(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ
МУЗЕЙ ОДНІЄЇ ВУЛИЦІ

Музей Однієї Вулиці вважається одним із найпривабливіших туристичних місць у Києві. Музей знаходиться на території Андріївського узвозу і присвячений історії цієї знаменитої вулиці.

Музей Однієї Вулиці в 1991 році відкрило творче об’єднання «Майстер». Його початкова адреса – Андріївський узвіз, буд. 22-Б. Але взимку 1998 року його перенесли у нове приміщення, яке знаходилося за адресою Андріївський узвіз, буд. 2-Б.
Протягом багатьох років творцям Музею Однієї Вулиці вдавалося потрохи відкривати безмежну кількість таємниць Андріївського узвозу. Музей відрізняється мініатюрними розмірами, але це не заважає йому мати глибокий внутрішній зміст. Насичену експозицію створюють історичні документи, рукописи, автографи, старовинні листівки, фотографії та значна кількість старовинних предметів домашнього вжитку. Відвідувачі музею мають змогу заглибитися в атмосферу тих далеких часів.

Експонати Музею Однієї Вулиці присвячені історії Андріївського узвозу і його численним видатним мешканцям. Чимало предметів пов’язані з цікавими випадками, історіями та міськими байками про будинки, які знаходяться на Адріївському узвозі, та про їхніх власників. Експозицію побудували таким чином, щоб гості музею мали можливість здійснювати самостійну подорож по Андріївському узвозі як у часі, так і в просторі, починаючи часами апостола Андрія і закінчуючи нашими днями, і мандруючи від знаменитої Андріївської церкви, яка знаходиться на вершині гори, вниз, до Контрактової площі. Виставковий зал музею регулярно проводить історичні, художні та документальні виставки.

Деякі музейні вітрини розповідають про історію Замку Річарда Левове Серце, Андріївської церкви та інших будівель Адріївського узвозу. Замок Річарда, овіяний легендами про привидів, відомий тим, що тут у різний час зупинялись такі відомі українські митці, як Ф. Красицький, Г. Дядченко, І. Макушенко, скульптор Ф. Балавенський. В музеї знаходиться унікальна колекція їхніх художніх робіт. Частиною музейної колекції є пам’ятні речі, що належали українському філологові П. Житецькому, суспільному діячеві А. Савенку, письменникові Г. Тютюннику, лікарям Т. Яновському та Д. Попову, викладачам з Київської духовної академії П. Кудрявцеву, С. Голубєву, Ф. Титову та ін..
Музей Однієї Вулиці привабить всіх любителів здійснювати подорожі в часі і справжніх поціновувачів старовини.

Автор Остап Українець

Статті про Київ і область > Софіївська площа :: Софія Київська :: Михайлівський Золотоверхий собор :: Фролівський монастир :: Володимирський Собор :: Урочище Феофанія :: Кирилівська церква :: Київ мажорний :: Видубицький монастир :: Іллінська церква :: Андріївська церква в Києві :: Археологічний заповідник Китаїв :: Караїмська кенаса у Києві :: Будинок з химерами :: Аскольдова могила :: Арка Дружби Народів :: Замок Річарда :: Пам’ятники Києва :: Пейзажна алея :: Миколаївський костел в Києві :: Київська фортеця :: Невідомий Київський замок :: Золоті Ворота :: Постамент Батьківщина :: Архітектура Печерську :: Фунікулер :: Київський Печерськ :: Поштова площа Києва :: Андріївський узвіз :: Маріїнський парк :: Контрактова Площа :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Пуща Водиця :: Старовинний район Києва-Поділ :: Гідропарк :: Труханів острів :: Голосіївський парк :: Парк Слави :: Музей Однієї Вулиці :: Дельфінарій Немо в Києві :: Музей Експериментаніум :: Міжнародний музей вишивки :: Музей іграшки :: Музей книги :: Художній музей :: Музей воскових фігур :: Музей води у Києві :: Музей Булгакова Київ :: Музей Тараса Шевченка :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Храмовий комплекс Буки :: Українське село :: Олександрія :: Контакти

музеї києва, цікаві місця києва, екскурсії для дітей та школярів по києву, тури в київ, екскурсія до замку, тури по києву для дітей, цікаві музеї києва, що показати дітям у києві, куди повести дитину в києві.

witch.hand