(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ
"Державний музей іграшок в Києві"

Державний музей іграшок в Києві – один з найоригінальніших музеїв української столиці. Ідея його створення виникла у 1933 році. Через три роки після цього в Києві пройшла виставка, що започаткувала унікальну колекцію іграшок. На жаль, війна згубно позначилась на їх виробництві, однак вже на початку 1943 року з'явилося обладнання та матеріали для їхнього випуску. Іграшкова промисловість відновилась у 1946 році. Щодо повноцінного музею іграшок, його було створено в 2003 році, але фінансування з'явилось лише через рік. Перших відвідувачів музей прийняв у січні 2005 року.

Колекцію музею поповнювали протягом 70 років. На сьогоднішній день вона складається з десяти тисяч примірників. Тут відвідувачі можуть познайомитися з іграшками, які так любили їхні бабусі й дідусі, коли ще були дітьми, зокрема, з іграшковою технікою (машинами, паровою топкою, екскаваторами, літаками), настільною поліграфією (лото), ляльками-мотанками, народною іграшкою (глиняними брязкальцями, солом'яними бичками, дерев'яними каталками). В колекції можна знайти чимало ексклюзивних авторських робіт радянських лялькарів, ознайомитися з унікальною бібліотекою настільно-поліграфічних ігор, а також надзвичайно барвистою й радісною колекцією народних іграшок.

 

Колекція може порадувати відвідувачів іграшками різних років: ляльками-міліціонерами 30-х років, першими трансформерами, целулоїдними фігурками 40-х років, ретро-ведмежатами 50-х років, неваляшками 60-х років, заводними тваринками 60-х років.

Державний музей іграшки відзначається трьома постійними виставками: "історією іграшки", "українською народною іграшкою", «авторськими роботами». Напередодні новорічних свят щорічно відкривається ще одна виставка, експонати якої присвячені ялинковим прикрасам.

Крім унікальних ляльок та іграшкового транспорту, музей володіє колекцією промислових зразків швейних машинок початку минулого століття, іграшкових прасок (починаючи вугільними і закінчуючи електричними), діючою моделлю парової машини, першою штучною ялинкою, виготовленою з курячого пір'я та ін..

Колекція музею має кілька джерел поповнення експонатами. Це відбувається завдяки проведенню конкурсів, а також подарункам колекціонерів-любителів. Невістка академіка Богомольця подарувала музеєві його ляльку, виготовлену на початку ХІХ століття в Німеччині. Якщо ви хочете бодай на мить повернутися в дивовижний світ дитинства, в такому разі обов'язково навідайтесь до Державного музею іграшок.

Автор Остап Українець

ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ ПО КИЄВУ з відвідуванням музею іграшки можна
044383 32 78 або 067 444 01 90 (або онлайн заявка)

екскурсії по києву, екскурсія по києву, тури по києву, тур по киеву, тури в київ, цікаві статті про київ, Державний музей іграшок києва, стаття про музей іграшок, статті про київ, цікавий київ, цікаві екскурсії по києву, екскурсія стародавній київ, оглядова екскурсія по києву.

witch.hand