(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

МУЗЕЙ АКВІНКУМ В БУДАПЕШТІ

АквінкумАквінкум - це місце, звідки, можна сказати, починається історія Угорщини. На території сучасної Угорщини збереглися руїни стародавнього поселення кельтів, яке пізніше переросло у величезнена той час давньоримське місто. Сьогодні Аквінкум - це археологічний музей, найбільший на території Угорщини, який є парком-музеєм, оскільки основні експонати його знаходяться як під відкритим небом, так і в приміщенні.

Музей Аквінкум знаходиться в Обуді, що в районі Будапешта. Тому добратися до музею абсолютно нескладно - всього лише кілька зупинок на поїзді.

АквінкумНа початку нашої ери успішні римляни вийшли на дунайські рівнини, завоювавши одне з кельтських поселень під назвою Ак Інк. Пізніше нові господарі поселення перейменували його в Аквінкум. Римляни повністю змінили це місто на свій лад, розділивши його при цьому на дві частини - цивільну та військову. На території військової частини міста розташовувався гарнізон, який налічував до 6000 чоловік, а на території цивільної частини на той час проживало приблизно 2000 осіб. В основному це були переселенці, які супроводжували гарнізон і до яких дуже скоро приєдналися і кельти-еваріски. Аквінкум став частиною оборонної системи, що захищає територію римської держави. Поступово місто збільшувало свою площу і кількість населення, а вже в 127 році н.е. кельти були рівноцінними громадянами Римської імперії, а місто Аквінкум став муніципією - самоврядною громадою.

З 106 року і до кінця 4 століття н.е. Аквінкум був столицею Паннонії - нової провінції Римської імперії. Місто дуже активно розвивалося в усіх сферах, до кінця II століття н.е. тут вже проживало приблизно 30-40 тис. чоловік. З III ст. Аквінкум став багатим курортним містом, де були створені всі блага цивілізації Римської імперії: розкішні вілли патриціїв, амфітеатри, громадські лазні, центральне опалення житлових приміщень.

АквінкумАквінкумАквінкум

Спочатку IV століття Аквінкум почав страждати від постійних набігів варварів, а вже в 441 році його повністю розграбували і зруйнували гуни, під проводом Аттіли.

На території руїн стародавнього міста Аквінкум в 1894 році вперше відкрився музей.У зв'язку із збільшенням кількості археологічних знахідок територія музею періодично збільшується. У 1902 році поза стінами музею був створений лапідарій.Аквінкум

У парку-музеї Аквінкум збереглися два амфітеатри: малий Цивільний і великий Військовий (Амфітеатр легіонерів) амфітеатри. Цікавим є той факт, що арена Амфітеатру легіонерів за своїми розмірами значно перевищувала арену знаменитого римського Колізею, в ньому могли розміститися одночасно близько 12 000 глядачів. Крім того, до нашого часу збереглися руїни давньоримського міста і в інших частинах Будапешта: наприклад, руїни Контра-Аквінка знаходяться в Пешті.

У наш час археологічні дослідження на території стародавнього міста Аквінкум не закінчилися, а навпаки - активно просуваються. Поза стінами музейної споруди відвідувачам представлено безліч скульптур і саркофагів, виконаних з каменю. У неокласичному музеї, побудованому в кінці XIX століття в ідеальній гармонії з навколишнім середовищем і обстановкою, можна побачити різні монети, прикраси, начиння, вироби ювелірів і гончарів, яким вдалося зберегтися з часів римського періоду.

Музей Аквінкум в 2002 році поповнив своєю присутністю Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

будапешт, тури в будапешт, екскурсії в будапешті, цікаві місця будапешта, музеї в будапешті, музей аквінкум, екскурсія в музей аквінкум, цікава інформація про музей аквінкум, визначні місця будапешта. 

witch.hand