(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

Музей ракетних військ стратегічного призначення, смт. Побузьке

Музей Ракетних військ стратегічного призначення був заснований 30 жовтня 2001. Це один з унікальних військових музеїв, при створенні якого, були використані бойові одиниці і командний пункт ракетного полку 46-ій ракетної дивізії Ракетних військ стратегічного призначення.

Ще зовсім недавно, ракетна база була конфіденційною і ніхто не допускався до таємниць цього місця. В даний час музей має велику кількість ексклюзивних експонатів, і їх кількість постійно збільшується.

Відвідавши Музей, Ви дізнаєтесь багато цікавої інформації з перших рук, так як працівники музею - це відставні офіцери ракетних військ, які працюють на території музею в якості гідів.

Музей (РВСП) являє собою стартову позицію з шахтно-пусковою установкою, командний пункт запуску ракети шахтного базування, наземне обладнання (холодильний центр, енергоблок, охоронне приміщення з автоматизованою системою безпеки) і допоміжні механізми ракетного комплексу «ОС» (одиночний старт).

Шахтно-пускова установка являє собою шахту глибиною 35 метрів з захищено - фортифікаційною спорудою (захисний люк вагою 125 тонн). Безпосередньо в цій шахті перебувала міжконтинентальна балістична ракета РС-22 (за класифікацією NATO SS-24). Ці комплекси несли бойові завдання в період з 1989 по 1999 роки.

Командний пункт - це металевий 12-рівневий контейнер, який підвішений в ракетну шахту на спеціальних амортизаторах, щоб при вибуху не було сильнихвібрацій, які могли б зашкодити обладнанню. Кожен рівень - це кімната круглої форми, в якій знаходиться спеціальне обладнання. У складі командного пункту було 2 чергових, які працювали позмінно по 6 годин.  КП міг автономно функціонувати протягом 45 діб.

Відвідувачам музею пропонується спуститися вниз на ліфті на 11 і 12 рівні, де вони зможуть ознайомитися з пунктом запуску, побачити панель управління запуску ракет і побувати в кімнаті відпочинку для чергового складу на 11 рівні.

Охорона території ракетної частини - це три ряди колючого дроту, один з яких під напругою, кулеметні вишки по периметру, а вхід до ракетні шахти і командного пункту через двері з паролем.

У виставкових залах музею будівлі № 6 відвідувачі можуть ознайомитися з історією раніше засекреченої ракетної бази, яка входила до складу 46-ї Нижньодніпровської орденів Жовтневої Революції і Червоного Прапора ракетної дивізії.

Підрозділ почав свою бойову операцію в роки Другої світової війни і перестав функціонувати в жовтні 2001 року, залишивши для майбутніх поколінь - Музей Ракетних військ стратегічного призначення.
Цей музей, безумовно, варто відвідати. Екскурсія дасть Вам реальну можливість «доторкнутися» до недавнього минулого України.

 

Екскурсії по Україні > Екскурсія в Переяслав-Хмельницький :: Місцями царського полювання :: Еко-екскурсії по Києву :: Сплав на байдарках Повне занурення :: Міжрічинський національний парк :: Стежками митців :: Екскурсія в Козелець та Батурин :: Дендропарк Софіївка :: Дендропарк Олександрія + Храмовий комплекс в с. Буки :: Екскурсія до Трипілля і Каньйон Буки :: Екскурсія Парковими стежками Чернігівщи :: Екскурсія Козелець - Чернігів :: Козелець-Чернігів-Седнів :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Українське село та Радомишль :: Великі Сорочинці :: Автобусна одноденна екскурсія до Вінниці :: Екскурсія в Межигір’я :: Одноденний тур в Канів :: Статті про Україну :: Археологічний заповідник Китаїв :: Унікальна Чернігівщина :: Храмовий комплекс Буки :: Статті про Київ і область :: Дендропарки України :: Урочище Феофанія :: Українське село :: Козелець-Крути-Батурин :: Статті про Київ і область

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тур по Україні, тури по Україні, тур до Україні, тури в Україну, тур до України, тури в Україну, Україна тур, туроператор по Україні, туркомпанія в Україні, українські тури, Україна екскурсії, багатоденний тур по Україні, тур по Україні на вихідні, поїздка в Україну, поїздка в київ, куди поїхати у Україну, що подивитися в Україні, цікаві тури по Україні, тур по Києву, оглядовий тур по Україні, тур по Україні для іноземців, відпочинок в Україні, де відпочити в Україні, тур віходного дня, турі по Україні.

witch.hand