(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ ВІДПОЧИНОК В КРИМУ.
СТАТТЯ: МАСАНДРІВСЬКИЙ ПАЛАЦ.

Крим завжди радо зустрічає своїх гостей теплим морем, жарким сонцем, вічнозеленою рослинністю, а також знаменитими і красивими пам'ятниками архітектури. Господарем затишного селища Масандра, що знаходиться недалеко від «столиці» південного берега Криму - Ялти, по праву вважається Масандрівський палац.

Масандрівський палац відноситься до числа головних визначних пам'яток Криму. Цей палац - один з найцікавіших пам'яток архітектури XIX століття. Архітектурний стиль його нагадує французькі замки, побудовані в епоху Відродження. Масандрівський палац був побудований спеціально для російського імператора Олександра III. Трохи пізніше він став літньою резиденцією і для іншої не менш важливої людини в історії Росії - генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва. Довгі роки радянські власті оголосили «закритим» об'єктом цей прекрасний пам'ятник архітектури. Царський палац став державною дачею, де любили відпочивати перші особи держави. У 1990 році Масандрівський палац передали Музейному об'єднанню «Палаци і парки Південного берега Криму», з метою відновити тут первісний інтер'єр, що призначався ще Олександру ІІІ.

З 1992 року, після проголошення України незалежною державою, Масандрівський палац отримав статус Музею національного значення. Він став філією Алупкінського Державного палацово-паркового заповідника.

Масандрівський палац в Ялті є справжнім архітектурним дивом, яке вражає всіх відвідувачів не тільки пишністю зовнішньої обробки, дивовижною красою внутрішнього оздоблення, але і знаменитим Массандрівским парком, який оголошений справжнім пам'ятником садово-паркового мистецтва. А по-іншому і не може бути! Масандрівський парк був створений ще в першій половині дев'ятнадцятого століття. Зараз на його території, яка становить близько 42 га, налічують більше 250 різних видів рослин, серед яких як представники місцевої флори, так і екзотичні заморські "гості". Композиція замку і його величезного парку створюють унікальний архітектурно-парковий ансамбль, в якому існують безліч цікавих місць (потаємні місця і стежки, кам'яні хаоси з печерами), де невідомо, що створено природою, а що доповнила рука людська.

Палац знайшов для себе затишне і відокремлене містечко біля церкви Усікновення глави Іоанна Предтечі, біля підніжжя Головної гряди Кримських гір, загубившись у вічнозеленому лісі, де завжди панують тиша і спокій.

Масандрівський палац - це триповерхова будівля, прикрашена безліччю декоративних деталей. Домінантою цієї споруди, яка зайвий раз підтверджує її унікальність, виступає пірамідальний дах. Казкова витонченість, легкість високих камінних труб, стріловидні завершення фортечних веж стали справжнім втіленням геніальної архітектурної ідеї авторів і творців настільки прекрасного замку.
Будівництво Масандрівського палацу почалося в 1881 році за замовленням князя С.Воронцова, спадкоємця губернатора. Його мрією було побудувати посеред парку невеликий палац, тому для зведення цієї будівлі була обрана мальовнича місцевість, багата красивими гротами, скелями і джерелами. Але на жаль ... мріям князя не судилося здійснитися. Він не встиг навіть і пожити в цьому палаці. Все, що встигли побудувати до його смерті, це спорудити двоповерхову кам'яну будівлю з оцинкованим дахом і підвалом. Через кілька років весь Масандрівський маєток, разом з його недобудованим замком, перейшов у володіння імператора Олександра III. Через 11 років від початку зведення палацу, з 1892 року відновилося його будівництво. Спочатку, палац будувався за проектом французького архітектора Етьєна Бушара в стилі замків епохи Людовика XIII (нео-ренесанс і нео-бароко). З 1892-1902 будівництво Масандрівського палацу проводилося згідно з проектом нового архітектора М.Месмахера, який вніс суттєві зміни в архітектурний ансамбль замку, декор його фасаду, виразивши його у стилі модерн, в планування і інтер'єр парку.
Завдяки роботі Месмахера палац знайшов більш виразний образ. Первісна споруда з гостроверхими дахами, квадратної і двома круглими вежами, мансардами і парадними напівкруглими сходовими маршами, робила замок дуже романтичним. Месмахер же створив тут єдиний розкішний палацово-парковий ансамбль, який доповнив відкритими галереями, терасами і балкончиками.
За проектом Месмахера кардинально змінився зовнішній вигляд палацу: похмурі сірі стіни замінила жовта метласька плитка, яка дуже добре поєднувалася з позолоченими гратами, вазами, що стоять біля парадних сходів, з двоголовим орлом на південній вежі. Стіни будівлі прикрасили кам'яними різьбленими деталями: капітелями, карнизами, наличниками і різноманітними скульптурними прикрасами. Дуже красивим став вид даху палацу - її покрили лускатим шифером, а також незвично оформили димові труби. У парку, на терасах і на балконах М.Месмахер встановив безліч оригінальних декоративних ваз і скульптур, що зображували грецьких богів, химер, сфінксів, сатирів.

Для будівництва та зовнішнього оздоблення палацу використовувалися новітні будівельні технології та декоративні матеріали того часу, завдяки яким Масандрівський палац набув образ казкового замку.
З самого початку Масандрівський палац планували зробити літньою резиденцією для відпочинку королівської сім'ї, тому тут немає кабінетів і приймальних залів. Та й взагалі, перебуваючи в отакому райському куточку світу неможливо проміняти насолоду його красою навіть на вирішення якихось важливих державних справ! Житлові кімнати характеризуються невеликою висотою, низькими стелями, теплом і затишком, що походить від камінів з мармурового вапняку. Внутрішня частина будівлі прикрашена безліччю живопису по склу, вітражами і випалювання по дереву. Декоративне оздоблення інтер'єрів має елементи різних стилів - готичного, романського, Бароко, класицизму, рококо. Кожна кімната зберігає свій неповторний художній образ. Багато предметів домашнього побуту царської сім'ї збереглися і в даний час представлені в експозиціях палацу - це красиві каміни, величезні дзеркала, люстри ручної роботи, розкішні меблі з червоного дерева.
Перші два поверхи Масандрівського палацу в даний час займає музей, де розміщується експозиція палацових інтер'єрів XIX століття. У залах третього поверху розташувались стаціонарні виставки, що притягають своєю унікальністю і красою мільйони туристів з усіх куточків світу.

Що ще можна сказати про цей величний пам'ятник архітектури, про прекрасний Масандрівському палаці Олександра III - чудовий, чарівний, дивовижний, елегантний, незвичайний, вишуканий .... Казковий замок!

Автор Марина Мельниченко

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури в Крим, стаття про Масандрівський палац, палаци в Криму, екскурсія по Криму, тур до Криму з Києва, опис Масандрівського палацу в селищі Масандра, цікава інформація по массандрівському палацу, відомі місця Криму, що подивитися в Криму, пам'ятки Криму, пам'ятники архітекрури Криму, палаци і пам'ятники Південного берега Криму, будівництво Масандрівського палацу, опис Масандрівського палацу, фото Масандрівського палацу.

witch.hand