(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

КОРОЛІВСЬКИЙ ПАЛАЦ В ГЬОДОЛО

Королівський палац в ГьоделеВ 30 км від Будапешта, в містечку Гьодоле, розташувалася ще одна неповторної краси королівська резиденція. Цей королівський палац часто іменують палацом Грашшалковичів, на честь перших власників цього замку.

На початку XVIII століття граф Антал Грашшалкович I вирішив побудувати новий палац у вельми популярному на той час стилі бароко. Над будівництвом цього замку, що став після одним з найкрасивіших і найбільших палацово-паркових комплексів в Угорщині, працював відомий архітектор Андраш Майерхоффер. Роботи зі зведення палацу тривали протягом майже 30 років. Першим був побудований головний корпус палацу, а всі інші будівлі були добудовані пізніше. У підсумку палацовий комплекс в Гьодоле придбав форму латинської букви U.

До 1749 року в північній частині палацового комплексу побудували католицьку каплицю, стайню і вугільне горище, а також облаштували внутрішній дворик. Королівський палац в ГьоделеВнутрішня частина будівлі придбала свій прекрасний і неповторний вигляд - кожен зал перетворився на шикарні апартаменти, що не повторюють один одного. Паралельно з будівництвом палацу і прилеглих до нього будівель на навколишньої території створювався чудовий парк. Вже в 1751 році своєю присутністю палац в Гьодоле вшанувала королева Марія Терезія.

Королівський палац у Гьодоле зберігає в собі багатовікову історію, насичену різними подіями. У зв'язку з тим, що замок будувався в кілька періодів (його добудовували син і онук Антала Грашшалковича), в ньому можна побачити різні архітектурні стилі. Вони добудували театр, оранжерею та інші будівлі. А після смерті Антала III династія Грашшалковичів перервалася. Палац купив якийсь барон, трохи пізніше у спадкоємця цього барона палацовий комплекс викупив Бельгійський банк.

Але через деякий час палац Грашшалковичів був викуплений угорським урядом, а з 1867 року почалася активна робота над його відновленням. Після завершення ремонтних робіт палац Грашшалковичів був подарований королівській сім'ї. Відтоді палац і отримав назву «королівський».

Королівський палац в ГьоделеУ зв'язку з тим, що Королівський палац розташований недалеко від Будапешта, імператор Фран -Йосиф I разом зі своєю дружиною імператрицею Єлизаветою дуже любив проводити тут час. Практично кожну весну і осінь вони проводили в цьому палаці, від чого Гьодоле почали називати дуже часто «угорським Версалем».

У 1898 році в імператорській родині сталася трагічна подія - імператриця Єлизавета була убита терористом з Італії. На згадку про імператрицю, яку дуже сильно любили піддані, в палацовому парку було встановлено пам'ятник. З тих пір імператор Франц-Йосиф I, став дуже рідко відвідувати цю резиденцію.

Після падіння монархії в 1920-1944 рр.. Королівський палац став літньою резиденцією угорського регента Міклі Хорті. Під час другої світової війни палацово-парковий комплекс в Гьодоле зовні постраждав не сильно, а от внутрішнє оздоблення кімнат і королівських апартаментів було зруйноване і розграбоване німецькими і радянськими військами.Королівський палац в Гьоделе

З 1950 року в одній з частин палацу розміщувалися радянські війська, в іншій його частині був облаштований будинок престарілих. Під впливом подібної експлуатації та часу стан палацу поступово перетворилося на критичне і яка потребує негайного капітального ремонту, щоб не втратити чудовий пам'ятник архітектури епохи бароко.

Наприкінці 80-х років XX століття почалася реконструкція Королівського палацу в Геделле, які продовжуються і до наших днів. До 2000 року були відновлені основні приміщення палацу, у багатьох кімнатах вже відтворений колишній інтер'єр. Колишню пишність повернуто і парку, що оточує палац.

На сьогоднішній день в Королівському палаці відкрита постійно діюча виставка картин, фотографій, особистих речей імператорської сім'ї. У палаці регулярно проводяться різні фестивалі, концерти, інсталяції, кінні змагання, урочистості на честь дня народження імператриці Єлизавети і багато інших культурних заходів.

Угорщина > Термальні курорти Угорщини :: Цікава інформація про Угорщину :: Озеро Балатон :: Курортне місто-Хевіз :: Термальний курорт Надьєрде :: Угорське місто Егер :: Термальний курорт в місті Мішкольц :: Бальнеологічний курорт Хайдусобосло :: Купальня Рудаш в Будапешті :: Курортне місто Залакарош :: КУПАЛЬНІ СВЯТОГО ЛУКАЧА :: Термальний курорт Бюкфюрдо :: Купальні Сечені в Будапешті :: Курортне місто Шарвар :: Віза в Угорщину :: Будапешт-столиця Угорщини :: Музей Аквінкум. Будапешт :: Музей витончених мистецтв. Будапешт :: Рибальський бастіон в Будапешті :: Базиліка Святого Іштвана :: Винний погреб сім’ї Лич в Будапешті :: Будайська фортеця в Будапешті :: Центральна синагога в Будапешті :: Угорський Парламент в Будапешті :: Площа Героїв, Пам’ятник Тисячоліття :: Бронзове взуття в Будапешті :: Острів Маргіт в Будапешті :: Символ Будапешта-Ланцюговий міст Сечені :: Міст Свободи :: Чудо Будапешта-Парк Варошлігет :: Підземне царство Будапешта :: Закрут Дунаю :: Веспрем-місто королев :: Аббатство Паннонхалма :: Місто Дебрецен. Купальня Надьєрде :: Міленіум парк в Шиофоці :: Палац Фештетичів, місто Кестхей :: Естергомська базиліка в місті Естергом :: Замок Естерхазі в місті Фертед :: Долина Красунь в місті Егер :: Місто Печ :: Королівський палац в Гьоделе :: Марципан-солодкий подарунок з Угорщини :: Озеро Ферте-Ханшах-скарб природи :: Аггтелекський Національний парк :: Національний парк Хортобадь

замок гьодоло, замки і палаци угорщини, відомі замки Угорщини, палац Грашалковичів у гьодоло, екскурсія в королівський замок гьодоло, королівський палац в місті гьодоло.

witch.hand