(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

ІЗ ЦИКЛУ СТАТТІ ПРО СЛОВАЧЧИНУ
"КОШИЦЕ"

КошицеКошице - адміністративний центр східної Словаччини.Це місто займає друге місце за величиною у всій країні й з давніх часів є перехрестям торгових шляхів. Воно знаходиться в 400 кілометрах від Братислави у східній стороні. На заході долини Кошічка, біля річки Горнад знайшло своє розташуванні це містечко. Населення міста складає 242 тисячі осіб. Тут широко розвинена промисловість: машинобудування, чорна металургія, харчова, деревообробна, швейна.

Клімат

Клімат тут сприятливий, м'який і забезпечує комфортне проживання. Температура повітря, навіть у найлютіші зими знаходиться в діапазоні від 0 до плюс 5 ?С, а в літній період тримається в районі плюс 25 ?С.

Історія міста

Кошицеможе пишатися своїм життям насиченим давньою історією. Кожна вулиця міста відображає зримий відбиток історії в його архітектурі. Перші літописи про Кошице припадають на 1230 рік, але згадується місто під іншою назвою - Вілла каса. Через деякий час в латинських документах і хроніках місто значилось як Кассовія, угорці записували як Касса, німці - Кашау, а словаки стали називати - Кошице. У 1342 Кошице був привілегійованим містом королівського роду. У 1369 року 7 травня, угорський король Карл-Роберт I на знак великої подяки за надану містом допомогу в битві, підписав документ, який дає право присвоєння власного герба. До цього часу подібного роду дій не відбувалося у всій Європі і це означало, що Кошице здобув звання першого європейського міста з особливою відзнакою - гербом. У наш час, цей знаменний день вшановується як День міста і його святкування проходить з великим розмахом і феєричністю. Символом міста є бронзовий герб, який прикрашає центральну вулицю Кошице, чим зацікавлює велику кількість туристів.Кошице

Великим демографічним проривом міста вважається період після закінчення Другої світової війни. Чисельність населення різко зросла більше ніж у три рази, адже для міста, котре розвивається і процвітає, необхідні робочі руки. Безліч іммігрантів з різних куточків країни, увійшли в це число. Вони будували житлові масиви, сприяли ще більш стрімкому розвитку промисловості міста.

У 1918 році, коли династія Габсбургів впала крахом, місто Кошице увійшло до складу Чехословацької республіки. Приблизно через двадцять років, під впливом Міклоша Хорті, місто повертається у володіння Угорщини. Але через шість років, в 1945 році, коли армія фашистської Німеччини була розгромлена, місто знову стає часткою Чехословаччини.

Не дивлячись на те, що під владою Угорщини Кошице знаходився не так вже й багато, але слід залишився істотним як в культурі, так і в історії. Варто звернути увагу, що більш ніж десята частина всіх жителів міста це етнічні угорці. Тому не дивно, що національна кухня і життєвий уклад так походять на угорську.

Визначні місця

З настанням 50-х років, історична частина міста перенесла масштабну реконструкцію, яка відкрила пишність архітектурних красот, котрі дісталися у спадок місту від його предків. Практично в серці міста, його центрі, зібрана головна частина історичного Кошице.

КошицеГоловна вулиця Кошице це нескінченна низка живописних палаців, зведених угорськими аристократами. Будівлі тут вельми оригінальні з архітектурної точки зору. З вулиці відкривається тільки вузенький фасад будівлі, огороджений маленькими ворітцями такими, такими щоб проїхала карета. Зате проїхавши ворота в'їзду - погляду відкривається внутрішній двір, він незбагненно просторий. Такі палаци-обманки, які здаються досить скромними за своїми розмірами, мають протяжність в глиб вулиці майже на цілий квартал міста.

Собор Святої Єлизавети (Алжбети)

Кафедральний римо-католицький храм - Собор Святої Єлизавети. Собор визнали найкрасивішим і найвеличнішим серед інших культових архітектурних споруд країни. Довжина храму становить 60 метрів, а ширина 36 метрів. Північна вежа собору, це його центральний шпиль, який здіймається в небо на 59 метрів. На місці де нині стоїть собор, багатьма століттями раніше височів старовинний храм, зведений в XI столітті, він носив назву на честь Святого Миколая (небесного покровителя міста). Храм був побудований в романському стилі (типове явище тих часів). У XIII столітті 40-х років, місто заселили німецькі колоністи, у зв'язку з цим покровителькою міста нарекли Святу Елізабет. Церкву реконструювали, змінили її архітектурну будову і стиль на готичний. Та переосвятили і нарекли на честь Святої Єлизавети. Про минуле храму нагадували тільки башточки, які в XIV столітті поглинула пожежа і майже повністю знівечила храм. Масштабну реконструкцію почали в 80-х роках XIX століття. Через більше ніж сотню років реконструкторські роботи майже завершилися, відтворивши храм за архівними малюнками та кресленнями. У 2009 році довели до завершення відновлювальні роботи склепу князя Ракоці.Кошице

Каплиця Святого Михайла

Поблизу Собору Святої Єлизавети розташована - каплиця Святого Михайла. Її побудували у XIV столітті. Вона зведена у вигляді цвинтарної каплиці невеличких розмірів і названа в честь Святого Михаїла. В її підвалі знаходиться оссаріум - місце для спочинку останків викопаних з могил кісток похованих городян, щоб поступитися місцем для нащадків. Тут же, в каплиці, проводили відспівування покійних. У XV столітті каплицю реконструювали, добудували прибудову, але через 500 років її демонтували. Щоб уникнути грабунку старовинних надгробних плит, їх замурували в стіни каплиці, це плити XIV - XVIII століття. Існує цікавий факт, що в часи, коли угорці і німці відвідували Собор Святої Єлизавети, то словаки відправляли релігійні молебні у каплиці Святого Михаїла. Каплиця виконана в готичному стилі, а над її входом розміщено герб Кошице. Вівтар каплиці прикрашений зображенням, на якому Архангел Михайло бореться з драконом (він символізує злі сили). Великий інтерес туристів до каплиці викликає гравюра на камені «Ecce Homo», що в перекладі «Се - людина», а стіни прикрашені середньовічним живописом.
Слід зазначити, що поховання на кладовищі розташованому біля каплиці, припинилися у XVIII столітті. Тепер територія, прилегла до каплиці - це доглянутий парк.

Якаб палац

КошицеЯкаб палац побудований в XIX столітті, точніше в останній його рік. Розташований він у затишному куточку міста, але в 1968 році цей затишок і спокій було порушено сучасною трасою. На щастя архітектор Петро Якаб, який трудився над цим проектом, не побачив такого блюзнірства. Петро Якаб жив у цьому палаці до самої своєї смерті. Після смерті архітектора (в 1908 році), його нащадки продали палац Хьюго Барканові. По закінченню Другої світової війни, палац перейшов у володіння Чехословацької республіки. Через деякий час палац став резиденцією президента, а перегодом його зайняла Британська Рада. На сьогоднішній день палац використовується для проведення заходів офіційного характеру, хоча нащадки Якаб і Бакарні наполягають на поверненні прав на палац.
Серед місцевих жителів палац здобув назву «Ідилічний млин», адже на місці де нині височіє палац, був млиновий ставок, хоча палац не має нічого спільного з млином. Він виконаний в еклектичному стилі з елементами готики. Завдяки чудовому архітектору Петру Якабу, місто має у своєму золотому запасі пам'яток цей чудовий Якаб Палац.

Неподалік від храму Святої Єлизавети, розташований Оперний театр, зведений у XIX столітті. Будівля зовсім не велика за розмірами, але у нього дивовижу велика схожість з Віденською оперою, ніби мініатюрна копія.Кошице

Між театром і собором розмістився музичний фонтан. Місцеві жителі кажуть, що час біля фонтану ніби зупиняється і тут можна провести весь день, не помітивши біг часу. Дивлячись на срібні струни води, створюється враження, що невидимий диригент керує ними. Танцюючий фонтан це ще одна гордість міста Кошице.

Чумна колона- зведена висотою в 14 метрів. Її спорудили на честь Пресвятої Діви Марії. У ті часи було прийнято зводити подібні споруди на честь небесних покровителів, що б вони захищали місто від бід, негараздів, воїн, чуми, голоду і стихії.

Неподалік від культурного серця міста розташована церква Домініканців. Вона зведена в 1290 році на однойменній площі і вважається найдревнішою будівлею міста. Побудовано храм у типовому для даної місцевості стилі - романському. На протязі багатьох років храм піддавався багаторазовим реставраціям і модернізаціям, й в результаті до початку XVIII століття, отримав лик в стилі бароко, в якому зберігся і до тепер. Зсередини церква прикрашена статуями святих, які шанують католики: святий проповідник Домінік, Фома Аквінський, Катерина Сієнська, Маргарита Угорська.

КошицеСхідно-словацька музей- відкритий в1872 році. Він є самим найстаршим музеєм не тільки в Кошице, а й в Словаччині. Будівля, в якому зараз розташований музей, зведена в стилі нео-ренесанс в XX столітті. Кожен з експонатів детально повідає своїм відвідувачам про багату історію міста Кошице. У цьому музеї зберігається «золотий запас» міста - 11 кілограмовий злиток золота.

Каплиця Святої Розалії

Ця каплиця зведена поблизу цвинтаря в 1785 році. Побудована вона на честь жертвам чуми, яка лютувала в 1710-1711 роках. Будівництвом каплиці-меморіалу займався Йозеф Штольцман. Це скромна, маленька споруда з ліхтарем на даху. Територія каплиці прикрашена статуєю Святої Розалії і вівтарем, на якому нанесено її лик.

Бастіон плачу

Ця напівкругла будівля відрізняється архітектурними особливостями. Вона має схожість з міською фортецею. Заснований «Бастіон плачу» в 1500 році й зберігся у чудовому стані до теперішнього часу.

У Кошице існує безліч барів, кінотеатрів, дискотек. Є можливість замовити екскурсійну програму в замок «Красна Горка», він розташований в 70-ти кілометрах від міста. Також у Кошице щорічно проводяться медичні виставки міжнародного значення.

Словаччина > Термальні курорти Словаччини :: Загальна інформація про Словакію :: Бардеєевскі купелі :: Бойніце :: Курортне місто-Попрад :: Вишні Ружбахи :: Пієштяни :: Аквапарк Татраландія :: Віза в Словаччину :: Шенген в Словаччину :: Печери Словаччини :: Чому Словаччина? :: Гірськолижні курорти Словаччини :: Низькі Татри :: Високі Татри :: Гірськолижний курорт Ясна :: Липтовський Микулаш :: Деменівська Долина :: Татранська Ломніца :: Гірськолижний курорт Смоковці :: Штребське Плесо :: Дитячий табір в Словаччині :: Чудеса Братислави :: Прешов :: Кошице :: Замки Словаччини :: Екскурсійний тур до Словаччини :: Автобусний гірськолижний тур до Словаччи :: Тур на Різдво до Словаччини :: Новий рік в Бардєєвських Купелях :: Новий рік в Смоковці :: Новий рік на курорті Вишні Ружбахи :: Трансфер в Словаччину

 

тур в словаччину, тури в словаччину, тури в словаччину з україни, відпочинок в словаччині, гірськолижні курорти словаччини, термальні курорти словаччини, визначні місця в словаччині, головні міста словаччини, кошице, старовинне місто словаччини кошице, визначні місця кошице, де відпочити в словаччині, куди поїхати в словаччині, екскурсії в кошице, що побачити в кошице, поїздка в кошице.

witch.hand