(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ
СТАТТЯ "МУЗЕЙ ВИШИВКИ"

У стінах Міжнародного музею української вишивки представлені величезні колекції не лише класичних, але й нестандартних речей, які були створені згідно з кращими традиціями українського народу. Чимало вишивок виконано на домотканому матеріалі, але це не заперечує того факту, що створення деяких екземплярів інколи потребувало застосування сучасних технологій. Майже всі роботи прикрашені національними візерунками, орнаментами Волинського та Закарпатського краю. Покликання експозиції Міжнародного музею вишивки полягає в донесенні до інших народностей і країн багатства української культури, а також її старовинних обрядів і традицій. В музеї ви маєте чудову можливість приміряти яку-небудь вишиванку, що припала вам до смаку, і спробувати повишивати на майстер-класах, які проводяться тут регулярно.

Дата заснування Міжнародного музею української вишивки – 19 серпня 2010 року. Колекцію музею створила Тетяна Іванівна Протчева, використавши як основу свої власні роботи. Тетяна Іванівна – справжній майстер своєї справи. Вона славиться численними унікальними роботами, які відомі не лише на території України, але й за кордоном.

Вишивки Тетяни Протчевої вже встигли побувати в Великобританії, Японії і навіть США. Майстриня стверджує, що любов до вишивки їй привила мама. Тетяна Іванівна почала вишивати ще в шкільні роки. Саме там її перші роботи й побачили світ. Згодом, після того, як вона вступила до інституту, про дивовижне хобі довелось надовго забути через нестачу часу. Але згодом захоплення вишивкою знову спалахнуло в душі майстрині, при чому з такою силою, що породило цілісінький музей.

Карта України – це один із центральних музейних експонатів. Це канонічний мистецький витвір, який узгодили навіть у інституті картографії. На карті відсутні навіть найменші неточності і помилки. Цей чудовий експонат підтримує імідж України передусім за кордоном, бо всі регіони нашої держави представлені притаманними тільки їм орнаментами.
Щоб виконати карту, майстрині довелось використати тканину, виготовлену на Луцькому шовковому комбінаті, який є одним із небагатьох, що виробляє канву для вишивання. Жінці чудово вдається підтримувати й сімейні традиції, підтвердженням чого служать як мінімум дві виставочні роботи, виконані у вигляді генеалогічних дерев родини Тетяни Протчевої.

Як стверджує майстриня, вона довго виношувала ідею поєднати українців якимось спільним проектом (картою). Втілити її в життя вдалося лише в 2009 році.

Автор Остап Українець

Статті про Київ і область > Софіївська площа :: Софія Київська :: Михайлівський Золотоверхий собор :: Фролівський монастир :: Володимирський Собор :: Урочище Феофанія :: Кирилівська церква :: Київ мажорний :: Видубицький монастир :: Іллінська церква :: Андріївська церква в Києві :: Археологічний заповідник Китаїв :: Караїмська кенаса у Києві :: Будинок з химерами :: Аскольдова могила :: Арка Дружби Народів :: Замок Річарда :: Пам’ятники Києва :: Пейзажна алея :: Миколаївський костел в Києві :: Київська фортеця :: Невідомий Київський замок :: Золоті Ворота :: Постамент Батьківщина :: Архітектура Печерську :: Фунікулер :: Київський Печерськ :: Поштова площа Києва :: Андріївський узвіз :: Маріїнський парк :: Контрактова Площа :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Пуща Водиця :: Старовинний район Києва-Поділ :: Гідропарк :: Труханів острів :: Голосіївський парк :: Парк Слави :: Музей Однієї Вулиці :: Дельфінарій Немо в Києві :: Музей Експериментаніум :: Міжнародний музей вишивки :: Музей іграшки :: Музей книги :: Художній музей :: Музей воскових фігур :: Музей води у Києві :: Музей Булгакова Київ :: Музей Тараса Шевченка :: Світ козаків-Мамаєва Слобода :: Храмовий комплекс Буки :: Українське село :: Олександрія :: Контакти

музеї києва, цікаві місця києва, екскурсії для дітей та школярів по києву, тури в київ, екскурсія до замку, тури по києву для дітей, цікаві музеї києва, що показати дітям у києві, куди повести дитину в києві.

witch.hand