(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

МІСТО ПЕЧ

Печ Печ - південно-західне місто Угорщини, яке розмістилося біля підніжжя гірського масиву Мечек. Адміністративним центром є Медьє Бараняча. Місто Печ - це п'яте за своєю величиною місто країни, в якому проживає 156 576 осіб. Печ розкинув свої володіння в 200 кілометрах від столиці, і всього в 30 кілометрах від хорватської кордону. З Будапештом місто пов'язане автомобільною трасою і залізницею.

Перші згадки про виникнення міста з'явилися близько 2 тисяч років тому, але археологічні розкопки твердять, що перші поселення на цьому місці відносяться до IV століття до нашої ери. Перша назва міста, котре входило до складу Паннонії (римської провінції), звучало як Сопіне. У місті з IV століття була заснована міцна християнська громада. У списку культурної спадщини ЮНЕСКО занесені християнські кладовища тих часів, адже вони збереглися до наших днів. З крахом імперії, район, на якому розміщене місто, потрапив під владу варварів, аварів і гунів. А з ліквідацією Аварского каганату - під владою слов'ян, і в підсумку приєднаний до римської імперії. У 871 році про місто вперше згадується в документах, під назвою Квінке-Еклезіе (п'ять Церков), зальцбургскої дієцезії. Печ Нинішня назва це не що інше як запозичення зі слов'янського (від Великоморавської) - П'ять (церков). Починаючи з 1000 року, є одним з обласних центрів країни.

В XI столітті в Печ звели кафедральний собор, а 1367 роком датується відкриття першого університету в країні, який проіснував близько 100 років.

У 1526 році турецькі війська пограбували місто, а в 1543 він був під повною владою Османської імперії. Турки перетворили на мечеті всі християнські храми. Від турецької влади Печ був звільнений в 1686 року і увійшов в імперію Габсбургів. За період правління Османів, населення міста скоротилося в рази, у зв'язку з чим, влада заохочували імміграцію південно-слов’янських і німецьких колоністів в місто. На початок XVIII століття слов'яни становили близько половини населення міста, при тому, що угорці тільки чверть, і чверть - німці.

Влада над містом до 1777 року була в руках єпископату, але незабаром Печ здобув статус вільного міста. У період 1848-1849 рр. (угорська революція) місто було під хорватською окупацією. З приходом 1867 року в місті будують залізницю, яка є основною сполучною артерією з Будапештом.

Печ Печ Печ

Печ входить до списку найбільших центрів навчання та культури. У 2010 році цьому місту було присвоєно статус культурної столиці Європи.

Протягом 150-ти річного правління турецької окупації місто Печ процвітав і був економічним центром. Тут в 1367 році звели перший університет в країні. Безліч споруд тих часів збереглися в місті і до наших часів. У це число входить мечеть Газі Касим, вона вважається найкращим прикладом турецької архітектури у всій Угорщині.

Промисловість міста знаходиться на високому рівні. Вона представлена ??машинобудуванням, харчовою промисловістю, деревообробною, шкіряно-взуттєвою та багатьма іншими. Але найвідомішою промисловою частиною міста є виробництво кераміки - знаменитий фарфор Жольнаі.Печ

Історичним центром Печі є площа Св.Іштвана. Ще в часи римської Сопіани, це місце було центром міста. Поряд з ним розташований кафедральний собор, зведений у IX столітті, йому властивий романський стиль. Цей собор піддавався неодноразовим перебудовам, в результаті чого його зовнішності характерні неповторні риси. Усі будівельні роботи були завершені тільки в XVI столітті. Як і інші храми міста, собор був перетворений на мечеть, але через два століття повернув свій колишній вигляд.

Чудесний зелено-золотий фонтан посів почесне місце поблизу мечеті Джамі.Даруючи всі кольори веселки, вода у фонтані вибивається цівкою з чотирьох фігурок. Купол увінчує цю конусоподібну скульптуру. Тільки поблизу можна розглянути, що чудовий фонтан виготовлений з розфарбованого фаянсу, який створений на знаменитому фарфоровому заводі - «Жолнаї».Печ

На території околиць міста, в післявоєнний час, був виявлений і запущений у виробництво кам'яновугільний басейн, він є єдиним в країні. Саме завдяки цій сфері промисловості, місто відродилося після пережитих важких часів. Печ проніс через багато століть свій статус бути в кожному столітті «надсучасним» містом і займати передові позиції.

Незвичайне сусідство пам'ятників, які прийшли з різних епох, надають місту особливий характер і вишуканість, чим він заслуговує статус самого цікавого міста Угорщини. У самому серці «старого Печа», а саме на площі Сечені, гордо височіють стіни будівлі, яку обрамляє зелений купол. Його вигляд має нотки, що нагадують мечеть, але над куполом, який увінчує купол, розміщений католицький хрест.

Тутешній клімат радує сонячними днями, холоди тут вкрай рідко, як і похмурі дні. Ці прекрасні умови і привернули римлян, які і були основоположниками міста. Підтвердженням, що тутешній клімат майже як середземноморський, є багато елементів, серед яких найголовнішим є довге-довге літо.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

цікаві міста угорщини, місто печ, печ, тури в печ, екскурсії в печ, відпочинок у місті печ, визначні місця в місті печ, що побачити в місті печ,Центральнаплоща імені Св.Іштвана, стародавня Сопіана, цікава стаття про місто печ, Фарфоровий завод«Жолнаї» у місті печ.  

witch.hand