(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

КОРПУСНИЙ САД В ПОЛТАВІ

У самому центрі Полтави, в її центрі, розташована знаменита Кругла площа, яка разом з мальовничим Корпусним садом, що її оточує, є улюбленим місцем для відпочинку у місцевих жителів.Корпусний сад в Полтаві

Надзвичайний ансамбль Круглої площі в Полтаві дуже сильно нагадує знамениту Палацовуплощу в Санкт-Петербурзі. І на сьогоднішній день ця площа входить в список найзнаменитіших архітектурних комплексів України, які були побудовані в стилі російського класицизму.

Кілька століть тому на місці нинішнього центру Полтави був пустир. В догубернські часи міста на місці Круглої площі існувала ярмаркова площа. Пізніше тут планували організувати велику торгівлю дьогтем і вином. Але місто стало поступово розширюватися, і від площі, немов промені, розійшлися вісім магістральних доріг: до церков, до монастиря та до інших містечок.

Так з 1802 року поступово почали забудовувати площу. Пізніше, в 1909 році, на центральній площі міста на честь сторіччя перемоги над шведами в знаменитій Полтавській битві був встановлений Обеліск (Монумент) Слави. Місце для Монумента було вибрано неспроста. Як говорить легенда, саме на нинішній центральній площі міста великий російський імператор Петро І зустрічався і дякував захисників Полтави. Сам Монумент Слави - ??це висока чавунна колона, висота якої досягає 17 метрів. Оформлена вона у вигляді гарматного ствола, вершину якого вінчає бронзовий орел. Орел на колоні тримає у своїх пазурах стріли, які влучають впротивника, а в ключі - лавровий вінок, який символізує самого переможця. В основу Обеліска Слави вмуровано 18 жерл справжніх гармат, які брали участь в історично важливій Полтавській битві.Корпусний сад в Полтаві

Після того як на площі з'явився Обеліск Слави, почав активно формуватися весь її архітектурний ансамбль. Сама площа з того часу отримала статус культурно-політичного центру Полтави. Навколо площі було побудовано вісім адміністративних будівель оригінальної архітектури: губернський будинок, будинок поштового відомства, особняк генерал-губернатора, дворянські збори та інші. На сьогоднішній день приміщення цих старовинних будівель значно змінилися, їх займають інші більш сучасні установи.

Практично відразу ж після появи на Круглій площі Монумента Слави, навколо площі був розбитий мальовничий парк з величезною кількістю дерев, кущів та квітів. Олександрівський або Корпусний сад був створений відповідно до плану, який був розроблений ще за часів генерал-губернатора князя Олексія Куракіна. Протягом довгого часу цей парк був територією Петровського Полтавського кадетського корпусу, тому парк, незабаром, почали називати Корпусним. Назва «Корпусний парк» збереглася і до наших днів.Корпусний сад в Полтаві

З 1964 року Корпусномусаду присвоєно офіційний статус пам'ятки садово-паркового мистецтва.Парк має вельми незвичайну, але в той же час дуже цікаву геометричну форму, яка надає йому особливої ??привабливості. Він виконаний в круглій формі, з вісьмома широкими алеями, які наче прямі промені розходяться від центра площі і плавно переходять в міські вулиці. Красу Корпусного саду складають приблизно 70 різних видів кущів та дерев, соковиті і фігурно підстрижені газони, зелені огорожі, строкаті клумби тюльпанів, троянд і півоній. Загальна площа Корпусного саду складає 6 гектарів.

На сьогоднішній день Кругла площа і Корпусний сад - це найулюбленіші місця для прогулянок та відпочинку не тільки гостей міста, а й самих полтавців. У вихідні дні в Корпусному парку грає духовий оркестр. А зовсім недавно в підземній частині цієї площі був побудований сучасний торговий комплекс. Тому приємну прогулянку по корпусного саду можна поєднати з захоплюючим шопінгом.

Екскурсії по Україні > Екскурсія в Переяслав-Хмельницький :: Місцями царського полювання :: Еко-екскурсії по Києву :: Сплав на байдарках Повне занурення :: Міжрічинський національний парк :: Стежками митців :: Екскурсія в Козелець та Батурин :: Дендропарк Софіївка :: Дендропарк Олександрія + Храмовий комплекс в с. Буки :: Екскурсія до Трипілля і Каньйон Буки :: Екскурсія Парковими стежками Чернігівщи :: Екскурсія Козелець - Чернігів :: Козелець-Чернігів-Седнів :: Екскурсія Таємниці Дунаю :: Українське село та Радомишль :: Великі Сорочинці :: Автобусна одноденна екскурсія до Вінниці :: Екскурсія в Межигір’я :: Одноденний тур в Канів :: Статті про Україну :: Археологічний заповідник Китаїв :: Унікальна Чернігівщина :: Храмовий комплекс Буки :: Статті про Київ і область :: Дендропарки України :: Урочище Феофанія :: Українське село :: Козелець-Крути-Батурин :: Статті про Київ і область

тур в полтаву, тури на полтавщину, відпочинок в полтаві, визначні місця в полтаві, екскурсії в полтаві, екскурсія по полтаві, музеї полтави, де відпочити в полтаві, парки і сквери полтави, корпусний парк в полтаві, кругла площа в полтаві, відпочинок в корпусному парку, цікава стаття про корпусний парк в полтаві, цікава стаття про круглу площу в полтаві.

witch.hand