(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ «ЕКСКУРСІЇ КИЄВОМ»
ПРО КИЇВСЬКИЙ МУЗЕЙ МИХАЙЛА БУЛГАКОВА

  Будинок-музей Михайла Булгакова

Україна, Київ, Андріївський узвіз, 13.

Працює щоденно з 10:00 до 18:00
(каса до 17:00).

Вихідний день - середа.

В понеділок з 10:00 до 12:00
санітарна година (грандіозне прання!).
     
Невеликий будинок Михайла Булгакова на Андріївському узвозі заслуговує на увагу не тільки шанувальників літературного таланту автора «Майстра і Маргарити», а й любителів історії Києва.

Історія родини Булгакових, яку зберігає будинок-музей, перегукується з долями багатьох киян, які жили в Києві в ті переломні і непрості роки.
 
Розповідь починається з подій 12 грудня 1918 року, як і в романі Булгакова «Біла гвардія».
Вечір. Сутінки. Все тривожно...
У Булгакова з цим будинком пов'язано довгих тринадцять київських років. Він жив в цій квартирі і став свідком непростих подій громадянської війни. Це найтриваліший київський період життя письменника. Крім цього - це літературний світ першого роману. Квартира з семи кімнат на другому поверсі двоповерхового будинку на Андріївському узвозі в Києві, де жила сім'я Булгакова, описана в романі «Біла гвардія», багато в чому автобіографічному.
Славу і популярність йому приніс не роман, який так і не був повністю опублікований, а спектакль «Дні Турбіних».
  Екпозиція побудована так, що реальний світ сім'ї Булгакових тісно переплітається зі світом вигаданим. У кожній кімнаті відкривається щось цікаве і несподіване.
Будинок-музей на Андріївському узвозі - єдиний в світі музей, де зібрані булгаковські реліквії.
Багато що було втрачено, тому обстановка будинку сім'ї Булгакових відтворювалася за фотографіями і спогадами за допомогою типології і гіпсу.

Рідна сестра Надя, яка була першим біографом письменника, надала велику допомогу в створенні музею, передала фотографії та збережені речі з власного архіву.
Багато з речей, зображених на фотографіях, описані в романі «Біла гвардія», що і послужило ідеєю для створення експозиції київського музею.
Будинок-музей Михайла Булгакова на Андріївському узвозі в Києві був відкритий в 1989 році. Колекція музею на сьогоднішній день налічує близько 3 тисяч експонатів, 500 з яких - особисті речі Булгакових.
 
Засновник і директор музею Анатолій Петрович Кончаковський все своє життя збирав реліквії, пов'язані з життям і творчістю письменника. Його приватна колекція і стала основою експозиції музею.
Багато оригінальних речей, книг, автографов, фотографій були передані в музей рідними і близькими письменника.
Меценати і сотні ентузіастів допомагали втілити ідею створення музею в реальність.
     
 
 
Мистецтво завжди допомагало жити великій родині письменника. Булгакови організовували і у найважчі часи музичні вечори, які називалися «Журфікси в будинку у Булгакових».
Завдяки зусиллям працівників музею такі вечори проводяться і зараз, 13 числа кожного місяця, і стали традиційними.
Популярними стали і відроджені «Чаювання на веранді в будинку Булгакових», наповнені творчістю та інтелігентністю.
     

ЗАКАЗАТЬ ЭКСКУРСИИ по КИЕВУ с посещением ДОМА-МУЗЕЯ М. БУЛГАКОВА можно
044383 32 78 або 067 444 01 90 (або онлайн заявка)

 

Екскурсії по Україні > Екскурсія в Переяслав-Хмельницький :: Місцями царського полювання :: Еко-екскурсії по Києву :: Міжрічинський національний парк :: Стежками митців :: Екскурсія в Козелець та Батурин :: Дендропарк Софіївка :: Дендропарк Олександрія + Храмовий комплекс в с. Буки :: Екскурсія до Трипілля і Каньйон Буки :: Екскурсія Парковими стежками Чернігівщи :: Екскурсія Козелець - Чернігів :: Козелець-Чернігів-Седнів :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Українське село та Радомишль :: Великі Сорочинці :: Автобусна одноденна екскурсія до Вінниці :: Екскурсія в Межигір’я :: Одноденний тур в Канів :: Статті про Україну :: Археологічний заповідник Китаїв :: Унікальна Чернігівщина :: Храмовий комплекс Буки :: Статті про Київ і область :: Дендропарки України :: Урочище Феофанія :: Українське село :: Козелець-Крути-Батурин :: Статті про Київ і область

літературно меморіальний музей михайла булгакова, Музей Булгакова, будинок музей Булгакова, музей квартира Булгакова, музей Булгакова київ, музей Булгакова в Києві, будинок музей Булгакова, музей м булгакова, музей Булгакова нехороша квартира, квартира музей Булгакова, музей Михайла Булгакова, музей Булгакова фото, музей квартира м булгакова, музей Булгакова відгуки, музей імені Булгакова, музей Булгакова адресу, державний музей Булгакова, музей Булгакова в Києві вартість, державний музей м булгакова, музей Булгакова нехороша квартира відгуки, київ будинок музей Булгакова, будинок музей Булгакова в Києві, директор музею Булгакова, музей Булгакова метро, музей Михайла Булгакова київ, музей Булгакова години роботи, будинок музей Булгакова адресу

witch.hand