(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ
СТАТТЯ "МУЗЕЙ КНИГИ"

Музей книги та книгодрукування був створений у 1972 році, що за рішенням ЮНЕСКО був визнаний Міжнародним роком книги. Музей розміщений в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику в приміщенні колишньої лаврської друкарні, яку заснував архімандрит Єлисей Плетенецький. Друкарня працювала понад три століття безперервно. Музей займає площу понад 900 кв. м. і володіє трьома залами стаціонарної експозиції і двома виставковими залами.

Діючу експозицію складають розділи рукописної книги і стародруків, книги і друкарства другої половини XVIII-XIX ст., книги і друкарства XX ст., книги як предмету матеріальної культури.

В музеї представлено чимало багатих скарбів книжкової культури українців. Тут зберігається понад 50 тисяч унікальних експонатів. В експозиції висвітлюється історія вітчизняних книг і книжкової справи, починаючи часами Київської Русі і закінчуючи нашими днями. Тут можна детальніше познайомитися з рукописною книгою X-XVI ст., з зародженням друкарства на теренах Європи, початком і розвитком кириличного книгодрукування, видавничою діяльністю Івана Федорова та іншими видатними творцями української книги XVI-XVIII ст., включаючи відомих церковних і культурно-освітніх діячів того часу Петра Могилу, Інокентія Гізеля, Іоаникія Галятовського, Йосипа Тризну, Лазаря Барановича, Дмитра Туптала. Висвітлена визначна роль Києво-Печерської, Острозької, Львівської, Чернігівської та Унівської друкарень у історії українського друкарства, а також у справах піднесення культурного, освітнього і духовного рівня українців, їхньої національної самосвідомості.

Тут можна знайти чимало видань XIX-XX ст., пов’язаних з різними галузями знань, включаючи художню, наукову, технічну, учбову, мистецтвознавчу, дитячу, періодику, книжкову графіку, книгознавчі матеріали, документи, зразки поліграфічної і друкарської техніки, шрифтів, паперу, книжки з автографами письменників, видавців, учених, митців, культурних і суспільно-політичних діячів та ін.

Тут ви маєте можливість оглянути своєрідне художнє оформлення книжок, познайомитися з книгами, оздобленими карбуванням по сріблу та золоту, обтягнутих шкіряними та оксамитовими оправами. Є в колекції музею чимало видань, що отримали високі нагороди, а також мініатюрних книжок, видавничих марок, документів і матеріалів самвидаву, видань української діаспори. В музеї проводиться чимало періодичних виставок, творчих зустрічей, оглядових і тематичних екскурсій та лекцій.

Автор Остап Українець

Статті про Київ і область > Софіївська площа :: Софія Київська :: Михайлівський Золотоверхий собор :: Фролівський монастир :: Володимирський Собор :: Урочище Феофанія :: Кирилівська церква :: Київ мажорний :: Видубицький монастир :: Іллінська церква :: Андріївська церква в Києві :: Археологічний заповідник Китаїв :: Караїмська кенаса у Києві :: Будинок з химерами :: Аскольдова могила :: Арка Дружби Народів :: Замок Річарда :: Пам’ятники Києва :: Пейзажна алея :: Миколаївський костел в Києві :: Київська фортеця :: Невідомий Київський замок :: Золоті Ворота :: Постамент Батьківщина :: Архітектура Печерську :: Фунікулер :: Київський Печерськ :: Поштова площа Києва :: Андріївський узвіз :: Маріїнський парк :: Контрактова Площа :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Пуща Водиця :: Старовинний район Києва-Поділ :: Гідропарк :: Труханів острів :: Голосіївський парк :: Парк Слави :: Музей Однієї Вулиці :: Дельфінарій Немо в Києві :: Музей Експериментаніум :: Міжнародний музей вишивки :: Музей іграшки :: Музей книги :: Художній музей :: Музей воскових фігур :: Музей води у Києві :: Музей Булгакова Київ :: Музей Тараса Шевченка :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Храмовий комплекс Буки :: Українське село :: Олександрія :: Контакти

музеї києва, цікаві місця києва, екскурсії для дітей та школярів по києву, тури в київ, екскурсія до замку, тури по києву для дітей, цікаві музеї києва, що показати дітям у києві, куди повести дитину в києві.

witch.hand