(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

     ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА В КОСТЕЛІ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ

Костел Пресвятої Діви МаріїОднією з найцікавіших і найвідомих пам'яток Івано-Франківська є парафіяльний костел Пресвятої Діви Марії, який був побудований ще в далекому 1627 році. Костел Пресвятої Діви Марії в Івано-Франківську - це дуже красиве архітектурне спорудження, в якому вельми витіювато поєднуються елементи двох стилів - бароко та ренесансу. Автором архітектурного проекту і керівником будівництва храму був Ф. Корассіні. На сьогоднішній день Костел Пресвятої Діви Марії в Івано-Франківську вважається однією з найцінніших архітектурних пам'яток не тільки на рівні цього міста, але й на рівні всієї України. Цей костел є також найстарішою пам'яткою Івано-Франківська, яка привертає до себе увагу величезної кількості туристів і гостей міста.

Костел був побудований в XVII столітті на центральній площі міста. Спочатку він повинен був виконувати роль фамільної усипальниці для представників роду Потоцьких, які були, по суті, засновниками Івано-Франківська (у той час він носив іншу назву - Станіслав). Майже через 50 років, після завершення будівництва храму, спеціально для нього була споруджена дзвіниця, яку прикрасив прекрасний дзвін, зроблений спеціально на замовлення для Костелу Пресвятої Діви Марії. Вага цього дзвону становила приблизно 2 тонни. У XIX сторіччі Костел переніс страшну пожежу, після якої будівля храму дуже сильно постраждала: були зруйновані дах, башта і купол храму. Жорстоке полум'я не пощадило і унікальні фрески, які на той час прикрашали внутрішній інтер'єр храму. Але, тим не менш, в найкоротші терміни була проведена комплексна реставрація Костелу Пресвятої Діви Марії.Костел Пресвятої Діви Марії

Після приходу радянської влади парафіяльний костел був закритий, а в 1980 році в його будівлі був відкритий Івано-Франківський обласний художній музей, який функціонує і сьогодні.

Художній музей Івано-Франківська володіє величезною і прекрасною колекцією експонатів, які є справжніми скарбами народного образотворчого мистецтва Прикарпаття. Кількість музейних експонатів тут налічує більше 15 тисяч одиниць. Серед них графіка, предмети стародруку роботи XVI-XX століть, окремі роботи кращих майстрів барокової скульптури, неповторна творчість класиків живопису Західної України, предмети декоративно-прикладного та народного мистецтва, унікальні пам'ятки галицького іконопису та інше.

У 1990-1993 рр. львівськими реставраторами в Костелі Пресвятої Діви Марії в Івано-Франківську (Художній музей) був відновлений інтер'єрний розпис Е.-Р. Фабіанського, який вперше прикрасив храм в 1877 році. Після внутрішніх реставраційних робіт у Музеї була відкрита нова експозиція «Сакральне мистецтво Галичини XV-XX століть». У 2001 році цю експозицію поповнили величезною кількістю нових експонатів.Костел Пресвятої Діви Марії

Деякий час тому Обласний художній музей Івано-Франківська організовував спеціальні експедиції, метою роботи яких було вивчення історії та принципів народного одягу та вишивки карпатського краю, а також придбання кращих зразків для поповнення колекцій Музею. Кращі твори образотворчого мистецтва купувалися на обласних художніх виставках або в майстернях самих творців цього мистецтва.

У 2005 році музейний фонд був значно поповнений творами сучасного образотворчого мистецтва. Ці експонати були подарунками від українських та зарубіжних художників.

При Художньому музеї в Івано-Франківську працює також бібліотека, в якій можна знайти безліч матеріалів по практиці і теорії мистецтв народів світу. Крім того, тут же створено відділ рукопису та архівів, у тому числі і церковних.

Тури по Україні > Тури на День Незалежності :: Тури у Львів :: Тури по Закарпаттю :: Тури в Карпати :: Тури в Кам’янець-Подільський :: Тури на Тернопільщину :: Тури в Чернівці та область :: Тури в Одесу :: Тури у Вінницю :: Тури в Полтаву :: Тури на Волинь :: Тури в Почаїв :: Тури на Черкащину :: Гірськолижні тури. Тур на Буковель :: Дитячий відпочинок 2017 :: Дитячий табір на осінні канікули :: Дитячі зимові канікули. Зимовий табір :: Гід та адміністратор туристичних груп :: Календар заходів на вересень

статті про івано-франківськ, тури на закарпаття, відпочинок в карпатах, екскурсії на закарпатті, визначні місця івано-франківська, музеї в івано-франківську, художній музей в івано-франківську, храми івано-франківська, костел пресвятої діви марії, цікава інформація про костел пресвятої діви марії в івано-франківську

witch.hand