(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ ВІДПОЧИНОК У КРИМУ.
СТАТТЯ: "МАРМУРОВА ПЕЧЕРА".

Весь Кримський півострів багатий на різноманітні природні пам'ятки. Гірський масив Чатир-Даг - один з найцікавіших місць в Криму. Назва гори з тюркської мови перекладається як «шатро-гора». На думку багатьох дотепних туристів, гірський масив Чатир-Даг дуже схожий на голландський сир, оскільки він весь пронизаний безліччю карстових печер, шахт, колодязів, порожнин.

Однією з найпопулярніших печер є печера «Мармурова». Вона займає 60% усієї площі і 40% загального обсягу всіх печер на цьому масиві.
Мармурова печера належить до однієї з найкрасивіших печер не тільки Криму, а й усього світу. Завдяки багатству сталактитового і сталагмітового убрання, благоустрою, а також обслуговування екскурсантів Мармурова печера входить до п'ятірки кращих печер Європи. Вона розташована недалеко від Алушти (7 км) на висоті 1000 метрів над рівнем моря в нижньому плато Чатир-Дагу.

Протягом сотень тисяч років у породах мармуроподібного вапняку створювалася дивовижної краси печера, від чого і одержала свою назву. Зараз Мармурова печера - це справжнісінький природний музей під землею, де перед очима відвідувачів відкривається дивовижна краса, багатство і неперевершеність геніального скульптора природи: кам'яні водоспади, натічні завіси, каскади невеликих озер, розсип печерних перлів. Довгий час світ карстових печер створювався в темряві, але зараз у нас є прекрасна можливість проникнути в цей світ. Тут дуже легко дихається, незважаючи на холодне повітря (температура повітря в печері становить +9°С, відносна вологість - 98-100%), навколо тиша, мокрі стіни і підлога. Від цього створюється враження, ніби потрапляєш в якесь таємниче застигле царство.

Згідно з однією з легенд, цю печеру в 1987 році виявив один пастух під час пошуку зниклої вівці. З цього ж року Сімферопольський центр спелеотуризму почав досліджувати, вивчати і оберігати світ Мармурової печери. Завдяки команді спелеологів частина печери обладнана для проведення екскурсій. На сьогоднішній день розвідано більше 2 кілометрів печери на глибині до 60 метрів, але дослідження центру спелеотуризму на цьому не закінчилися, а навпаки почали більш інтенсивну роботу. Печера складається з складної системи величезних залів і галерей, прикрашених різноманітними за формами натічними утвореннями і рідкісними видами кристалів.
Для екскурсійних маршрутів в нижній частині печери з 2006 року відкриті кілька красивих залів - «Зал надій», «Люстрова зал», «Галерея казок», «Тигровий хід», «Перлинні озера», «Рожевий зал», «Зал Вернадського», «Театральний». Під час екскурсії в залах звучить атмосферна класична, джазова та електронна музика.

Вже традиційним став фестиваль авторської пісні в Мармуровій печері. Зазвичай він збирає близько 300 учасників з різних країн СНД. У концертному залі Мармурової печери часто проходять виступи різних музичних колективів та окремих виконавців джазової та духової музики. А взимку тут працює гірськолижна траса з підйомником, всі бажаючі можуть покататися на снігоході.

Всі екскурсійні маршрути в Мармуровій печері починаються з залу «Галерея казок», який прикрашений безліччю мармурових статуй, що нагадують казкові герої - голова Дракона, Мамонт, Слоненя, Дід Мороз, царівна-жаба та інші. Але найбільше уваги до себе привертає «Господар печери» - цей величезний сталагміт химерної форми розташувався в центрі залу. Марновірні спелеологи вважають, що Господаря можна образити грубим вчинком чи словом, тому щоб не накликати на себе гнів могутнього духу Мармурової печери, будьте дуже обережні і шанобливі.
З «Галереї казок» стежка веде до «Тигрового ходу». Цей зал був виявлений через рік після відкриття самої печери, оскільки прохід до нього був прихований під товстим шаром кальциту. Хоча спелеологами Тигровий хід був відкритий пізніше, сам він приблизно на півтора мільйона років старше, ніж Мармурова печера. Свою назву галерея отримала через знайдені на дні її чотириметрового колодязя останків великого хижого звіра. Перше припущення вчених говорило про те, що виявлені останки належать шаблезубому тигру, але пізніше вони визначили, що це був печерний лев. До того часу первісна назва «Тигровий хід» вже поширилася, тому її вирішили не змінювати.
Внутрішнє убрання галереї «Тигровий хід» дуже багате і живописне. Натічні завіси і колони розділяють її на окремі невеликі зали. Стеля, підлога, стіни цієї галереї прикрашають фантастичні кам'яні троянди, а величезні брили вапняку виблискують гранями кристалів. Під камінням видно загадкові скелети стародавніх тварин.
Дуже красивим є «Зал Надії», який прикрашають кам'яні водоспади, спадаючі зі стін. Найбільшим і найбільш вражаючим в Нижній галереї Мармурової печери виступає Балконний зал, його дванадцятиметровий уступ розділяє цей зал на два поверхи. Проходячи повз кам'яних Гномів, перед відвідувачами відкривається чудовий по своїй красі Люстровий зал, прикрашений безліччю дорогоцінних «люстр», які покриті корралітовими «квіточками» і звисають зі стелі галереї, і сталактитовий «ліс», зроблений із сотень тоненьких прозорих кальцитових трубочок. Далі печеру продовжують Русловий, Геліктовий, Шоколадка та Обвальний зали.
Дуже цікавим і популярним серед відвідувачів Мармурової печери є Палацовий зал, прикрашений величними постатями короля і королеви, і їх свити.

Засоби масової інформації сьогодні дозволяють знайти безліч фотографій, історію Мармурової печери, подивитися фільм про неї, але це все одно не зрівнятися з тими емоціями та враженнями від побаченої наяву краси печери.

Автор Марина Мельниченко

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури в Крим, цікаві місця Криму, стаття про мармурову печеру, печери Криму, екскурсія по Криму, тури в Крим з києва, опис печери, гірський масив Чатир-Даг, цікава інформація про печеру, відомі місця Криму, що подивитися в Криму, визначні пам'ятки Криму, пам'ятники архітекрури Криму, печери Криму, історія печери, фото Мармурової печери.

witch.hand