(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ТЕРМАЛЬНИЙ КУРОРТ У МІСТІ МІШКОЛЬЦ

Мішкольц Мішкольц - прекрасне північно-східне угорське місто. Його населення становить 178950 осіб. Місто гордо розташувалося на березі річки Шайо, розкинувшись біля підніжжя гір масиву Бюкк. Місто широко відоме як промисловий центр. Мішкольц знаходиться в 175 кілометрах від Будапешта (столиця Угорщини).

Перші поселення на території теперішнього міста були ще в часи палеоліту. Завдяки розкопкам було визначено, що ще 70 000 років тому тут жили люди. Кельтські племена жили тут ще до римського завоювання. Статус міста Мішкольц отримав в 1364 році завдяки королю Лайошу Великому. За час правління Лайоша Великого в околицях міста звели фортецю Дешдьєр, яка в наші дні опинилася в межі Мішкольца, у зв'язку з його значним розширенням. Турки в 1544 році спалили місто. І тільки в XVII столітті він був повністю звільнений. Одним з найголовніших центрів антигабсбурзької боротьби, яку в XVIII столітті очолював Ференц Ракоці, був саме Мішкольц.Мішкольц

Мішкольц зазнав наступну пожежу в 1707 році, його скоїли імперські війська, які захопили місто і знесли стіни фортеці. У період XVIII -XIX століть Мішкольц розвивався і відновлювався, індустріалізувався. На цій ділянці часу будуються і вводяться в інтенсивну експлуатацію печі для виплавки чавуну. Початок ХХ століття відобразилося в історії міста як одного з найголовніших індустріальних міст країни. Мішкольц був самим розвиненим центром важкого машинобудування і металургії в Угорщині. Затяжна криза соціалізму 90-х років ХХ століття призвела до відтоку робочого класу і зниження чисельності з 211 до 178 тисяч в період з 1985 по 2004 роки. На даному етапі місто майже подолало кризу завдяки стрімкій реконструкції радянських старих підприємств на сучасний лад і розвитку малого бізнесу.

Курорт Мішкольц-Тапольца

Неподалік від міста Мішкольц (в 7-ми кілометрах) знаходиться курорт Мішкольц-Тапольца. Він представлений відкритою купальнею, площа поверхні якої становить 4500 м², заповідним парком, озером, печерною купальнею. Печерна купальня була відкрита в 1959 році. Раніше це була Озерна печера, яка на протязі тисячоліть перетворилася (вимилась у твердих вапнякових породах) і прийняла образ купальні. Унікальний природний басейн у всій Європі має такий же унікальний склад термальної води, що наповнює його. Щільність води дуже низька порівняно з іншими лікувальними водами, тому час купання в озері не обмежена. Купальню прикрашають басейни-«галереї», вони радують око своєю незвичайною красою. Температура в печерній купальні стабільна цілий рік.

Мішкольц Мішкольц

Показання:

 • артроз;
 • шлунково-кишкові захворювання;
 • захворювання серцево-судинної системи;
 • захворювання опорно-рухового апарату;
 • захворювання органів дихання;
 • ревматоїдний артрит;
 • спондиліт;
 • хронічний поліартрит;
 • реабілітація після травматичних операцій;

Протипоказання:

 • хронічний бронхіт;
 • бронхіальна астма;
 • клаустрофобія.

Гроти купальні відрізняються один від одного специфічними рисами й особливостями, що їм властиві - водними струменями (вони пульсують зі стін і дна басейну), «джакузі», підводною течією.

Кульовий зал вважається центральним приміщенням купальні. Поряд з залом знаходиться невеликих розмірів басейн з маленькими водоспадами, які б'ють з різною силою під різними кутами. Ці струмені води відпочиваючі використовують як масажери. Тут можна поплавати по тунелях, оглянути Зоряну печеру. Температура води в Зоряній печері на кілька градусів вище, ніж в інших залах. Назва печери пов'язано зі світильниками, які розташовані на стелі.Мішкольц

Вода цього курорту входить в список вапняково-вуглекисло-водневого типу і насичена йодом, бромом, кальцієм і кислотами - магнезії метаборної і метакремнієвої. Легка радіоактивність води полягає в розчиненому в ній радоні.

З Печерної купальні є шлях, який веде прямо до зовнішніх відкритих басейнів. На шляху до них зустрінеться приміщення, обладнане дахом, який нагадує гігантську раковину. Під час дощу під нею чудово можна продовжити приймати цілющі процедури. Курорт оснащений не тільки купальнями, а й саунами і спа-салоном.

Оздоровчий ефект в купальнях Мішкольц-Тапольца пов'язаний не тільки з термальними водами, а і з прекрасною мальовничою природою дикого лісу, який оточує курорт. Тут йде «зцілення» тіла та нервової системи людини.

Визначні місця Мішкольца

Белварош- серце міста Мішкольц, він щільно забудований старовинними будівлями, побудованими в стилі бароко, які відображають унікальність душі міста. Огляд його визначних місць не займе багато часу, адже найголовніші історичні та архітектурні цінності розміщені дуже компактно - на вулиці Іштвана Сечені. Мішкольц Ця вулиця має прекрасне завершення у вигляді міського вокзалу і назвою «Тиса». Його побудували на початку минулого сторіччя, і має він вигляд в стилі еклектики. У спорудженні використовували проект знаменитого угорського архітектора - Ференца Пфаффа, чия популярність пов'язана саме із спорудженням надзвичайної краси залізничних станцій. На сьогоднішній день вокзал Тиса складає список найважливіших пам'яток Мішкольца.

Велика частина вулиці Іштвана Сечені тримає свій шлях між старовинною Ратушною площею і торговим центром «Синв-парк». Тут розташовується величезна кількість споруд кінця XIX століття, зведених після «Великого Потопу» (повінь в 1878 році).Ратушна площа оточена чудовими будівлями давніх XVII -XIX століть. У це число входить будинок Ракоці, зараз у ньому розмістилася Художня галерея. Прогулюючись пішохідною зоною обов'язково варто звернути увагу на театр Мішкольца (зведений в 1856 році), йому присвоєно статус національного театру Угорщини. Він є найдавнішим театром країни, який побудований з каменю.

Православна церква в місті Мішкольц не залишить байдужими своїх відвідувачів. Вона зачарує своїм унікальним 16-ти метровим різьбленим іконостасом з 88 іконами, що зображають життя Спасителя. Рядом з церквою знаходиться музей Угорської православної церкви.

Мішкольц Не менш цікавим буде ознайомлення з іудейською синагогою, музеєм Голокосту (розташований тут же) і давньою Кальвіністською церквою, з якої кожні 20 хвилин звучить малиновий передзвін дзвонів.

Замок Дешдьєр розміщений на околиці міста в західній його частині. Його історія бере свої витоки з далекого XIV століття, коли він був шикарно прикрашений та обладнаний і служив улюбленим місцем королю Лайошу Великому. Зараз тут протягом усього року діє історичного характеру паноптикум. Кожна башта в замку закріплена за певною експозицією. З року в рік, щоліта, тут проходить величезна кількість фестивалів, свят, історичних театралізованих вистав.

Крім пам'яток архітектурного характеру в Мішкольці існує безліч музеїв, які з величезним задоволенням поділяться своїми історичними знаннями зі своїми відвідувачами. Мішкольц Цей список досить змістовний і значуще місце в ньому займає Картинна галерея, колекцію якої систематично поповнюють місцеві меценати.

Як дістатися

Час у дорозі від Будапешта до Мішкольц займе близько двох годин. Місто з’єднує зі столицею залізниця. Через місто проходять автомобільні дороги на Дебрецен та Кошице. Неподалік від Мішкольца знаходиться аеродром, використовується для вантажних перевезень.

Міський транспорт складається з 2-х трамвайних маршрутів і 45 автобусних. Обидва трамвайних маршрути проходять через залізничний вокзал.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

мишкольц, курортне місто мишкольц, відпочинок в мишкольц, місто мишкольц, тури в мишкольц, лікування в мишкольц, екскурсії в місто мишкольц, мишкольц-тапола, курортне містечко мишкольц-тапола, визначні місця в мишкольці, що побачити в місті мишкольц, тури і відпочинок в мишкольц. 

witch.hand