(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЇ ТА ТУРИ В КРИМ
СТАТТЯ: "ЛІВАДІЙСЬКИЙ ПАЛАЦ АБО БІЛИЙ ЗАМОК"

        Кримській півострів приваблює не тільки живописною та унікальною природою, але й своїми виключними архітектурними пам’ятками. Ансамбль величних будівель, що формують Лівадію (Лівадійський або Білий палац, Замок барона Фредерікса, Світський палац) – один з кращих пам’яток архітектури, який ви можете побачити в регіоні. Його історія починається 1834 році, коли Лівадію купує Лев Потоцький - один з найбагатших магнатів свого часу. Наступним власником стає імператриця Марія Олександрівна, дружина Олександра II. Хворіючи сухотами, вона отримала цей замок в подарунок від свого чоловіка.

        Після революції 17-го року, Лівадія стала першим у країні та світі курортом для селян, відкриття якого відбулося 17 липня 1925 року. Але найвизначніша подія відбулася у лютому 1945 року. Саме у будівлі Лівадійського палац відбулася Ялтинська(Кримська) конференція лідерів урядів коаліції СРСР, США та Великобританії (И. В. Сталін, Ф. Д. Рузвельт, У. Черчилль), а також проживала американська делегація на чолі з президентом. В той час у Лівадії були повністю зруйновані корпуси оздоровниць. Вцілів лише Лівадійський (Білий) палац. Робота конференції проходила у самому великому приміщенні палацу - Білому залі.

        До створення цього архітектурного шедевру приклав руку справжній майстер своєї справи, знавець різних архітектурних стилів академік М.П.Краснов (1865-1939) - головний архітектор Ялти. Він побудував більше 60 будівель на Кримському узбережжі. Для Лівадійського палацу за бажанням замовника - Миколи II, прототипом послугував італійський ренесанс. Монолітність, розташування будівлі, надають їй гармонійний вид на фоні кримської природи. Увесь ансамбль разом з прилеглим парком був побудований за 17 місяців і обійшовся у 2 млн. рублів. Звісно, ці гроші не були витрачені дарма. Екстер’єр, також як і внутрішнє оздоблення, неймовірно чарівні. Внутрішня обрамлення – головним чином дерево. На першому поверсі використовуються такі сорти дерев як: тис, рожеве дерево та каштан, на другому – ще більш елітні сорти: клен, ясень. У якості прикрас – велика кількість дзеркал, майолікових плит, кераміка. Лівадійський палац має 58 кімнат. Найбільші кімнати та парадні приміщення знаходяться на першому поверсі – вестибюль, парадна столова, кімната очікування, біл’ярдна, кабінет імператора, кабінет В. Черчилля та Рузвельта; на другому поверсі знаходяться житлові приміщення, а також робочий кабінет імператора, почивальня Його Високості, класна кімната великих князівн. Лівадійський палац має два унікальних дворика, один з яких представляє стилізацію під італійське патіо, а інший зроблений в арабському стилі. 

        Зараз Лівадія – це відомий санаторій, в той час як палац є національним музеєм, що складається з двох відділів: меморіального та відділу образотворчих мистецтв. В історичному відділі можна побачити виставку, присвячену Ялтинській конференції, в другій секції можна спостерігати виставки стосовно Лівадії, імператора і т.п. Не забудьте також про чудовий парк, який оточує палац. Лівадія буде перлиною вашої подорожі Україною.

Автор Дар'я Талан

        Якщо Вас зацікавили тури в Крим та Лівадію, ми з радістю допоможемо - Наші Контакти !!!

стаття про лівадійський палац, стаття про лівадію, цікава інформація про крим, цікаві місця криму, екскурсії в криму, крим тур, відомі місця криму, чим відомий лівадійський палац, екскурсія по криму, екскурсії до лівадійського палацу, тури в крим, тури в україну, тури по криму, оглядові екскурсії по кримському півострову, відпочинок в криму.

witch.hand