(044) 383 32 78 (067) 005 99 55 (066) 054 12 16
 

Корисна інформація про Італію


 

       Місцевий час
      Відстає від київського на 1 годину.

       Грошова одиниця
      З 1 січня 2002 року в 12-ти країнах Європейського валютного союзу (ЄВС), до якого входить Італія, було введено єдину валюту - євро (EURO). До 1 березня в країні у готівковому обігу одночасно знаходилася і стара національна валюта - ліра, і євро. А після 1 березня - тільки євро.
      1 EURO = 100 EURO cent.
 
       Банки і магазини
      Банки відткриті з понеділка по п'ятницю з 8.30 до 13.30 і з 15.00 до 16.15/16.30. Чимало готелів і магазинів приймають оплату в американських доларах і німецьких марках, але курс ліри при цьому дещо завищений.
      Магазини. Час роботи більшості магазинів - з 9-10 ранку до 19.30-20 години. Традиційна італійська перерва на обід з 13 до 16 год., але великі магазини працюють без перерви.
      Традиційними італійськими сувенірами можна назвати солом'яні капелюхи (від 10 дол.), броші з різноманітними варіантами венеціанських масок (від 5 дол. за штуку), нарядні фарфорові ляльки і клоуни (від 15 дол.). Любителям витонченої і тендітної краси рекомендуються вироби з знаменитого венеціанського скла.

       Транспорт
       Автобус. Квитки на автобус, який є основним транспортним засобом в італійських містах, коштують блтзько $1. Більшість міст пропонують одноденний проїзний приблизно за $2.5.
      Квиток дійсний на дві поїздки протягом 90 хвилин. За позначкою компостера визначається початок дії квитка. Книжечка з 11 квитків коштує $7.
      Метро. Metropolitana (так зване римське метро) має лише дві лінії, що перетинаються. Вартість: $0.65 за квиток або $5.8 за блок з 10 квитків. Одноденні проїзні, дійсні для метро, трамваїв та автобусів, коштують $2.35, а тижневі - $10.59.
      Таксі. Римське таксі бере за посадку і перші 3 км - $4,06 (тому короткі поїздки на таксі в Римі невигідні), далі - по $0.7 за км. З 10-ї вечора до 7-ї ранку діє націнка. Кілометр дороги - $1.76, а в неділю і державні свята - $0.59.

       Режим в'їзду і пересування по країні
      Необхідно оформити візу на в'їзд. Реєстрація громадян, які прибули в країну на короткий час, не здійснюється. Іноземцям, які прибули як туристи, посвідка на проживання не оформляється.
      Для оформлення візи необхідно подати: виклик або тур і закордонний паспорт, 2 фото 3х4, довідку з місця роботи; так само заповнюється анкета (документ формату MS Word).

       Митний контроль
      Немає ніякого особливого огляду, не потрібно ніякої спеціальної декларації при в'їзді або при виїзді. При покупці на суму більше ніж $100 у магазинах можна оформляти чеки "Текс фрі", а при виїзді з країни Вам повернуть 11-15% від вартості покупок.

       Готелі
      Більшість готелів, розташованих у центрах міст, не мають ресторанів, а ті, які мають - пропонують обслуговування по меню і за принципом "повного пансіону".
      Готелі, розташовані в історичних центрах, як правило, не мають басейнів, саун, центрів краси. Цей сервіс пропонують готелі, розташовані на периферії міст.
      Будь-який готель надає наступні послуги: виклик таксі, допомога в оренді автомобіля, обмін валют, інформація про роботу транспорту тощо.
      Замовляючи одномісний номер, необхідно мати на увазі, що доплачуєте тільки за самітність. Ці номери мають, як правило, невеликі розміри і можуть не відповідати уявленням наших туристів про такі місця.

       Використання міжнародного зв'язку
      Для того щоб зателефонувати, можна купити "картку телефоніка" у будь-якому тютюновому кіоску. Перед використанням картки потрібно відламати один з ріжків, позначений пунктиром. Вставляти картку в апарат потрібно так, щоб відламаний бік був праворуч. Цю картку можна використовувати у будь-якій телефонній кабіні на вулиці, звідки можна телефонувати також за кордон. Щоб подзвонити в Київ, наприклад, потрібно набрати 007 (вихід на міжмісто), код України (038) і код потрібного міста (наприклад, код Києва - 044). Після 20.30 телефонні тарифи істотно знижуються. В Італії всі телефонні переговори платні, у тому числі місцеві.

       Оренда автомобіля
       Орендувати авто можна лише за умови наявності кредитної картки і міжнародних прав водія. Оформляючи договір, попросіть менеджера докладно пояснити Вам кожний пункт, а особливо параграф "Страхове покриття". Прокат скромного автомобіля на день обійдеться не менше, ніж у 100 євро. Чим більший термін, на який Ви орендуєте автомобіль, тим нижчою буде вартість за день. Італійці дуже чітко дотримуються правил дорожнього руху, тому якщо Ви вирішите взяти автомобіль, звертайте увагу на знаки уздовж дороги і на написи на дорогах, які також означають ті чи інші дії водія на дорозі.

       Корисні поради
      Під час перебування в Італії, особливо екскурсійних турів, рекомендується забути про елегантне взуття на високих каблуках. Аби мати можливість пішки пройти історичними місцями, взуття повинно бути зручним і м'яким.
      Незважаючи на те, що скрізь поширені комплексні ціни, які включають оплату всіх послуг, в Італії прийнято давати чайові в розмірі 10% від суми рахунку.
      Якщо в барі Ви взяли, наприклад, каву біля стойки і там же її випили, Ви сплатите ВАРТІСТЬ КАВИ. Якщо Ви хоча б на хвилинку присядете з Вашою кавою за столиком, Ви повинні будете заплатити ще й РЕСТОРАННИЙ ЗБІР, що майже вдвічі збільшить вартість кави.
      Не слід залишати гроші, коштовні речі у номері готелю. Оскільки адміністрація не нестиме за них відповідальність. Не можна залишати речі у взятих напрокат автомобілях. Так само як і не слід носити великі суми в кишенях. Жіночі сумки потрібно носити так, щоб їх не могли зірвати з плеча хулігани на мотоциклах. Паспорт та авіаквиток треба зберігати в готелі, у сейфі, але про всяк випадок потрібно зробити їх ксерокопію, яка зберігатиметься у валізі.
      Майже всі заплановані екскурсії передбачають відвідання храмів, вхід до яких у шортах і міні-спідницях, з оголеними грудьми, плечима і спиною заборонений.

       Національна кухня
      Сніданок - дуже легкий континентальний (хліб або булочка, масло, варення, кава з молоком). Обід і вечеря: перше, друге з гарніром, фрукти або солодке, столова вода і чверть літра вина. Перша страва італійської кухні - це спагетті або інший вид макаронних виробів, приготованих одним із багатьох способів.
      Другі страви:
      Ньоккі - галушки. Паппарделле - лапша, нарізана широкими смужками. Тортелліні - маленькі квадратні пельмені. Пеннє - товсті короткі макарони у формі ромбика. Тальяттелє - плоска довга лапша. Феттучіні - тонка лапша. Продукти моря дуже популярні в Італії і їх можна знайти в меню багатьох ресторанів і кафе.

       Національні особливості
      Італійці гамірні, експресивні і запальні. Навіть незначні дрібниці можуть вивести італійця з себе; він почне кричати, махатиме руками, погрожуватиме смертельною розправою, але ніколи не вдарить. Італійські емоції в основному розраховані на зовнішню оцінку. Жестикуляція - особлива мова. Кожний рух має не лише своє значення, але й прихований зміст.
      Невимушеність одягу, своєрідне ставлення до політики і законів, легкість у ставленні до інших - ось приблизний образ дорослого італійця. З іншого боку, італійців відрізняє вміння одягатися, що є предметом національної гордості.
      Міцні напої п'ють рідко. Прихильні до традицій, італійці зазвичай вживають місцеве вино, яке є незмінним атрибутом кожного обіду. Довгі тости не прийняті, і перед тим, як випити, необхідно замість нашого "Будьмо!" запропонувати "Чин-чин!".

       Визначні місця
      Пляжі Адріатичного, Лігурійського і Середземного морів, Доломітові Альпи. Діючі вулкани: Етна (острів Сицилія), Везувій. Морські курорти: Ріміні, Річчоне, Равенна, Лідо ді Езоло, Сорренто, Лерічі.
      Гірськолижні курорти - Кортіна-д'Ампеццо, Больцано, Мадонна-ді-Кампільо.
      Бальнеологічні курорти: Річчоне, Брізгелла, Ла-Кальда, Кашана Терме, острів Іск'я (термальні джерела) тощо.
      Карнавали: січень-лютий. Найвідоміші - у Венеції, Віареджо, Римі.

witch.hand