(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

КОМПЛЕКС БАЛЬНЕОЛОГІЇ СВЯТОГО ЛУКАЧА

купальні Святого ЛукачаКомплекс бальнеології Святого Лукача розташований в Будайській частині Будапешта, між узбережжям Дунаю і горою Йосипа на схід від мосту Маргіт. Комплекс є критою лікувальної купальнею. Свою назву вона отримала на честь євангеліста Святого апостола Луки, який був також зцілителем.

Історія купальні Святого Лукача

У XIIстолітті в районі нинішньої купальні Святого Лукача оселилися ченці і лицарі ордена госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського. Вони займалися лікуванням та доглядом за хворими. Через деякий час тут оселилися також лицарі Мальтійського і Родоського орденів, які побудували купальні безпосередньо біля свого монастиря. У ті часи, коли Угорщина була завойована турками, за допомогою джерел купальні крутився пороховий млин. Після того, як Буда була звільнена, купальня Святого Лукача перейшла у володіння Скарбниці.

За весь тривалий період свого існування купальня Святого Лукача змінила величезну кількість орендарів. В історії купальні новий період почався після того, як її черговим власником став Палотай Фюлоп, який почав будівництво нових будівель. Був відкритий басейн, який поряд з термальними відділеннями купальні Святого Лукача служив місцем зустрічі будапештської богеми того періоду. У купальню Святого Лукача почали приїжджати люди з усього світу, які хотіли оздоровити свій організм. Багато з них після успішного проходження комплексу процедур, на стінах двору купальні встановлювали мармурові дощечки, як знак подяки цілющим властивостям води. Ці дощечки збереглися і до наших днів. купальні Святого ЛукачаУ 1937 році був побудований павільйон мінеральних вод. Через 42 роки, в 1979 році, тут було відкрито відділення догляду за лікувальним купанням, яке було першою денною лікарнею (комплексним амбулаторним бальнеологічним відділенням) Будапешта.

Цілющі властивості води в купальні Святого Лукача

Водопостачання в лікувальній купальні Святого Лукача забезпечують штучні і природні джерела. Вода в цих джерелах має унікальний склад: вона містить калій, натрій, магній, сульфат флора, гідрокарбонат, а також значну кількість фтору. В першу чергу, склад корисних речовин в даній воді сприяє при лікуванні захворювань опорно-рухового апарату.

Показання для купання в лікувальному бальнеологічному комплексі Святого Лукача:

 • Хронічні захворювання суглобів,
 • Дегенеративні захворювання суглобів,
 • Пошкодження хрящового диска,
 • Деформація хребта,
 • Хвороба Бехтерева,
 • Нестача кальцію в кістковій системі,
 • Невралгія,
 • Посттравматична реабілітація.

купальні Святого ЛукачаЛікувальна вода з джерел купальні Святого Лукача відноситься до мінеральних вод, і її рекомендують для лікування і пиття. Цілющу воду рекомендують пити вранці, гарячою, до прийому їжі, маленькими і повільними ковтками. У питній формі цю воду призначають для лікування наступного переліку захворювань:

 • Катар кишечника, виразка шлунка, хронічний гастрит,
 • Підвищена кислотність шлунка,
 • Захворювання дихальних органів катарального характеру,
 • Хронічне запалення сечовивідних каналів і ниркова балія,
 • Деякі форми каменів у нирках,
 • Деякі захворювання жовчного міхура.

Необхідна для купання вода в бальнеологічному комплексі Сятого Лукача надходить з трьох джерел:

 1. Римське джерело - з нього надходить вода в жіночий плавальний басейн. Температура води в даному джерелі становить 21-22 °С. Кількість води, яка надходить в басейн з Римського джерела, безпосередньо залежить від рівня води в Дунаї.
 2. Джерело озера Малом, яке розташоване біля самого комплексу купальні, - звідси вода з температурою 21-22 °С надходить в чоловічий плавальний басейн.
 3. Турецьке джерело. Знаходиться це джерело під головною будівлею купальні Святого Лукача. Температура води в даному джерелі трохи вище двох попередніх джерел і складає 22-25 °С. Турецьке джерело забезпечує подачу води в Спортивний басейн «Комьяді».

На території купальні Святого Лукача є води з різною температурою: в одних місцях вона коливається в межах 22-27 ° С, а в інших - 41-54 ° С.

Лікувально-оздоровчі послуги в купальні Святого Лукача

Комплекс бальнеології Святого Лукача пропонує своїм відвідувачам величезний перелік лікувально-оздоровчих послуг, серед яких: фізіотерапевтичні процедури, гідро-, бальнео-, електро-, механотерапія, вуглекислі ванни, підводний променевий масаж, різні види масажів, грязьові припарки, волога і гаряча парилка, фінська сауна та інше.купальні Святого Лукача

На території бальнеологічного комплексу купалень Святого Лукача діють 8 басейнів, з них 4 басейни - лікувальні з температурою води 24-40 °С, один басейн - ваговий. Релаксаційний басейн, який знаходиться прямо під відкритим небом, має «потік» з сильною течією, душ для шиї, підводний джакузі, штучні гейзери, вири, перлинні ванни, водні струмені, які обладнані в сидіннях і призначені для масажу спини, а також багато інших водних атракціонів. Відділення комплексної фізіотерапії розділені на жіночі та чоловічі. Біля басейнів встановлена пляжна тераса. У 1999 році в купальні Святого Лукача була проведена модернізація, яка стосувалась в першу чергу басейнів: два басейни з різною температурою були оснащені спеціальною потужною фільтрованою установкою, були добудовані так звані «басейни з сюрпризами» (вихровими потоками, гейзерами, струминними масажами, гідромасажними водоспадами, підводними лежанками і т.д.).

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

тур по угорщині, тури по угорщині, тур в угорщину, тури в угорщині, угорщина тур, туроператор по угорщині, угорські тури, угорщина екскурсії, багатоденний тур по угорщині, тур по угорщині на вихідні, поїздка в Угорщину, поїздка в будапешт, куди поїхати у угорщині, що подивитися в угорщині, цікаві тури по угорщині, оглядовий тур по угорщині, тур по угорщині для іноземців, відпочинок в Угорщині, де відпочити в Угорщині, тур вихідного дня, курорти угорщини, цікаві міста угорщини, будапешт, тури в будапешт, екскурсії в будапешті, цікаві місця будапешта, визначні місця будапешта, купальні будапешта, відомі купальні в будапешті, купальня святого лукача, відпочинок в купальні святого лукача, історія купальні святого лукаяа, цікава інформація про купальню святого лучака. 

witch.hand