(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ
СТАТТЯ: МУЗЕЙ ПОПУЛЯРНОЇ НАУКИ І ТЕХНІКИ "ЕКСПЕРИМЕНТАНІУМ"

музеї києва

Один раз побачити, ніж сто разів почути, безперечно, краще, але можливість музеї киевадоторкнутися і спробувати все самому взагалі незрівняна. Київський музей «Експериментаніум» - це унікальний заклад, який дає можливість не подивитися на експонати, виставлені за склом, слухаючи занудну розповідь гіда, а доторкнутися до них і, без перебільшень, використати за призначенням. І це правильно, бо ж «Експериментаніум» - музей експериментальної фізики.

Коли він тільки відкрився у вересні минулого року, ажіотаж довкола запропонованих атракцій був просто неймовірний. Насправді, заклад, який дає можливість не подивитися на стороннє виконання досліду, а виконати його самому велика рідкість не лише в Україні. У всій Європі подібні заклади можна полічити на пальцях. Але давайте розглянемо музейні розваги детальніше.

Отже, якщо мова йде про експериментальну фізику, то ці досліди неодмінно мають бути видовищними. І видовища насправді вистачає. Перш за все, людей цікавлять досліди з цікаві місця києваелектротехніки, оскільки саме вони продукують найбільшу кількість іскорок і бабахів, які змушують людей посміхатися незалежно від віку. Ця частина задовольняє бажання цілком і повністю – чого вартує хоча б плазмова лампа, сконструйована за принципом Котушки Тесла! Я не знаю людину, яку б не приваблювала можливість створити блискавку власноруч. Це одна з тих речей, які весело робити просто тому, що вони прикольно виглядають. 

Механіка, звісно, не настільки видовищна, але дарує глибше відчуття причетності – від можливості керувати важелями і системами зубчатих коліс до справжнього експерименту зі створення повітряного мосту. Окрім того, можна підіймати в повітря магніти, проходити крізь механічні лабіринти та багато іншого. Чи не найбільше запам’яталась дошка з різними видами вузлів, бо біля неї навіть люди старші можуть витрачати години, вивчаючи мотузки і намагаючись зав’язати їх у хитромудрий морський вузол. Тільки зашморг чомусь вдається всім…

Ну а оптика виявилась загальною улюбленицею. Головне не через оптичні ілюзії і забавлянки зі світлом, яких і в Інтернеті безліч. Ключем програми для більшості відвідувачів став дзеркальний лабіринт, у якому виявилось надзвичайно легко загубити себе серед безлічі себе. Та і стандартні фокуси з тінями і кольорами припадають до смаку, надто наймолодшим відвідувачам музею.

Одним словом, «Експериментаніум» - безумовно те місце, про відвідини якого точно не пожалієш. В ньому немає запилюжених музейних цінностей, зате є безліч речей які крутяться, бахкають і всіляко викликають вау-ефект. Безліч речей, які потрібно спробувати.

Автор Остап Українець

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

музей експериментаніум, музей популярної науки і техніки, музей фізики, музей в києві,музеї київ, київський музей, київські музеї, новий музей у києві на подолі, цікавий музей для дітей, екскурсія в музей фізики, експериментаніум, експериментаріум, київ екскурсії, екскурсія по києву, екскурсія в музей києва, екскурсії в київські музеї, екскурсії для дітей та школярів, екскурсії від залізничного вокзалу.

witch.hand