(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

МІСТО ДЕБРЕЦЕН. КУПАЛЬНЯ НАДЬЄРДЕ

ДебреценДебрецен - східне місто Угорщини. За чисельністю населення він займає друге місце після столиці - Будапешт. Населення складає 204 297 000 чоловік. Розміщений Дебрецен в історичному районі Альфельд, це територія Середньодунайської рівнини. Відстань від Будапешта до Дебрецену - 220 кілометрів. Всього в 30 кілометрах від міста проходить кордон з Румунією.

Дебрецен утворений внаслідок об'єднання деяких сусідніх поселень. Перші згадки про місто датуються 1235 роком. Походження назва міста (етімологія ) - не відомо, але існує версія, що походження пов'язане зі слов'янським «Добре зліем», що означає «хороший грунт».

Дебрецен1361 рік для Дебрецена став пам’ятним, адже в цей рік король Лайош I присвоїв йому статус вільного міста. У XV - XVI місто займає передові позиції серед торговельних міст Угорщини. Тут регулярно проводилися сільськогосподарські ярмарки. У період 1450 - 1507 років Дебрецен був власністю родини Хуньяді. Після турецької навали, в XVI столітті, точніше в його середині, місто було під владою уряду Трансільванії і здобув статус напівавтономії. В такому статусі протримався до 1693 року, а потім увійшов до складу володінь імперії Габсбургів, як і вся Угорщина. Дебрецен неофіційно нарекли «угорською Женевою». Він понині вважається основним місцем угорського кальвінізму. 1673 рік запам'ятався в історії міста висилкою 40 пасторів протестантської церкви, що потягнуло за собою широке поширення ідей Реформації в місті. Дорога в Дебрецен для Римо-католицької церкви була відкрита лише в 1715 році, в цей рік була побудована церква Св. Анни і монастир ордена піарів. У 1849 році Дебрецен захлеснула Угорська революція, в період революції місто було фактично столицею Угорщини. А в квітні цього ж року було проведено засідання Державних зборів в приміщенні Дебреценської Великої церкви, на якому була зачитана декларація про незалежність Угорщини.

ДебреценКоли революція поступово була пригнічена, в місті знову наступив економічний підйом. Будапешт і Дебрецен в 1857 році з'єднує залізниця, зростає кількість банків  фабрик, лікарень, шкіл та інших нових будівель. В 1884 році по місту пустили перший трамвай у всій Угорщині, який працював за принципом парової тяги. Із закінченням Другої світової війни Румунія здобула більшу частину угорських земель на сході, в наслідок чого Дебрецен став майже прикордонним. Друга світова завдала місту значної шкоди, адже в околицях міста, в жовтні 1944 року, проходила Дебренская операція. Це принесло 50 % втрат будівель міста (повністю зруйновані), 20 % - зазнали шкоди. До XX 60-х років Дебрецен пережив своє відновлення і реставрацію. До 50-х років ХХ століття місто доростає до розмірів третього за величиною в країні, на перших місцях Будапешт і Мішколец. А з приходом 90-х, у зв'язку з великим відтоком населення з міста Мішколец через промислову кризу - другим.Дебрецен

Символом міста Дебрецен вважається реформаторський собор, який зведений у стилі класицизму, прикрашений зсередини в пуританському стилі. У соборі встановлені лави, які вміщають 3000 місць, і він є найбільшою у всій Угорщині реформаторської церквою. Основний реліквією тут вважають крісло Лайоша Кошта, адже саме він проголосив звергнення з престолу Габсбургів (це сталося 1849 14 квітня).

Лікувальна купальня Надьерде

Територія в 11 тисяч м² знаходиться в резиденції купальні Надьерде. Купальні представлені чотирма басейнами, які заповнені термальною водою, а також парні і купальні. На території купальні розташований аквапарк «Акватікум», який займає 5000 м². В аквапарку панує самий, що не є справжній, середньоземноморський клімат. Тут чудова система розваг: водоспади, басейни обладнані штучною хвилею, підводний масаж, підводна течія, печерна купальня, ігрові басейни, водні гірки, різні джакузі. Неймовірно цікаво буде провести час, як дорослим, так і дітям.

Вода, яка використовується для лікування, є унікальною. До її складу входять такі елементи як: йод, бром, хлорид натрію, кальцій, метаборна кислота, магнезія. Температура цілющої води досягає 63 градусів. Цю воду рекомендують для профілактики і лікування таких захворювань як:

 • хвороба Бехтерева;
 • хвороби дихальних шляхів;
 • жіночі захворювання в хронічній формі;
 • шкірні захворювання;
 • параліч;
 • захворювання опорно-рухового апарату;
 • звуження суглобів;
 • невралгія;
 • проблеми хрящового диска;
 • подагра, захворювання хребта;
 • реабілітація після травм.

Висококваліфіковані лікарі складають індивідуальну програму процедур, на основі медичного аналізу. Тривалість та інтенсивність водних процедур в термальних басейнах розписуються в точності до хвилин. На курорті застосовують близько сорока різних процедур, крім бальнеотерапії використовують і електротерапію: гальванічний струм, грязьові припарки, лазерну терапію, магнітну терапію, електричні гальванічні ванни, оздоровчий і лікувальний масажі.

ДебреценДебреценДебрецен

Протипоказання

 • туберкульоз;
 • інфекційні захворювання;
 • гострі запальні захворювання;
 • злоякісні пухлини;
 • стан алкогольного сп'яніння;
 • вагітність;
 • гіпертиреоз;
 • серцева недостатність;
 • високий кровоносний тиск.

Дозвілля

Щорічно в серпні Дебрецен розквітає разом з Парадом Квітів. Парад збирає безліч туристів з різних країн, насолодитися чудовим видовищем. ДебреценНеподалік від міста знаходиться степ Хортобадь, тут організовують дні верхової їзди, вони проходять на міжнародному рівні, а разом з ними Хортобадский ярмарок, що проводиться у Девятиарочного мосту.

Для любителів природи є прекрасна можливість відвідати національний парк хортобадьский, він є першим угорським національним парком і входить до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Багата флора і фауна порадує око своїм достатком, тут можна побачити рідкісних тварин. На території парку знаходиться Музей пастухів, де є можливість ознайомитися з культурою та побутом місцевих пастухів. Після гостин у музеї можна смачно підкріпитися в ресторанчику «Надьчарда».

Якщо вільного часу предостатньо, то варто відвідати Музей Хайдушаг, Будинок Фазекаш, греко-католицький собор в місті Хайдудорога або будиночки з очеретяними дахами в Надьваре. Не менш цікавим буде відвідання самого старовинного готелю в країні, який функціонує і в наші дні. Найпрекраснішим старовинним будинком в Дебрецені є Міська Ратуша, так що варто подивитися і на неї або оцінити розміри найбільшою вітряка в Європі, що розташований на вулиці Boszormenyi.Дебрецен

Ще однією цікавою пам'яткою Дебрецена вважається парк Надьерде, він знаходиться в північній частині міста. У 1939 році йому присвоїли статус природного заповідника. На території парку розміщений термальний лікувальний комплекс. Також у парку Надьерде є зоопарк, розплідник дерев і аквапарк.

Але і це ще не всі визначні пам'ятки, на які багате місто. Список дуже великий, адже будучи в Дебрецені не можна пропустити можливість не оцінити шикарну колекцію живопису Музею Дері, або музей прикладного мистецтва, що розмістився в старовинній будівлі кальвіністський коледжу з його величезною бібліотекою (300 тисяч томів). А як можна пройти повз Малої кальвіністської церкви, не звернувши увагу на незвичайну «обрізану» вежу!

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

курорти угорщини, цікаві міста угорщини, дебрецен, угорське місто дебрецен, визначні місця дебрецена, екскурсії в дебрецен, відпочинок в дебрецені, що побачити в дебрецені, тури в дебрецен, тури в дебрецен з києва, тури в дебрецен з україни, купальня надьєрде в дебрецені, цікава інформація про дебрецен.

witch.hand