(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ТУРИ ПО УКРАЇНІ
СТАТТЯ: "ЛЕГЕНДА УЖГОРОДСЬКОГО ЗАМКУ"

        Якщо ви втомилися від міського життя та хочете насолодитися усією красою природи та давньої історії Західної України - вам варто відвідати місто Ужгород та Ужгородський замок "УНГВАР"- найбільш видатну його частину. Це найстаріша фортеця Карпатського регіону. Назва замку згадувалася у багатьох літописах, що свідчить про його історичну  цінність.

Побудована у Середні віки родом рицарів Другетів, фортеця - це головна окраса території недалеко від міста. У давні часи будівля слугувала оборонною спорудою, зараз це один із музеїв під відкритим небом. Знаходячись під владою Другетів, фортеця здобула славу неприступної. Вона стала свідком багатьох історичних подій: занепаду та розквіту величних Австро-Угорської та Російської  імперій, слави та обманів.

Легенда замку розповідає, що капітан Другет, дуже шанований лицар, був хазяїном замку і мав  дуже гарну дочку. То були часи, коли польські війська осаджували наші міста. Один польський генерал вирішив пробратися до лігва ворога, де його і полюбила дочка капітана Другета. Коли її батько дізнався про це, він замурував їCкульптура Геркулеса, вбиваючого гідру біля Ужгородського замкуї у стіні. І навіть зараз, коли дмуть сильні вітри, люди чують плач дівчини.

        Але не тільки легендами й таємницями привабить вас Ужгородський замок, адже це не тільки історична пам’ятка, але й музей. Якщо вам подобається архітектура, тут ви знайдете багато цікавого для себе. Фортеця побудована у стилі пізнього ренесансу. Вашу увагу приверне трьохповерховий замок з колонами та оборонними спорудами. Перед фортецею можна побачити скульптуру Геркулеса, вбиваючого гідру. Вона зроблена місцевим художником Кінне. Статуя Геркулеса є найстарішою в регіоні. Неподалік знаходиться  ще один приклад мистецтва обробки металів - Відпочиваючий Гермес. У східній частині двору - фундамент костелу, що датується XIV століттям.

        Це саме те місце, де була проголошена греко-католицька унія и почалося розповсюдження нової  греко-католицької релігії.

        Головна експозиція музею, близько 115 експонатів, розмістилася у 40 кімнатах головної будівлі, що в свою чергу розділена на різні секції:Ужгородський замок в Україні

  • відділ природи, який містить інформацію про географію, флору та фауну Карпатського регіону,
  • відділ археології на другому поверсі, присвячений найбільшій колекції бронзових витворів XIII-XIIст. до н. є. Крім того, ця колекція вважається найбільшою в Україні.

        Цінні експонати знаходяться у секції «місто та замок», вони можуть розповісти багато про історію Ужгорода та фортеці. Ужгородський замок - це знахідка для тих, хто зацікавлений в українській культурі. Якщо ви хочете поринути у справжню історію, у вас є можливість відвідати рицарські турніри, насолодитися виступом театральних та музичних гуртів. Покваптесь! Ужгородська фортеця чекає на вас!

Автор Дар'я Талан

ЗАМОВИТИ ТУРИ по УКРАЇНІ можна
044 383 32 78 або 067 444 01 90 (або онлайн заявка)

Тури на День Незалежності > Тур Смачне Закарпаття :: Тур Закарпатський калейдоскоп :: Гранд тур в Закарпаття :: Автобусний тур Файні Карпати :: Бузький Гард - 5 чудо України :: Львівська симфонія :: Тур на Шацькі озера :: Дводенний тур в Тернопіль :: Тур в Почаїв на вихідні з Києва :: Одеса - це любов :: Екскурсія палацами Поділля :: Тур у Кременець :: Триденний екскурсійний тур в Чернівці з Києва :: Тур в Камянець - Подільський та Чернівці :: Регулярний автобусний тур в Полтаву

стаття про замок унгвар, стаття про замки україни, цікава інформація замок в ужгороді, видатні місця закарпаття, цікаві місця закарпаття, екскурсії ужгород, закарпаття екскурсії, замок унгвар, замки закарпаття, видатні замки україни, замки та фортеці україни, ужгородський замок унгвар, ужгород замок, закарпаття тур, цікава інформація про замок унгвар, стаття про замки україни, цікаві місця україни.

witch.hand