(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

МІСТ СВОБОДИ АБО МІСТ ФРАНЦА ЙОСИПА В БУДАПЕШТІ

Міст СвободиСамий південний міст Будапешта - Міст Свободи, він з'єднує дві частини міста Пешт і Буду. Його довжина становить 333,6 метра, а ширина сягає 20,10 метрів, загальна вага металоконструкцій - 4900 тонн. Міст Свободи спорудили в 1894-1896 роках, архітектором цієї будови був Янош Фекетехазі. Будівництво моста було присвячено 1000 річчю Угорщини. За своє історичне життя міст іменували як: «Міст на площі Вамхаз», «Міст Митниці» (адже її будівля стояла на набережній Пешта), а також «Міст Франца Йосипа», на честь імператора, який відкрив цей міст і власноруч вбив у бруківку конструкції останню заклепку. Щоб внести останній штрих, королю Францу Йосипу не довелося забивати заклепку, важким ручним молотом. Для цього достатньо було запустити паровий молот за допомогою кнопки і срібна заклепка, на якій вибиті ініціали кайзера, знайшла своє призначене місце. Але, на превеликий жаль, вона не дочекалася нашого часу, їй швидко «приробили ноги», адже срібло цінувалося в усі віки!

Міст СвободиНа думку фахівців, міст Свободи є найкрасивішим з консольних мостів в усьому світі. Ім'я, яке зараз має міст, він здобув по закінченню Другої Світової Війни. У часи цих страшних подій гітлерівці підірвали всі мости Будапешта. Завдяки компетентним висококласним радянським інженерам, мости відновили в їх первинному вигляді, правда, крім моста Ержебет. Виходячи з історичних даних, Міст Свободи можна вважати найстарішим у столиці Угорщини. Він був не найпершим, але найстарішим, адже при його реконструкції використовували металеві конструкції, з яких він раніше був побудований, піднімаючи їх з Дунаю. Це практикувалося тільки у випадку з даними мостом, всі інші міські проходили відновлення з нових з'єднувальних конструкцій прольотів. Справжнім технічним бpaвуpoм є використання зруйнованих вибухом деталей. Всі дефекти, які були отримані в результаті руйнування, виправлялися тут же. Відсутні деталі замінили металоконструкціями з іншого моста, які виготовили за старовинними кресленнями. Збірка 50-ти тонних частин прольотів конструкції проводилася на березі, і потім, за допомогою плавучих кранів, їх вбудували в середню частину споруди. Місцеве населення з великою напругою стежило за відновленням металевого гіганта. Остаточно роботи були завершені в 1946 році 20 серпня, в цей день провели урочисте відкриття моста Свободи.

Історія Проектування Моста Франца Йосипа

Міст СвободиДля створення Моста Свободи був оголошений конкурс міжнародного масштабу на кращий архітектурний проект. Першість у тендері взяли угорські архітектори. По закінченню конкурсу зупинилися на проекті Яноша Фекетехазі, хоча його проект в гонках зайняв друге місце. Воістину це перший угорський міст. Адже попередні мости (Міст Маргіт і Ланцюговий міст) проектувалися і будувалися іноземними фахівцями, і навіть деталі та елементи конструкцій збирали за кордоном, а потім транспортувалися до Угорщини. А ось Міст Свободи, аж до найдрібніших деталей, проектували і збирали угорські інженери. Дорожнє покриття мосту було споруджено з дерев'яної бруківки, а на тротуарах прокладений асфальт. Міст освітлювався 68 лампами, 48 з цього числа - газові. По обидві сторони моста були встановлені митні будиночки. З 31 березня 1898 по мосту пустили трамвай, колії якого розташовані по краях дороги, а електроконтакт прокладений вздовж рейкових з'єднань. Верхню контактну дугу встановили в 1923 році, а в 1938 році трамвайні колії перенесли на центр проїжджої частини.Міст Свободи

Неподалік від мосту, в період з 1922 по 1926 рік, розташовувалася станція гідроплана, вона була сполучною ланкою між Будапештом і Балатоном. По інший бік мосту знаходилася споруда Дунайського басейну, яке була на плаву, тут збиралася безліч відвідувачів, що освіжалися в чистих водах Дунаю.

З мостом Свободи пов'язана одна цікава традиція, викидати старі непотрібні речі з моста в день 1-го квітня, але до нашого часу ця традиція не збереглася.

Часто міст служить майданчиком для проведення міських свят, його перекривають на час проведення заходу.

Існує прикмета, що потрібно загадати бажання пропливаючи під мостом і воно неодмінно збудеться. Так що не полінуйтеся згадати додаткове бажання - «Вічної молодості мосту Свободи!»

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

Південний міст Будапешта - Міст Свободи; Міст Свободи найстаріший в столиці Угорщини; Історія проектування Моста Франца Йосипа; Найкрасивіший консольний міст у світі; Прогулянки по Мосту Свободи, пам'ятки Будапешта, міст свободи, відомі мости Будапешта, що побачити в Будапешті, екскурсії по Будапешту, тури в будапешт, цікава стаття про міст свободи в Будапешті.

witch.hand