(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО ВОЛИНЬ
"ЦІКАВА СТАТТЯ ПРО МІСТО КРЕМЕНЕЦЬ.
ФОРТЕЦЯ НА ЗАМКОВІЙ ГОРІ"

Кременець, тури в Кременець, Кременецький замокВ одному з мальовничих місць між лісистих схилів Кременецьких гір, що на Тернопільщині, розташувалося невеличке, але дуже давнє містечко - Кременець. Раніше місто відносилося до історико-географічного регіону Волинь. Місцеві гори дуже багаті на мінерал - кремній, що і спричинило виникнення назви міста- Кременець.

Не дивлячись на те, що Кременець є досить невеликим містом, інтерес до нього серед туристів проявляється чималий. Саме місто на диво дуже мальовниче і красиве. Існує думка, що Кременець завдяки своєму рельєфу і архітектурним силуетам нагадує Баварію або австрійські поселення біля передгір'я Альп. І якби це місто було побільше, наприклад разів в 20, то воно зайняло б гідне конкурентне місце серед таких важливих туристичних центрів західного регіону України, як Чернівці та Львів.Замок на горі Бона, Кременецький замок

Кременець має свою довгу історію існування, за час якої він перебував у владі шести різних держав: Галицько-Волинської Русі, Великого князівства Литовського, Речі Посполитої, з 1793 року Російськійімперії, потім знову Польщі, а з 1939 - СРСР, і лише з 1991 року - Україні.

Історія цього міста тісно переплітається з однією з його основних визначних пам'яток - величезною фортецею на Замковій горі. Відповідно до припущень багатьох істориків, фортифікаційна будівля з'явилася на Замковій горі приблизно в VII ст. і довгий час вважалася однією з найбільших і потужних оборонних споруд того часу. На підтвердження цього варто взяти до уваги той факт, що чи не єдиною фортецею Київської Русі, яка змогла витримати натиск монголо-татарської орди в 1240 році, була саме Кременецька фортеця.

У XVI столітті Кременецький замок став подарунком короля Сигізмунда I своїй дружині - Боні Сфорца, неаполітанській принцесі. Королева володіла цим замком протягом 20 років, практично відразу ж після отримання подарунка вона віддала наказ про посилення зміцнення замку.

Кременецький замокКоролева Бона Сфорца - це була красива, яскрава і неординарна особистість, про яку досі ходить багато чуток, оповідань і легенд. Часто в них звучить згадка про те, що королева була відьмою, яка отруїла свою невістку. За переказами найпоширенішою легендою, на Замковій горі королева Бона Сфорца сховала багато своїх дорогоцінних прикрас. І тепер щороку на Великдень по руїнах замку блукає її привид. Кажуть, якщо знайдеться сміливець, якого не злякає примара Боні, і він поцілує його, то з вуст привида зможе забрати ключ від дверей, за якими заховані скарби. Але відкрити двері треба до того, як пролунає останній дзвін дзвонів, інакше двері закриються, а невдаху привид понесе з собою.

Фортеця, якій вдалося витримати натиск військ хана Батия, протягом шестиденної засідки в 1648 році впала під натиском козацького війська гетьмана Б.Хмельницького. З тих пір Кременець втратив своє оборонне значення, а фортеця залишилася лежати в руїнах. Все, що збереглася до нашого часу, - це фрагменти деяких стін замку та надбрамна башта з готичним арковим проїздом. Але не дивлячись на те, що замок не був відновлений, і все, що ми можемо сьогодні побачити на його місці, - це руїни, залишки Кременецького замку справляють на кожного сильне враження, а з Замкової гори відкривається приголомшливий вид на архітектурний ансамбль міста.

Крім руїн замку, Кременець має ще кілька старовинних пам'яток. Найкрасивіша будівля у Кременці - це комплекс споруд Єзуїтського монастиря і колегіуму, в зовнішньому і внутрішньому вигляді яких тісно вдало і талановито переплелися два популярних архітектурних стиля- грайливе рококо і величний бароко. Комплекс складається з двох навчальних корпусів, які примикають до костелу (нині це Преображенська церква). У XVIII ст. Єзуїтський колегіум у Кременці вважався одним з найбільших центрів освіти на заході. Зараз у цьому будинку розташовується Кременецький педагогічний інститут ім. Т.Шевченка.

Кременецький ієзуїтський монастирПрямо навпроти Єзуїтського монастиря знаходиться головна прикраса Кременця - Миколаївський православний собор, який у XIX ст. був перебудований із францисканського костелу в православний монастир. Францисканський костел з'явився тут ще в 1631 році. Після проведення реставраційних та реконструкційних робіт ренесансний монастир у храм з пишним бароковим стилем.

Кременець - це невелике містечко, і всійого визначні пам'ятки розташовуються в безпосередній близькості одневід одного. Тому туристи і мандрівники для ознайомлення з цим дивовижним містом, його історією і неповторним духом, виділяють частіше всього один день. Але і цього, повірте, достатньо для того, щоб надовго запам'ятати спогади про місто Кременець.

Автор Марина Мельниченко

Статті про Волинь > Тури на Волинь :: Стаття про Волинську область :: Озеро Світязь :: Оконські джерела :: Українська Швейцарія :: Воротнів :: Шацькі озера :: Шацький національний природний парк :: Замок Любарта :: Зимненський Святогірський монастир :: Оборонна вежа Чарторийських :: Музей Лесі Українки :: Петропавлівський костьол у Луцьку :: Олицький замок :: Збаражський замок :: Підгорецький замок :: Будинок скульптора Голованя :: Лютеранська кірха :: Дубенський замок :: Дубенський форт :: Корець :: Кременець.Фортеця на Замковій горі :: Меджибожський замок :: Козацькі могили :: Межиріцький монастир-фортеця :: Свято-Троїцький кафедральний собор :: Музей Волинської ікони :: Покровська церква в Луцьку :: Володимир-Волинський :: Успенський собор у Володимир-Волинському :: Тунель кохання :: Острог-місто-історія

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

тури по Україні, екскурсії по Україні, екскурсії в кременець, кременецький замок, цікава інформація про кременецький замок, історія кременецького замку, фортеця на замковій горі, замок королеви Бони, храми в Кременці, кременецький колегіум, єзуїтський монастир і колегіум в Кременці, поїздка в Кременець, замки України , історія замків України, замки на Волині, пам'ятки на Волині, пам'ятки в Кременці, тури в Кременці, тури на вихідні в Кременець, що побачити в Кременці, тури на Тернопільщину .

witch.hand