(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 


З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ПО КИЄВУ
"ЗАГАДКИ МАРІЇНСЬКОГО ПАРКУ"

 

Маріїнський парк по праву вважається одним із найулюбленіших місць відпочинку киян і гостей міста. Його неповторність відчуваєш і тихим ранком, і в гомінкий день, і чарівним вечором, освітленим теплим загадковим світлом паркових ліхтарів. Саме в такому багатогранному місці, яким і є Маріїнський, можна зрозуміти одну з частинок душі Києва - загадкової і ваблячої.

Маріїнський парк розташований на верхній Дніпровській терасі від Володимирського узвозу до станції метро «Арсенальна».

У минулому мав назви: Жертв Революції, Пролетарський, Радянський, Царський, Міський, Першотравневий.

Свою назву він отримав на честь дружини імператора Олександра ІІ, імператриці Марії Олександрівни. У 1874 році на її кошти тут був розбитий регулярний парк в англійському стилі площею 8,9 га. Закладено за проектом садівника О.Г. Недзельського. У 1763 році в парку за участю садових майстрів Д. Фока та Л.І.Гофмейстера були висаджені плодові дерева і побудовані оранжереї.

На території Маріїнського парку знаходяться: Арка Дружби Народів, Ляльковий театр, музей Води, Маріїнський палац, стадіон "Динамо", пам'ятники генералу Ватутіну, учасникам Січневого повстання 1918 року і видатній українській артистці Марії Заньковецькій, могили революціонерів Андрія Іванова та Івана Смірнова-Ласточкіна.

Скульптурна композиція з аркою "Дружби Народів" з'явилася в 1982 р. в ході підготовки до святкування 1500-річчя Києва, замінивши Літню естраду. Центральним у композиції є монумент Дружби Народів, присвячений возз'єднанню України з Росією. Виконаний він з металу, граніту і бронзи і являє собою двохфігурну композицію (висота - 6,2 м) робітників - росіянина й українця, що спільно підняли стрічку з орденом «Дружби Народів». Неподалік - стела з багатофігурною групою, в центрі якої - Богдан Хмельницький і боярин - російський посол. Ця група створена за мотивами історичної події, що стався 8 (18) січня 1654 р., - Переяславської Ради. Скульптурні групи поєднує арка-веселка «Арка Дружби Народів».

Київський Державний Академічний театр ляльок, найстаріший ляльковий театр України, був заснований в 1927 році. У 2002 році за величезний внесок у розвиток українського театрального мистецтва, Київському Державному театру був присвоєний статус академічного театру. Проект нового Київського академічного театру ляльок розробив архітектор Віталій Юдін. Триповерхова будівля у формі казкового замку зі шпилями вміщає в себе дві зали - на 300 і 110 чоловік. Ще є дитяче кафе і  музей антикварних ляльок.

Музей Води – один з новітніх і найпопулярніших музеїв Києва, який знаходиться в будівлі першої міської водонапірної вежі, побудованої у 1872 - 1876 рр. Башта ця - пам'ятник архітектури XIX століття.

У Музеї діє експозиція, яка повідомляє про воду буквально все, відображаючи кругообігводи в природі. Створено умови для подорожі по континентах, під час яких можна побачити як тануть льодовики, йде дощ, водоспад, виверження гейзера. Для малюків є можливість змінити русло річки, погратися з мильними бульбашками, а також доторкнуться до живої риби, яка живе у величезних аквасистемах.

Стадіон «Динамо» (Стадіон «Динамо» ім. В.В.Лобановського) - клубний домашній стадіон ФК Динамо Київ. Архітектори - В. Осьмак та В. Безпалий. На початку XX століття на території нинішнього стадіону розміщувалися теплиці, з яких постачали овочі та фрукти для царської резиденції - Маріїнського палацу. На цьому місці знаходилося і вельми популярне серед городян кафе-шантан «Шато-де-Флер».

Маріїнський палац знаходиться поруч із будівлею Верховної Ради і є церемоніальною резиденцією Президента України. Зазнавши за свою історію пожежі і реконструкціі, запроектований у стилі бароко Бартоломео Растреллі, тепер палац використовується для самітів і офіційних прийомів.

У ході громадянської війни 1917-1921 рр. Маріїнський парк стали використовувати як почесне місце для поховань. Тут з'явилася братська могила учасників Січневого повстання 1918 року. Пізніше, в 1944-му році, на місці раніше знесеної церкви Св. Олександра Невського в парку поховали радянського генерала армії Миколу Федоровича Ватутіна - командувача 1-м Українським фронтом, який звільнив Київ від німецько-фашистської окупації. А над могилою генерала поставили його гранітну статую. Скульптор пам'ятника Є. В. Вучетич, архітектор Я. Б. Білопільський. 

Не кожен киянин знає, що в Маріїнському парку стоїть скульптура видатної української артистки - Марії Заньковецької. На сцені її артистична кар'єра почалася з дебюту в "Наталці-Полтавці" (1882). Розквіт таланту Марії Заньковецької відноситься до часів її гри у відомій трупі М. Л. Кропивницького і пізніше в трупі М. К. Садовського. Критики дуже високо цінувала талант Заньковецької. Акторка і сьогодні залишається неперевершеною гордістю українського театру. Пам'ятник цей, хоч і не впадає в очі, але привертає до себе увагу, якщо зупинитися і вдивитися в нього. Пам'ятник добре вписується в атмосферу парку і особливо символічно, що встановлений він поруч зі сценою.

Паркова сцена, прозвана в народі Ракушкою збирає в собі шанувальників класичної музики і любителів запальної сальси.

Особливу повагу парк завоював серед закоханих - тут є місток присвячений найсвітлішому почуттю в світі. Тут пишуть освідчення в коханні, пов'язують стрічки і навішують замочки, сподіваючись, що ця добра прикмета зкріпить серця назавжди.

Автор Хоростовська Наталія (Aranrut)

маріїнський парк, маріїнський палац, цікава інформація про маріїнський парк, екскурсії по києвському печерську, тури по києву, екскурсійний тур по печерську, цікаві статті про київ, арка дружби народів у києві, стаття про маріїнський парк, стаття про цікаві місця києва, цікавий печерськ, цікаві факти про маріїнський парк, екскурсія по печерську, оглядова екскурсія по києву, екскурія по київському печерську.

witch.hand