(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО ВОЛИНЬ
"ЛЮТЕРАНСЬКА КІРХА"

Лютеранська кірхаТериторію історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» прикрашає ще одна красива будівля, побудована на початку ХХ століття. Ця будівля - Лютеранська кірха - відома пам'ятка архітектури Луцька, яка спочатку була лютеранською, а зараз баптистською церквою. Силует цієї церкви відіграє важливе композиційне та естетичне значення в житті міста. Адреса Лютеранської кірхи - вулиця Лютеранська, 1-в.

На рубежі XIX-ХХ століть на Волині проживала велика кількість німецьких колоністів, багато з яких були віруючими-протестантами. Довгий час вони домагалися у місцевої влади дозвіл на будівництво власного храму, і лише наприкінці XIX століття було прийнято рішення на користь німецьких колоністів. Їм було дозволено побудувати свою євангелістську церкву на місці старого костелу Діви Марії ордену кармелітів, що був побудований в 1741 році. За більше ніж сто років свого існування костелу Діви Марії довелося пережити дві пожежі. Остання пожежа відбулася в 1845 році, після чого будівля реконструкції не підлягала. На місці костелу Діви Марії в 1906-1907 році з'явилася нова церква - Лютеранська кірха. Будівництво кірхи тривало недовго, але оздоблювальні роботи храму закінчилися лише в 1911 році.Лютеранська кірха

Після завершення будівництва Лютеранська кірха отримала витончений вигляд у неоготичному стилі. Зараз це чудова однонавова споруда, над входом до якої підноситься висока дзвіниця з довгим шпилем. Це помітно прикрашає загальну панораму Старого Луцька. Будівля Лютеранської церкви облицьована високоякісною жовтою клінкерною цеглою виробництва місцевого заводу «Глікліх і Старчевського «Лучанин». Для внутрішньої кладки стін кірхи були використані цеглини кармелітського костелу. Традиційно інтер'єр Лютеранської церкви наділений нефом, притвором, тут також є абсиди і хори. Вівтар храму має структуру амфітеатру - зовнішній вхід зроблений у вигляді перспективного порталу, який завершується круглим фронтоном. На підвищенні біля вівтаря встановлено проповідницький амвон.

Лютеранська кірхаБудівлі Лютеранської кірхи довелося пережити дві страхітливі світові війни, але в ході військових дій храм постраждав не сильно. Більше руйнувань він зазнав від сильного урагану 1960 році і пожежі в 1972 році. В результаті двох цих лих церква втратила свій високий шпиль і кілька важливих елементів декору, що значно спотворило зовнішній і внутрішній вигляд будівлі.

Довгий час Лютеранська кірха не використовували як храм, її реставрацією ніхто не займався. Під час Лютневої революції 1917 року будівля використовувалася для проведення зборів уповноважених представників революційних організацій Особливою Армії Південно-Західного фронту. У радянський час в будівлі Лютеранської кірхи був розміщений обласний державний архів.

Тільки в 1990-1994 роках була проведена повна реставрація Лютеранської кірхи, після передачі її баптисткій громаді. Завдяки особливим старанням християн-баптистів церква знайшла колишній величний вигляд. Лютеранська кірха до сьогоднішнього дня належить євангельській громаді християн-баптистів, які називають її «Дім Євангелія».

Автор Марина Мельниченко

Статті про Волинь > Тури на Волинь :: Стаття про Волинську область :: Озеро Світязь :: Оконські джерела :: Українська Швейцарія :: Воротнів :: Шацькі озера :: Шацький національний природний парк :: Замок Любарта :: Зимненський Святогірський монастир :: Оборонна вежа Чарторийських :: Музей Лесі Українки :: Петропавлівський костьол у Луцьку :: Олицький замок :: Збаражський замок :: Підгорецький замок :: Будинок скульптора Голованя :: Лютеранська кірха :: Дубенський замок :: Дубенський форт :: Корець :: Кременець.Фортеця на Замковій горі :: Меджибожський замок :: Козацькі могили :: Межиріцький монастир-фортеця :: Свято-Троїцький кафедральний собор :: Музей Волинської ікони :: Покровська церква в Луцьку :: Володимир-Волинський :: Успенський собор у Володимир-Волинському :: Тунель кохання :: Острог-місто-історія

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури по волині, тури на волинь, монастирі на волині, храми і монастирі на волині, костьоли на волині, храми і монастирі в україні, храми в луцьку, лютеранська кірха в луцьку, екскурсія в лютеранську кірху, лютеранська кірха, історичні пам'ятки луцька, визначні місця у луцьку, історія лютеранської кірхи, цікава інформація про лютеранську кірху в луцьку, поїздка в україну, поїздка на волинь, що побачити на волині, цікаві тури по волині, тур по луцьку, тур по волині для іноземців, відпочинок в луцьку, где відпочити на волині, тури вихідного дня на волинь.

witch.hand