(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

МАРЦИПАН - СОЛОДКИЙ ПОДАРУНОК З УГОРЩИНИ

Музей МарципанаПід час поїздки в будь-яку країну завжди актуальною стає тема сувенірів і подарунків, адже треба привезти рідним і близьким частинку емоцій від подорожі або ж залишити щось для себе на пам'ять. У цій статті ми хочемо розповісти вам про один з найпопулярніших, цікавих і корисних подарунків, які можна привезти з Угорщини. Звичайно ж, це смачний і корисний марципан!

Марципан - це один з найпопулярніших видів кондитерських виробів, приготований на основі мигдалю і цукру. На сьогоднішній день достовірно невідомо, в якій країні і в якому саме місті вперше були приготовлені ці солодощі. Але з упевненістю можна заявити, що в Угорщині до марципану відносяться з особливою повагою і великою любов'ю. При цьому Угорщина абсолютно не претендує на звання «батьківщини марципану».

Марципан в Угорщині почали виготовляти ще під час правління короля Матяша, в XV столітті.Подавали до столу його у вигляді мигдальної пасти. Відтоді інтерес до марципану серед кондитерів та аматорів солодощів почав стрімко зростати. На підтвердження цьому в Угорщині на сьогоднішній день відкрито п'ять Музеїв Марципана в різних містах. Але про це трохи пізніше.Музей Марципана

До складу основних інгредієнтів справжнього марципану повинні обов'язково входити цукровий сироп або пудра, і дуже дрібно подрібненого мигдалю. Справжній марципан виготовляють обов'язково з солодких ядер мигдалю, але з додаванням певної частки і гірких мигдальних ядер, без якої справжній аромат і смак мигдалю не зможе відкритися. На сьогоднішній день існує вже дуже багато рецептів приготування десертів з марципанів. Але які повинні бути правильні пропорції гіркого і солодкого мигдалю, відомо тільки справжнім кулінарам і майстрам своєї справи.

Ні для кого не секрет, що марципан володіє величезними корисними властивостями, оскільки містить багато поживних речовин. Мигдаль є відмінним джерелом фолієвої кислоти, вітаміну Е і рослинних білків. Марципан добре допомагає при нервових напругах, душевних розладах, при плевриті і астмі. Він також перешкоджає розвитку різних серцево-судинних захворювань, сприяє зміцненню зору, зниження рівня холестерину і підняттю настрою людини.

Під час таких традиційних свят, як Новий Рік, Різдво, День Святого Валентина, Великдень, Хеллоуїн і багато інших, стрімко зростає інтерес до марципанових десертів і, звичайно ж, їх продажу. Придбати солодощі можна в різних сувенірних крамничках, або ж в кондитерських, які відкриті при Музеях Марципана.

Найвідомішим і найцікавішим марципановим музеєм в Угорщині вважається Музей в місті Сентендре. У 1994 році відбулося відкриття цього закладу під керівництвом найвідомішого угорського кулінара Кароя Сабо. Ім'я цієї людини широко відомо на території всієї Європи. В Угорщині ж його шанобливо називають Король марципану, або ласкаво звертаються Сабо Бачі, що в перекладі з угорської мови означає «дядько Сабо».Музей Марципана

У залах цього музею представлені цікаві скульптурні композиції, приготовані з марципанів. Найкрасивішими є значних розмірів весільний торт, будівля Парламенту Угорщини, карта країни, скрипка і портрет великого композитора Моцарта, величенний портрет королеви Марії Терезії в оточенні діточок, цілий зал, який присвячений Австрії. Для дітей у цьому музеї просто рай - безліч композицій, що зображують фігурки людей і тварин, казкових героїв, будиночки і кінні екіпажі. І вся ця краса зроблена з марципану!

У Музеї є кондитерська, де можна спробувати або купити на подарунок солодощі з марципану, а також майстерня, в якій можна поспостерігати за процесом створення композицій і різних виробів з марципанів.

Музей марципанів в Сентендре розташований за адресою - Szentendre, Dumtsa Jeno u. 12.Вартість вхідного квитка становить 450 форинтів для дорослої людини і 300 форинтів для дітей. Графік роботи музею: щоденно 09.00-19.00, а в літній час - 09.00-20.00.

Ще один не менш популярний Музей марципанів знаходиться в місті Кестхей, поруч з відомим палацово-парковим комплексом Фештетичей, за адресою - Keszthely, Katona Jozsef utca 19. Працює музей з вівторка по неділю з 10.00 до 18.00. Вартість вхідного квитка становить 180 форинтів для дорослої людини і 120 форинтів для дітей.

Музей марципанів в Кестхеїбув відкритий в 1996 році відомим угорським кондитером Катона Йожефом і його дружиною. Їх стараннями і створена основна колекція композицій цього музею, кількість яких налічується приблизно 100 штук. Самим вражаючим експонатом є палац Фештетичей з парковою зоною, клумбами, фонтанами, прудиком і рибками, на виготовлення якого було витрачено майстрами майже 2 місяці. Крім того тут можна побачити й інші пам'ятки Угорщини, зроблені з марципанів, а також безліч фігурок і казкових персонажів, різні сувенірчики, квіточки. Як сувенір, привезеного з Угорщини, туристи часто купують елегантнуквітку - троянда зі стеблом, якатакож зробленаз марципану, до того ж вонаакуратно упакованав пластикову тубу, що дозволяє краще зберегти і зручно перевозити подарунок.

У даному музеї є також кафе-кондитерська, де можна поласувати різними марципановими десертами.Музей Марципана

Музей марципанів в Будапешті розташований за адресою - Budapest, Hes Andras ter 1-3що знаходиться з тильного боку церкви Святого Матяша. Графік роботи музею: щоденно 10.00-18.00, а в зимовий час - 09.30-17.00. У цьому музеї можна також побачити безліч дивовижних композицій з марципану, що зображують різні фігури, пам'ятки Угорщини та Європи. Однією з найбільш вражаючих є храм Василя Блаженного. Дивно просто, як цим вірутозним кондитерським майстрам вдається відтворювати такі чудеса!

Ще одним популярним марципановим музеєм є Музей в місті Егер, який розташований в його історичному центрі, недалеко від мінарету. У виставкових залах цього Музею представлені шедевральні композиції з солодощів Лайоша Копчика, майстерність якого було неоднокрастно винагороджено призами на міжнародних конкурсах кондитерського мистецтва. В Егерському Музеї Марципану є величезна марципанова кімната, оформлена в стилі бароко і нагадує зал якогось палацу XVIII століття.

Музей марципанів в Егері розташований за адресою - Eger, Harangonto u. 14.Вартість вхідного квитка становить 600 форинтів для дорослої людини і 300 форинтів для дітей. Графік роботи музею: з вівторка по неділю з 09.00 до 18.00.

І останній, п'ятий, Музей марципанів знаходиться в місті Печ, за адресою - Pecs, Apaca utca 1. Графік роботи музею: щоденно 10.00-18.00. Вартість вхідного квитка для дорослого - 350 форинтів, для пенсіонерів та студентів - 200 форинтів.

Якщо ви відправляєтеся в Угорщину, радимо вам відвідати хоча б один з перерахованих вище марципанових музеїв і на власні очі побачити всі їх чудові композиції, приготовані з солодощів.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

музей марципанів, солодкий подарунок з угорщини, сувеніри та подарунки з угорщини, марципан, угорський марципан, музей марципанів в Сентендре, музей марципанів в Будапешті, музей марципанів в Егер, музей марципанів в печ, музей марципанів в Кестхей, що побачити в музеї марципану

witch.hand