюсти великих флотоводців - П. Нахімова, Ф. Ушакова, М. Лазарєва, Ф. Беллінсгаузена таінших, а майданчик перед входом в сам Музей прикрашають гармати, які були раніше на кораблях Чорноморського флоту.

Незважаючи на те, що музейний фонд трохи застарів і деякі його експонати потребують реставрації, Музей суднобудування і флоту в Миколаєві - це по-справжньому унікальне місце, аналогів якому в Україні не знайти.

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури по україні, відпочинок в україні, відпочинок на морі в україні, тури на море, курорти україни, миколаїв, курорт миколаїв, що побачити в миколаєві, визначні місця миколаєва, музей суднобудування і флоту в миколаєві, музей флоту в миколаєві, музеї миколаєва, музей суднобудування в миколаєві, миколаївський музей суднобудування і флоту. 

witch.hand