(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

З ЦИКЛУ ЕКСКУРСІЙ ПО УКРАЇНІ
СТАТТЯ "ДОРОГОЮ В БАТУРИН"

Екскурсія Україною Козелець - Крути - Батурин

Екскурсія в Україні Батурин Екскурсія в Україні Екскурсія по Україні

Київ Бровари с. Калинівка с. Семиполки смт. Козелець с.Лемеші с.Кіпті Ніжинський район - комплекс "Героїв Крут" Батурин Київ

Козелець - заснований в 15 столітті, але розквіту досяг при Гетьманщині. Історія цих місць пов'язана з легендарною родиною Розумовських. У сусідньому селі Лемеші народилися брати Розуми, які згодом стали: Олексій - таємним чоловіком імператриці Єлизавети Петрівни, а Кирило - президентом Російської академії наук, а потім - гетьманом України. Ви зможете відвідати собор Різдва Богородиці з виготовленим в Італії 27-метровим п'ятиярусним іконостасом. Масштаб і краса архітектури собору не знають рівних серед культових споруд XVIII ст.

Ніжинський район - Меморіальний комплекс "Героїв Крут"
27 січня 1918 з Києва назустріч більшовицьким військам, що наступали на Україну, вирушив добровільний студентський Курінь. Курінь складався з молодих студентів Університету імені Святого Володимира (на сьогоднішній день - це Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченка), новоствореного Українського Народного, студентів університету, а також з учнів київських гімназій. Всі учасники Куреня, практично не мали військової підготовки.
Проти молодих хлопців виступив передовий загін військ Муравйова, його кількістю склало близько 6000 військових, який підтримувала вогнем артилерія з бронепоїздів. У захисників селищаКрут була всього лише одна гармата. На табличці могили-пам'ятника знаходиться напис: «Студентам і гімназистам допоміжного студентського куреня січових стрільців, які були закатовані більшовиками під Крутами 29 січня 1918  перепоховані урядом УНР 19 березня 1918» та імена загиблих.

Батурин був заснований у 1575 р. як столиця автономної Лівобережної України і гетьманська резиденція. Під час цієї екскурсії Ви дізнаєтеся про розквіт Батурина, як козацької столиці за гетьмана І. Мазепи, про його спробу створити незалежну державу - Україну.
Батурин - відроджена нині столиця трьох українських гетьманів. З 1994 року тут знаходиться Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця». Батурин, як Фенікс руйнувався і піднімався знову.
В урочищі «Цитадель» збереглися залишки земляних укріплень - фортеця, вік якої, за відомостями археологів становить понад 900 років. До складу заповідника «Гетьманська столиця» входять і об'єкти, пов'язані з XIX-XX століттями. Це могила та пам'ятник основоположнику сучасного бджільництва Петру Прокоповичу, винахіднику першого в світі рамкового вулика.

Фонди заповідника вміщають понад 15 тисяч експонатів. Серед них - ікони, монети, хрести, кераміка, пістолі, гармати, наконечники стріл і пік, шаблі, кресала і інші предмети козацького періоду в історії України. Також там зберігається збори тканин і вишивок XIX століття, предмети декоративно - прикладного мистецтва та нумізматики, картини, гравюри та скульптури.
Особливе місце тут займають предмети, пов'язані з подіями, пов'язаними з Батуринською трагедією 2 листопада 1708року, в результаті якої, військами Меншикова були вирізані практично всі жителі Батурина. На території Цитаделі встановлено пам'ятник жертвам цієї трагедії, що виконаний архітектором А.Гайдамакою.

Головною визначною пам'яткою Батурина є величний палац останнього Гетьмана Лівобережної України Кирила Розумовського, який відремонтовано і відкритий в 2009 році. Крім того, небезінтересна реконструйована цитадель козацьких часів. Великий інтерес представляє також колекція заповідника, в якому зберігається більше 15 тисяч експонатів козацької доби.
До того часу Кирило Розумовський був одним з найбагатших людей в Росії і найбільшим землевласником в Україні. Тоді ж він задумав використовувати відновлення гетьманства для відродження української державності. Останній Гетьман України готувався до вічності - спорудив у центрі Батурина Воскресенську церкву, як власну усипальницю. Також буде цікаво відвідування будинку Генерального судді - Кочубея, що зберігалося в реставрованому вигляді.

ЕКСКУРСІЯ ОДНОДЕННА "КОЗЕЛЕЦЬ - БАТУРИН" З АНГА ТРЕВЕЛ

Автор Салюк Юлія

Екскурсії по Україні > Місцями царського полювання :: Еко-екскурсії по Києву :: Сплав на байдарках Повне занурення :: Міжрічинський національний парк :: Стежками митців :: Екскурсія в Козелець та Батурин :: Дендропарк Софіївка :: Дендропарк Олександрія + Храмовий комплекс в с. Буки :: Екскурсія до Трипілля і Каньйон Буки :: Екскурсія Парковими стежками Чернігівщи :: Екскурсія Козелець - Чернігів :: Козелець-Чернігів-Седнів :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Українське село та Радомишль :: Великі Сорочинці :: Автобусна одноденна екскурсія до Вінниці :: Екскурсія в Межигір’я :: Одноденний тур в Канів :: Статті про Україну :: Археологічний заповідник Китаїв :: Унікальна Чернігівщина :: Храмовий комплекс Буки :: Статті про Київ і область :: Дендропарки України :: Урочище Феофанія :: Українське село :: Козелець-Крути-Батурин :: Статті про Київ і область

екскурсія до Батурина, екскурсії в Батурин з києва, екскурсії по Україні, екскурсії по Україні з києва, екскурсії з харкова по Україні, екскурсії по західній Україні, екскурсії України, екскурсії козелець Батурин, екскурсії по Україні одноденні, екскурсії по Україні ціни, одноденні екскурсії по Україні, екскурсії по Україні з києва, автобусні екскурсії по Україні, екскурсії вихідного дня по Україні, зимові екскурсії по Україні, цікаві екскурсії по Україні, екскурсії по Україні з києва, одноденні екскурсії з києва.

witch.hand